ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Mám ráda hlavní hrdiny Simmelových románů.U mĕ to odstartoval hrdina z románu Láska je jen slovo.Jaké by to asi býlo kdyby takhle skvĕlé romány jako píše Simmel psala spisovatelka ? Mĕl by hlavní hrdina stejný charakter ?

24.01.2023 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Napínavé až do konce.

04.01.2023 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Konsalik je autor který nezklame.Stále platí i v součastnosti,že Jantarová komnata byla darována, uloupena,ztracena a zatím nenalezena.Možná ji potkal i podobný osud jako v této knize.Nicménĕ na jejím místĕ už se nalézá její kopie.Líbí se mi,že román není úplná fikce,historické postavy jsou reálné.

30.12.2022 5 z 5

Aféra Niny B. Aféra Niny B. Johannes Mario Simmel

Skvĕlá kniha,jen mi nĕjak nesedí ten název.

19.12.2022 5 z 5

Júlia alebo Nová Heloisa Júlia alebo Nová Heloisa Jean-Jacques Rousseau

Nádherná milostná korespondence dvou milenců kterým je odpírán společný život.Misty jsou popisy pocitů pro dnešního čtenáře zdlouhavé,přesto stojí za přečtení.

03.12.2022 5 z 5

Letištní klinika Letištní klinika Heinz Günter Konsalik

Konsalik je můj oblíbený spisovatel.V tomto románu mi vadil jen ten brutální výbuch a popis tolika lidských tĕl rozmetaných po letištnì ploše.Když si uvĕdomím,že nĕco podobnèho se skutečnĕ v soućastnosti dĕje pár set kilometrů od našich hranic,necítím se po přečtení moc dobře.

14.11.2022 3 z 5

Tři vlny dobrovolníků a Nová Země 2.díl Tři vlny dobrovolníků a Nová Země 2.díl Dolores Cannon

Kniha o rozdĕlovánì realit,snad budu mezi tĕmi kterřì dokážì navýšit vibrace a posunout se.Kniha která je pro mnohé realitou která se právĕ odehrává, pro jinè absolutnì nesmysl.

09.11.2022 5 z 5

Stratfordská romance Stratfordská romance Rosemary Anne Sisson

Četla jsem tuto knihu v osmdesátých lerech,mĕla jsem jí půjčenou z knihovny a moc se mi líbila.Teď se k nì čas od času vracìm,mám už svojí z antikvariátu a lìbí se mi stále.

06.11.2022 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Barbara Erskinovà je moje oblìbenà spisovatelka už od doby kdy jsem četla jejì prvotinu Žila jsem již před staletìmi.Vżdy se tĕšìm na jejì dalšì romàn a zatìm se mi nestalo,že bych byla zklamanà.Màm ràda cestovànì v čase,je to velký dar nebo schopnost přinàšejìcì velkou zodpovĕdnost i velkè nebezpečì.

21.10.2022 5 z 5

Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého Peter James

V sevřenì mrtvèho- nĕkterè scèny jsou na můj vkus hodnĕ drsnè.Zaujal mĕ rozhovor s autorem na konci knihy ,kde autor popisuje svè seznàmenì se dvĕma newyorskými policisty,od kterých se dozvĕdĕl,že přìbĕh který zde popisuje se skutečnĕ stal.

11.10.2022 5 z 5

Bořitelè hrázì-zpočátku jsem si řìkala,že tohle je čtenì spìše pro chlapa co má rád tèma druhè svĕtovè války,ale pak dìky přìbĕhu lásky mĕ kniha zaujala takè.

09.10.2022 5 z 5

Jedno lèto-emocionàlnì drama s opravdu neobvyklým začàtkem a dobrým koncem.U tohoto autora je čtenàř zvyklý na trochu jinè tèma než do jakèho se pustil zde.

05.10.2022 5 z 5

Za cenu života-v minulè detektivce s hlavnìm hrdinou Jackem Reacherem to vypadalo,že nemohl přežìt.Nicmènĕ je opĕt na scènĕ v nebezpečnè akci i s vysvĕtlenìm jak přežil a co ho trápì...Pokud vám tento superhrdina sedne tak doporučuji k přečtenì.

30.09.2022 5 z 5

Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Dolores Cannon

Zaujala a chystám se na dìl č.2

Dar z hvězd Dar z hvězd Elena Danaan

Na tuhle knihu jsem se moc tĕšila.Informacìm kterè se zde dočtete ale nelze sdĕlovat každèmu,často o nì nelze mluvit ani s nejbližšì rodinou.

30.09.2022 5 z 5

Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška Rozsudek ráže 9 / Šťastlivec / Smrt za úsvitu / Poslední přednáška Nicholas Sparks

Poslednì přednàška-moc jsem si přàla aby došlo k zàzračnèmu uzdravenì .....

21.09.2022 5 z 5

Smrt za ùsvitu-za prvnì třetinou to začalo být velmi napìnavé.Mĕl by to být prvnì dìl serie o Liberty Laneovè,ženĕ z viktoriànskè doby,tak snad se i u nàs dočkàme pokračovànì.

19.09.2022 5 z 5

Šťastlivec-autor Nicholas Sparks je i u nás dostatečnĕ zavedeným autorem.Má českè pŕedky a jeho romány jsou často zfilmovány.Když jsem začala čìst,došlo mi že přìbĕh znám takè z filmu.Po přečtenì se mi kniha lìbila vìc než film.

13.09.2022 5 z 5

Rozsudek ràže 9-výbornà detektivka.Ràda si přečtu i dalšì tvorbu Michaela Connellyho.

11.09.2022 5 z 5

Nenásilná komunikace v praxi Nenásilná komunikace v praxi Marshall Rosenberg

Kniha pro nedospĕlè i dospĕlè,takovà to komunikace by se mĕla vyučovat už na ZŠ

07.09.2022 5 z 5