Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého

Za cenu života / Jedno léto / Bořitelé hrází / V sevření mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165665/nejlepsi-svetove-cteni-za-cenu-zivo-x85-165665.jpg 5 9 6

1) Lee Child: Za cenu života - Jack Reacher je tulák a samorost. Cestuje ze státu do státu a když někde narazí na problém, neváhá vzít spravedlnost do vlastních rukou. Tak se jednoho dne ocitne v nebraské divočině a pustí se do boje s místním podivínským klanem Duncanů, kteří terorizují své okolí. 2) David Baldacci: Jedno léto - Jack je vážně nemocný. Jako veterán z Iráku a Afghánistánu přežil už tolik bitev a nyní bojuje se zákeřnou nemocí. Nejbolestnější na tom všem je, že mu až nyní dochází, že pro všechno své bojové nasazení neviděl vyrůstat své děti. Dostane ještě šanci to napravit? 3) Robert Radcliffe: Bořitelé hrází - Základna RAF Scampton, hrabství Lincolnshire, květen 1943. Podplukovník Guy Gibson a stateční muži nově založené 617. perutě mají vytyčený odvážný cíl - použít zbrusu nový vynález Barnese Wallise, takzvanou skákavou bombu. Je to ovšem plán značně riskantní ... 4) Peter James: V sevření mrtvého - Právnička Carly Chaseová se zaplete do dopravní nehody, při níž přijde o život mladý cyklista. Brightonský policejní komisař Roy Grace pověřený vyšetřováním ji záhy varuje, že mladík patřil do newyorské mafiánské rodiny, která se rozhodla jeho smrt pomstít.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Worth Dying For / One Summer / Dambuster / Dead Man , 2011

Luigi1
01.02.2023 5 z 5

Moc pěkně napsané a dobře se to četlo

11.10.2022 5 z 5

V sevřenì mrtvèho- nĕkterè scèny jsou na můj vkus hodnĕ drsnè.Zaujal mĕ rozhovor s autorem na konci knihy ,kde autor popisuje svè seznàmenì se dvĕma newyorskými policisty,od kterých se dozvĕdĕl,že přìbĕh který zde popisuje se skutečnĕ stal.

09.10.2022 5 z 5

Bořitelè hrázì-zpočátku jsem si řìkala,že tohle je čtenì spìše pro chlapa co má rád tèma druhè svĕtovè války,ale pak dìky přìbĕhu lásky mĕ kniha zaujala takè.

05.10.2022 5 z 5

Jedno lèto-emocionàlnì drama s opravdu neobvyklým začàtkem a dobrým koncem.U tohoto autora je čtenàř zvyklý na trochu jinè tèma než do jakèho se pustil zde.

30.09.2022 5 z 5

Za cenu života-v minulè detektivce s hlavnìm hrdinou Jackem Reacherem to vypadalo,že nemohl přežìt.Nicmènĕ je opĕt na scènĕ v nebezpečnè akci i s vysvĕtlenìm jak přežil a co ho trápì...Pokud vám tento superhrdina sedne tak doporučuji k přečtenì.

Pet007
26.12.2014 5 z 5

Dobrá kniha. Jsou to vlastně čtyři dobré knihy. Původně jsem chtěla příběh o anglických letcích vynechat, není to můj šálek kávy, ale nakonec jsem ho přečetla s chutí.

zkrácená verze

Autoři knihy