zuzak82 zuzak82 komentáře u knih

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

(SPOILER) Ruby si začne psát dopisy a emaily s Aaronem, který je jako voják na zahraniční misi. Časem pak zjistí, že k němu cítí více než jen kamarádství. Po návratu z mise Aaron navrhne, že spolu stráví týden dovolené, aby se poznali. A .... to si každý už asi domyslí.
Největší problém jsem měla se začátkem knihy, kdy čteme korespondenci mezi hrdiny, která je podle mě příliš dlouhá a nezajímavá. Jakmile se osobně potkají už je to mnohem lepší.

23.03.2023

Tábor zavržených Tábor zavržených Lily Sparks

(SPOILER) Sedmnáctiletá Signal byla odsouzená za vraždu své nejlepší kamarádky. Ona si však z osudné noci nic nepamatuje. Navíc ji vyšlo nejvyšší skóre A v testu zločinců, což pro nic znamená nulovou šanci na odvolání nebo propuštění. Když ji ve vězení navrhnou, že ji zařadí do přísně tajného programu pro zabijáky, kde po 15 letech může získat svobodu, podepíše.
Dostává se tak do malého tábora, kde se spolu s dalšími 7 mladými lidmi do 18 let má vycvičit v zabijáky, kteří budou pracovat tajně pro vládu. Všichni ostatní jsou odsouzení vrazi jako ona, jenže oni jsou jednoznačně vinní. Ale jsou všichni takové nenapravitelné monstra, jak je označil test a společnost? Podaří se Signal najít spojence mezi ostatními, utéct a odhalit pravdu?

První díl YA série, kde nápad není nijak originální. Někdy působí kniha jako čtení pro 12-leté holky (milostný trojúhelník nesmí chybět), jindy však nečekaně přitlačí na pilu. Postavy jsou až moc milé a sympatické, než by se na skupinu mladých vrahů slušelo. Podobné knížky měli žně před několika lety.
Na druhou stranu se to četlo dobře. A na konci mě zajímalo, kudy se příběh vydá dál, takže dávám 60 %.

20.03.2023 3 z 5

Prisahaj Prisahaj Meagan Brandy

(SPOILER) Arianna miluje tajně dlouhé roky Chase, nejlepšího kamaráda svého bratra dvojčete. Spolu s nejlepšími kamarády jedou všichni na poslední letní dovolenou do domku u moře, než všichni spolu nastoupí na vysokou školu. A tenhle týden u moře změní Arianně život, protože Chase se konečně rozhodne jednat a do života ji vstoupí Noah, který se brzo stane jejím blízkým přítelem.

Knihu jsem si přečetla, protože měla skvělé hodnocení na Goodreads (4,43).
Kniha přináší příběh plný radosti i bolesti, zoufalství i naděje, naplněné i ztracené lásky, síly kamarádství i rozhodnutí, které Vám změní život. Někdy je kniha až moc kýčovitá a nepravděpodobná, ale stejně ji asi budete hltat.
Musím zmínit postavu Noaha, který je kamarádsky, milující a rodinný typ, kterých moc v romantických knihách není. Možná proto působí až moc dokonale, ale stejně ho budete milovat a přát mu, aby jeho naděje došly naplnění.
Ráda bych si přečetla příběhy i dalších lidí z party (Masona, Bradyho), protože tuším, že již zde autorka položila základy jejich příběhu. Tak snad brzy napíše další díl a vydájí ho i u nás.

19.03.2023 4 z 5

Úkryt na Vysočině Úkryt na Vysočině Diane Gaston

(SPOILER) Nemám ráda, když je příběh na konci knihy najednou zestručněný a vše se vyřeší během skoro jedné stránky. Přitom po celou knihu je vyprávění pěkně plynulé a postavy dostávají dostatek prostoru. Mezi postavami je chemie a držíte jim palce. A pak chybí to, co by v každé správné romantické knížce mělo být,a to když jsou hrdinové rozdělení nebo musí bojovat se svými pocity i okolnostmi, aby mohli být spolu. A to je zde vyřešeno pár větami, které postrádají jakékoliv emoce. A ten epilog je taky zbytečný.
Tak musím dát jen 60%, přitom většinu knihy to byl moc hezký příběh.

15.01.2023 3 z 5

Krutá milost Krutá milost Natalie Mae

(SPOILER) Slabší než první díl. Zahru zjišťuje, že s laskavosti vždy nejdál nedojdeš. Kasta je pořád asi nejzajímavější ze všech postav. Naopak Jet je tady jen do počtu a nikam se moc neposune.

15.01.2023 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

(SPOILER) Hodnotím 50%. Nápad docela zajímavý a přečetla jsem to během jednoho večera. Ale celkově mi děj, postavy, erotika i styl psaní přišel průměrný.

30.10.2022 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

(SPOILER) První kniha mi přišla, že byla o lásce Rhena a Harper. Ta se mi velmi líbila a četla jsem jí už 3x. Bylo to poměrně neokoukané, romantické i zábavné.
Druhá kniha měla hezkou romantickou linku mezi Greyem a Lia Marou, navíc Grey dostal hodně prostoru a byl úžasný, což se nedalo říci o chování Rhena.
Ale třetí kniha mě zklamala. Celkově všechny čtyři postavy pořád pochybovali sami o sobě a o jiných, stejné situace pořád dokola "řešili" v hlavě, až mě to začalo nudit a časem i štvát. Až od půlky se to trochu rozjelo. Konec mi přišel takový uspěchaný a nic moc. Působilo to vše tak nějak překombinovaně, utahaně a celkově jsem to s postavami moc neprožívala jako v minulých dílech.

03.09.2022 3 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Tento díl je určitě nejlepší ze série. Celkově mi styl autorky přijde takový průměrný. Přečtu si to, ale že bych to chtěla číst znovu, tak to ne. Dala bych lepší tři hvězdičky nebo 70%.

22.08.2022 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Nicole Locke

(SPOILER) ,,Jsem dcera svého otce. Jsem jeho výtvorem. Všechno co umím, mě naučil on. Všechno co dělám, dělám na jeho příkaz."

Cressidu vychoval krutý otec, aby se stala jeho špehem a zbraní. Avšak Cressida se vzepře jeho rozkazům, což pro ní bude mít horší následky než čekala.
Eldrik pátrá po lučištníkovi, který ho před rokem málem připravil o život a zabil jeho tři nejlepší přátele. Musí zjistit, kdo ho poslal, proč ho chtěl zabít a pak předat královskému katovi. A když ho konečně chytí, čeká ho překvapení, protože lučištníkem je mladá a krásná žena. Jeho nenávist, bolest a pomsta jsou tak podrobené zkoušce, protože mladá žena v něm vyvolává nepatřičnou touhu ale i porozumění.

Tentokrát příjemné překvapení. Na harlequinku trochu temnější a dramatičtější historický romantický příběh. Romantiky je zde méně, a možná proto se mi zdálo, že mezi dvojici je méně chemie, než jsem čekala. Konec je trošku uspěchaný, ale i tak hodnotím velmi dobře. V záplavě harlequinek patří mezi ty lepší.

09.07.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

(SPOILER) Macon a Delila se v dětství neměli rádi, pořád se hádali, uráželi a sem tam tolerovali. Macon navíc chodil se sestrou Delili, což činilo vzájemné vyhýbání se složitějším. Vše vyvrcholilo na maturitním plese, který Delila opouštěla s pláčem a dalším šrámem na srdci.
Když je po 10 letech svede dohromady osud a jedny ukradené hodinky, tak začíná nový příběh jejich života.
Může se člověk změnit, lze překonat bolestivou minulost, dívat se jen dopředu, propadnout vzájemné přitažlivosti a otevřít srdce tomu druhému?

Zní to vše jako správné ingredience pro skvělý příběh. Bohužel jejich hádky mi přišli průměrné, vzájemná přitažlivost nijak oslňující a neustále odkládání prvního polibku zbytečně natahováné. Nedá se tomu upřít čtivost. A určitě z hlavy dlouho nedostanu přezdívku Kroketko. Ale četla jsem celou sérii VIP od autorky, která nastavila pro mě laťku mnohem víc.

Celkově tedy hodnotím jako standardní knížku v tomto žánru, která nevybočuje z řady mnoha podobných.

14.05.2022 3 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

(SPOILER) Kniha je čtivá. Překvapilo mě, že prolog je z pohledu Masona, ale zbytek knihy je už jen z pohledu Rees.
Je to jedna z mála romantických knih, kde mužský hrdina Mason je okolnostmi donucen být gigolo, což mu brání navazovat normální vztah. A když se v jeho životě objeví dívka, která ho přitahuje a cítí k ní náklonost, snaží s ní najít řešení. A právě vztah mezi Masonem a Rees, jejich sbližování, kamarádství a flirtování, je to nejlepší na knize. Mason je moc hezky vykreslená postava. Obětavý, láskyplný, ale taky poznamenaný svou práci a realitou běžného života.
Za to postava Rees byla pro mě taková průměrná. Její chování a osobnost mi přišly místy až zvláštní. Měla jediného přítele, který ji roky omezoval, bil a následně málem zavraždil, přesto je po půl roce schopna chodit na vysokou, okamžitě ji Mason sexuálně přitahuje a v duchu mluví jak puberťačka a ne někdo, kdo prožil tolik traumat. Asi chtěla autorka mít pro hrdinku nějakou temnou minulost, kterou by pak na závěr ještě mohla využít pro drama na konci. Ale mě to celé i včetně závěru s bývalým ex přišlo divné a vlastně zbytečné.
Pozornost si zaslouží i Eva, sestřenice od Rees, která se chovala fakt hrozně a divila jsme se, proč ji Rees má tak ráda. Nějak jsem jim už od začátku nevěřila to jejich přátelství. Přesto mě autorka trochu překvapila ke konci, kdy Eva po určité situaci obrátila. Mimochodem třetí díl série bude vyprávět její romantický příběh.

Celkově bych dala 70%.

29.03.2022 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

(SPOILER) Další standardní díl této série.

Hlavní hrdina byl klasický šéf - bručoun s ledovým pohledem, který se jako blb chová určitě kvůli něčemu z minulosti. Hrdinka docela fajn mladá žena s dcerkou, která se snaží uživit jak se dá, a pak využije pomocí svých přátel, aby získala vysněné místo. Před novým šéfem zatají dítě. No následně se odehrávají hry ve stylu nenávidíme se - přitahujeme se - nenávidíme se - přitahujeme se - vyspíme se...
Je to průměrný příběh. Přesto mě zaujali jejich rozhovory, protože byly docela zvláštní a někdy až ujeté, ale působilo to vlastně uvěřitelně. I první sex byl popsán tak normálně a ne jak bývá u většiny knih jako něco co pohne snad celým světem. Na druhou stranu jsem mezi hrdiny necítila moc chemii. Linka s bývalou přítelkyní pak byla taky taková nijaká.

Kdybych knihu nečetla v rámci měsíčního předplatného, tak bych si ji nekoupila, protože jsou mnohem povedenější série než tato.

15.03.2022 3 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

(SPOILER) Marianne je dcerou kapitána lodi přezdívaného Zmije, který má na příkaz krále plnit roli ochránce ostrovů a dělat za něho černou práci. Jenže její otec je spíš pirát, který lační po bohatství, moci a stále více rozsévá ve vodách i na ostrovech hrůzu a násilí. Marianne má brzy v 18.letech podstoupit rituál Zasvěcení, kterým se konečně stane Hadem (právoplatným členem posádky) a snad konečně dostojí jménu a očekávání svého otce. Jenže stále více si uvědomuje, že je úplně jiná než její otec a jeho posádka, Nechce ničit, ale léčit. Nechce zabíjet a mučit, ale ochraňovat a sloužit království. A když se v den jejich narozenin objeví na palubě lodi princ, který se má stát jejím manželem, tak se její plány zcela změní. Brzy se musí rozhodnout, zda se otci postaví a pokud ano, kde bude hledat pomoc a za co bude bojovat.

Kniha se s postupujícím dějem stává temnější, hrdinku čeká mnoho útrap ze strany jejího otce i dalších lidí. Je to příběh o lásce, nenávisti, povinnosti i oddanosti, zradě i hledání svého místa ve světě.
Docela mě překvapilo, jak se postupem času objevuje v knize více a více násilí, vražd i mučení. Popsáno to bylo podle mě tak akorát (i bez přílišné explicity, ale pro někoho to mohlo být více, než by v rámci YA čekal). Často cítíte s hrdinkou šok, zhnusení i beznaděj, že některé věci nemůže ovlivnit. Naopak v oblasti romantiky se kniha držela docela při zemi, což mi však nevadilo.

Hodnotím 4*

Velkou nevýhodou je však to, že druhý díl vyšel pouze jako e-kniha a třetí závěrečný díl zatím u nás nebyl vydán a kdo ví, zda bude.

09.02.2022 4 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

Druhý díl se mi líbil o trochu méně než první. Děj plynule navazuje na předchozí díl. Jednotka 312 se musí vyrovnat se ztrátou jednoho svého člena, kterého pohltila Ra’haam, což je bytost skládající se z mnoha miliónu myslí, která chce ovládnout celou galaxii. Není čas na slzy, protože se musí pokusit získat zbraň, která Ra’haam zastaví. Auri se musí mezitím naučit jak ovládnout svou sílu, aby byla schopna tuto zbraň použít. Přitom se jednotka nesmí nechat zabít nebo v lepším případě chytit. Po krku jim jdou lidé ovládaní Ra’haam, přívrženci Hvězdovraha a vlastně skoro celá galaxie.
Kniha je to stále hravá, akční a se sympatickými hrdiny. Někdy mi už však přišli jejich průpovídky dětinské než vtipné. A děj se mi zdál někdy překombinovaný.
Prohlubují se vztahy mezi členy jednotky a na scéně se objevují i nové postavy (sestra Kala jménem Saedii). V tomto díle více prostoru dostává vztah Auri a Kala, takže už to nepůsobí tolik instantně jako v prvním díle. Pro příznivce romantiky se pak evidentně rodí i další milostné vztahy.
Máme tu jedno odhalení, které jsem čekala, ale překvapilo mě, že dotyčného všichni odsoudili, aniž by ho pořádně vyslechli a zamysleli nad jeho údělem, motivem nebo životem. No a konec je opět napínavý a useknutý. A nezbývá než čekat, co autoři vymyslí v posledním díle.
Hodnotím 85%.

25.01.2022 4 z 5

Hodnota krve Hodnota krve Lusy Adams (p)

(SPOILER) Tento díl mě bavil víc než první. Milostný trojúhelník se docela rychle vyřeší a navíc se Gabe dostává s postupujícím dějem spíš do pozadí (díky za to). Přibylo více Matta, Devona a hláškující Varick. K tomu se na scéně objeví nový záporák, díky kterému přitáhne do týmu nová postava Selina.

Měla jsem podezření už v prvním díle, ale u druhého se mi to potvrdilo. Autorce podle mě moc nejdou psát vedlejší ženské postavy (Mikayla, Selina). Působí jako mrchy, nesympatické nebo nijaké. A když jsem četla od spisovatelky první díl nové série Mackenzie Sincler, kde se obě tyto vedlejší postavy objeví, tak se můj názor jenom prohloubil. Nevím, proč tomu tak je. Přitom hlavní postavy jsou fajn, možná by stačilo jim dát více prostoru a přímo je pozitivně zapojit do děje s Alex.

Hodnotím tedy nyní na 80% a jsem zvědavá na další díl.

03.01.2022 4 z 5

Za hranou Za hranou Meredith Wild

(SPOILER) Hlavní hrdinka Liv si začne vztah se dvěma muži, kteří jsou navíc blízcí přátelé a vytvoří tak milostný trojúhelník. Oba hrdinové Will a Ian se do ní zamilují. Každý je jiný, nabízí ji něco jiného a pro Liv je těžké si vybrat, ale musí to udělat?

Spoiler: Mě se závěr líbil. Tento konec jsem v knize viděla poprvé, obvykle si hrdinka vybere jednoho, případně je s jedním a následně s druhým až potom, co je první už díky nějaké události mimo hru (např. díky smrti, rozchodu). Nejsem si sice jistá, jestli by jim to v reálném životě mohlo fungovat i dlouhodobě. Pokud to však lidem vyhovuje a jsou šťastní, proč bych jim to měla rozporovat. Není přece nutné, aby museli žít podle představ okolí v monogamním vztahu nebo s nálepkami, že jeden je partner a druhý milenec.

30.12.2021 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

(SPOILER) Nedočetla jsem, a to je u mě co říct, proto nehodnotím. Tento díl jsem četla hned po prvním dílu. Prostě mě to nebavilo a hlavní hrdinka mě štvala ještě víc než v prvním díle. Takže zatím teda nee.

EDIT: Po vice než půl roce jsem knihu znovu zkusila a tentokrát jsem dočetla do konce. Hodnotím 60%.

30.12.2021 3 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

J.R.Ward přichází s novou sérii, která se prolíná se sérii Bratrstvo černé dýky.

Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. První začíná před 100 lety, kdy se protnou cesty hlavního hrdiny Šakala, Rhage a Dariuse. Druhá část se odehrává v současnosti. Nyx se sestrou srazí při cestě na farmu mladého upírá, který blouzní o tajném vězení. Shodou okolností to může být vězení, které Nyx roky hledala, když pátrala po své sestře, která byla neprávem uvězněna. Podaří se ji najít cestu do vězení a setkává se tam s Šakalem. Přeskočí mezi nimi jiskra a on ji pomůže s hledáním sestry.

Knížka obsahuje všechny prvky, které autorka použila ve svých minulých knihách - okamžitá přitažlivost a osudovost mezi hrdiny, nová partička osob - vězňů s typickými charaktery (přátelský, tajemný, bláznivý, bezcitný), dokonce recykluje i některé nápady z předchozích knih.
Je tak trochu překvapivé, že charakter Šakala recyklovaný tolik není. Je to dobrý chlap, který se dostal neprávem do vězení, kde strávil 100 let. Dokonce si i dokážete představit, že byl před uvězněním architekt, kterého ale vězení za 100 let částečně změnilo. Docela mě pobavilo, jak Nyx někdy přehnaně vyváděla, protože ona je přece nezávislá a nepotřebuje až tak chránit. A on je zpátečnický, protože ji chce ukázat kudy jít, chránit ji a jít všude jako první. Přitom holka vůbec neví, jak to tam funguje, kde sestru hledat apod.
Celkově mě tato kniha bavila více než poslední 3 díly klasické série Bratrstva. Ale začátek série Odkaz černé dýky mě bavil mnohem víc.

Celkově bych teda dala 70%.

27.11.2021 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Z krve a popela má opravdu povedenou milostnou linku a hlavní hrdinové se mi moc líbili. Všechny scény těch dvou mě strašně bavili. Takže se nedivím, že kniha získala v roce 2020 první místo v anketě Goodreads v kategorii nejlepší romantika. Navíc autorka naspala povedenou romantickou-erotickou sérii Počkám na tebe, takže v tomhle prostě umí chodit. Ale co zbytek?

Svět je docela zajímavě vystavěn, setkáme se zde s vlkodlaky, upíry a dalšími stvořeními (typy lidí). Akce je dobře popsaná.

Podle mě mohla autorka hned od začátku trochu lépe popsat odlišnosti jednotlivých stvoření (lidí), protože mi chvíli trvalo než jsem pochopila o kom Poppy mluví a odkud teda jsou (zda tím myslela Povznesené, Atlaňtany, kraveny nebo koho). Navíc, když pak díky ději zjistíte, že historie stvoření a účel těchto lidí je možná jiný, než si hlavní hrdinka myslela. Prostě ten začátek na mě působil místy nahuštěný informacemi, ale ne úplně přehledně podanými. Postupem času, jak jsem četla, tak to vše do sebe lépe a lepé zapadalo.

Romantická linka 5*
Akce 4*
Děj 4*
Postavy 4* - chyběl mi tu nějaký dobře napsaný záporák, i když jak se to vezme :-)

Osobně jsem se nemohla rozhodnou mezi 4-5 hvězdičkami. Nakonec jsem dala nižší hodnocení, protože mi začátek knihy přišel trochu zmatečný.

09.10.2021 4 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Třetí díl série byl ještě slabší než druhý díl.

V tomto díle mě doslova iritovala hlavní hrdinka, která pořád jen brečela.
V jedné chvíli se hrdinové líbali, pak se hádali a ona měla slzy v očích. V další se pomilovali, zase se pohádali a měla přitom slzy v očích. A potom se zase líbali, následně ho poslala někam... a měla přitom v očích slzy nebo možná brečela?....
V půlce jsem uvažovala, že přestanu číst, to už se mi dlouho nestalo.

Děj mě rovněž moc nebavil. Celkově tedy velké zklamání oproti třeba prvnímu dílu a hodnotím 40%.

02.10.2021 2 z 5