Zuzaana Zuzaana komentáře u knih

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

V minulosti jsem se do knihy nedokázala začíst a vzdala to. A nyní se mi naskytla v podobě audioknihy a byla jsem nadšená.

04.02.2022 3 z 5

Od autorky jsem přečetla již druhou knihu ( v obou případech šlo o dar) a stále jsem se nezbavilo pocitu, že autorčin styl, z poloviny jen popisny balast, mi opravdu nesedí. Srovnání se Šikmým kostelem neni na místě, úplně jiná úroveň. Doufám, že další knihu již nedostanu, čtu vždy všechny darované knihy.

10.01.2021 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečetla jsem všechny autorčiny knihy, Vrány považuji za nejslabší. Příběh velmi smutný, nicméně postavy se kromě Báry nijak nevyvíjí, chyběla mi propracovanost prostředí, které jsem obdivovala v předchozích knihách.

02.11.2020 1 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knížku jsem přečetla za jeden večer, takže opět dobrá detektivka. Mám pocit, že některé zápletky již autorka použila v předchozích knihách.

20.08.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejprve jsem se nemohla začít, dokonce uvažovala, zda knihu dočtu, pokus o vtip byl snad v každé druhé větě. Jakmile však se však objevilo několik vazeb na nedaleký most sebevrahů, bylo jasné, že nepůjde jen o humoristický román. A pokud si přečtete i poděkování autora na konci knihy, vše do sebe dokonale zapadá.

19.08.2020 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Musím říci, že jsem ještě nečetla knihu hodnocenou na Databázi knih vyšším procentem a tudíž jsem čekala něco "opravdu" mimořádného. Příběh mne chvílemi i nebavil, některé pasáže se v časově oddělených kapitolách opakovaly. Přesto ráda půjdu zkusit i další autorovy knihy, protože psát umí.

01.06.2020 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Úplně jiná kniha K. Tučkové a opět výborná. Také jsme měla obavy z divadelní hry, opravdu zbytečně. Myslím, že tato forma je výtečně zvolena ke zpracování tak krátkého a výjimečného života. Byla jsem unesena i grafickým zpracováním knihy.

30.04.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pro mne velmi pomalé tempo děje, nekonečné popisy odvádějící od tématu, příběh však chytlavý a detektiv neskutečný sympaťák.

25.04.2020 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Za mne autorčina poslední přečtená a jednoznačně nejslabší kniha. Děj se neskutečně vlekl.

04.04.2020 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Začala jsem poslouchat jako audio-knihu a musím říci, že mne dílko opravdu zaujalo. Zjistíte, co vše lze jako byliny sbírat, k čemu se dají použít a na pozadí toho prožijete napínavý příběh. Tušíte, že hrdinka nedopadne dobře. Nechápete, že inteligentní žena si ničí život a na druhou stranu nám své chování celkem pragmaticky komentuje. Neveselé čtení, nicméně dobře zpracované.

17.01.2020 4 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Jen výjimečně knihu nedočtu, nyní takto po přečtení poloviny činím. Forma je opravdu neobvyklá.

10.11.2019 2 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Knížka mi nepřišla humorná, historky mi přišly plánovité, vykalkulované.

17.09.2019 1 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Půlka knihy celkem zábavné čtení, dočíst pak už pro mne byl nadlidský výkon. Celkově zklamání.

11.09.2019 2 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Kniha mne osobně oslovila. Bilancování života a krutost africké přírody. Autorčina nejlepší kniha.

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Alice Munro

Knihu jsem začala číst aniž bych tušila, oč má jít. Musím říci, že tajemství mne opravdu přitáhlo, četla jsem s napětím a po každé povídce přemýšlela, případně se o pár stránek vracela. A v této knize jsem to opravdu ocenila, což se mi nestává často!

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Davouze

Autorčiny knihy jsem četla v pořadí od nejnovějších, tudíž tato kniha byla velkým zklamáním. Považuji ji za autorčinu psychoterapii, vypsání se z osobních traumat.

11.09.2019 2 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Za mne nejlepší Mawerova kniha.