Zully737 Zully737 komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Velmi pohodová severská detektivka, která je prosluněná a svižná. Stránky se čtou skoro samy a díky krátkým kapitolam knížka neuvěřitelně ubíhá. Skvělé čtení na 2 letní večery. 4* za to, že vraha jsem uhodla docela brzy, proto klasické odhalení na konci knihy ve stylu Agathy Christie mě vůbec nepřekvapilo. Rozhodně sáhnu po druhém díle.

30.06.2023 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milý a příjemný příběh na dva večery. Kniha občas naivní, ale ukrývá v sobě spoustu mouder a lásky ke knihám -4*

05.05.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Asi nechápu všeobecné nadšení z knihy. Kniha působí velmi nevyrovnaně, vyšetřování nesourodě a dost zmateně. Na začátku byla knížka super, bohužel od půlky knihy jsem se musela nutit ji dokončit.
Hlavní postavy nejsou nijak zajímavé, násilí a popisování mučení a krve je zde pouze na efekt, jinak by tato kniha vyzněla nudně s klasickým detektivem, který má tragický background, a superhrdinskym padouchem.
Tímto dílem bohužel končím a další díly serie si nechám ujít.

20.02.2023 2 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Příjemně oddechová knížka na letní večer, rychle se čte, v žádné pasáži nenudí, avšak bohužel jsem si ze seriálu pamatovala pár indicii, díky kterým mi případ nepřišel moc komplikovaný

23.06.2022 4 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Za mne skvělé pokračování. Knížka je přesně to,co jsem od ní čekala - oddechová historická jednohubka. Ještě vtipnější konverzace mezi ústřední dvojici, vyšetřování vraždy a milá romantická linka. Doufám, že se brzo dočkáme pokračování.

10.05.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Žánru Young Adult jsem už odrostla, ale Smrtka mě velmi mile překvapila. Velmi napínavý děj, který má velmi málo hluchých míst. Příběh je občas trochu predvidatelný, ale i tak jsem si knížku užila a ráda budu pokračovat dalším dílem.
Navíc jako velké plus vnimam skvělé načtení audioknihy.

11.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se čte strašně lehce a rychle, ikdyz je v mnoha místech temnější. Spousta podnětů k zamyšlení nad vlastním životem i našimi volbami. Škoda, že kniha je zakončena velmi rychle a možná propracovanější závěr by k ní sedl mnohem lépe- 4*

15.05.2022 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Dvakrát odloženo, první poloviny knihy se vyloženě táhla, kniha dostala spád až u kapitoly, kdy se má odehrávat apokalypsa. Ráda bych hodnotila pozitivněji, kniha byla na místech vtipná, knihy od obou autorů mám v lásce, ale tady mi vyloženě spolupráce neseděla a kniha na mnoha místech drhla a nudila - 3*

03.05.2022 3 z 5

Mág Mág John Fowles

Tato kniha se mi hodnotí jen velmi těžko. Jak moc jsem se těšila na její čtení, tak o to méně jsem neměla v průběhu čtení chuť pokračovat.
Negativa: Nesympatický hlavní hrdina a vlastně žádná z hlavních postav, se kterou byste sympatizovali, občas nijakost děje a (možná pro mě) zbytečně dlouhé a překombinované filozofování a neexistující vyvrcholení, ke kterému poslední část knihy směřuje. Vlastně mám pocit, že jsem vůbec nepochopila proč se co dělo.
Pozitiva: líčení Řeckého ostrova, člověku se chce při čtení vyjet na nějaký ostrov, vyprávění Conchisova života, definitivně episody z Norska nebo za 2. sv. války jsou silnějšími momenty knihy.
Je zvláštní, že i když mě ta knížka dala opravdu zabrat a chvílemi jsem ji i nesnášela (ale mé přesvědčení dočítat knížky mě donutilo ji celou přelouskat), tak na ni po jejím přečtení nemůžu přestat myslet - proto ze 2* zvedám na 3

06.11.2017 3 z 5

Velmi čtivá kniha, bohužel jako skalnímu fanouškovi HP mi na příběhu neseděla hlavní zápletka (možnost, že by Pán Zla měl dítě je opravdu na hlavu) postavy,... hvězdička za to, že se to četlo svižně a za pár scén, které se povedly

14.04.2017 1 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Pokud si chcete u knížky pobrečet, tak si ji přečtěte. Nevím, proč mě tato kniha dojala úplně jinak než díly předchozí. Obyčejně u knížek nebrečím, ale už u prvního příběhu jsem byla dojatá a díl druhý, obzvlášť když mám doma pejska, mě během čtení úplně odrovnal a knížku jsem musela na pár dní odložit.
Třetí příběh byl za mě trochu slabší, ale opět u 4.ukapla slza. Proto dávám 4* a jsem ráda, že byl 4.dil mnohem lepší než 3.
V knížce, což považuji za obrovské plus ubylo neustálého opakování pravidel do hloubky, které jsem v minulých knihách už přeskakovala.

15.07.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Po dlouhé době severská krimi, co mě doopravdy chytla za srdce. Jako mé první dílo od tohoto autora hodnotím 5*. Mrazivé prostředí, skvěle postavené vyprávění.

09.04.2017 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Skvělá výprava se třemi čarodějkami,sudičkami. Jejich cestování nemá chybu a propojení s pohádkami je dokonalé. A nesmíme zapomenout na dýně! Zamě bohužel posledních 70 stran ztrácí tempo a vtip předchozího putování, proto jen 4*.

08.07.2023 4 z 5

Emily z Novoluní Emily z Novoluní Lucy Maud Montgomery

Nádherná kniha nejen pro děti. Jsem ráda, že se k ní dostávám až v dospělosti, protože myslím, že její krásu ocením teď daleko více než například tomu bylo u Anny ze zeleného domu.
Knížka mě chytla za srdce, s Emily bylo lehké prožívat její utrpení i radost. Je to nádherná oslava dětské duše, až mi na konci bylo líto, že tak rychle roste. 5* a hned se vrham na další díl.

20.04.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Stejně jako první díl jsem Nimbis poslouchala jako audioknihu. Oproti prvnímu dílu se mi zdá o kousíček utahanější a místy mě nudil. Zato zase jsem ráda, že místo zápisků smrtek máme možnost poslouchat úvahy Nimba, které jsou více než povedené. A čím dál více mě baví zdejší vymyšlený svět, obzvlášť nezvedenecká komunita. Samozřejmě hned začínám 3.dil a jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

10.06.2023 4 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Velmi milá a odpočinková kniha. Neměla jsem žádná očekávání, ale od 2.kapitoly jsem se začetla a knížku nedala z ruky.
U výměny názorů hlavních postav jsem se několikrát zasmála a příběh vyšetřování byl napínavý. Jen škoda, že odhalení vraha je odbyto tak rychle v agathovskem duchu v krhu všech podezřelých.
Za mě skvělá kniha na proložení čtení severských detektivek a jsem zvědavá, co přinese další díl

05.04.2023 4 z 5

Nagori Nagori Rjóko Sekiguči

Krásné zamyšlení nad ročními obdobími ve spojitosti s jídlem. Sice jsem od knihy očekávala něco trochu jiného, přesto se mi rozjímání o odcházejících sezónách líbilo. Kniha asi nebude pro všechny, ale pokud máte rádi japonskou kulturu a nostalgii nebo jídlo tak doporučuji k přečtení

17.05.2023 4 z 5

Emily zdolává překážky Emily zdolává překážky Lucy Maud Montgomery

Druhý díl je stejně krásný jako díl první. Z dětského období jsme se přesunuli do doby dospívání. Opět zažíváme spoustu dobrodružství, u knížky je lehké se smát i cítit křivdy, které Emily zažívá.
5* a těším se, až vyjde poslední díl trilogie.

07.05.2023 5 z 5