Zomy Zomy komentáře u knih

Vévoda v pravý čas Vévoda v pravý čas Janna MacGregor

Autorka si u mě opět upevnila své místo v žánru historické romance, za mě paráda.

Trochu jsem vzhledem k anotaci bála, že bude děj příliš překombinovaný, ale bylo to fajn. Katherine byla úžasná hrdinka - jemná, něžná a zároveň sebevědomá podnikatelka. Vévoda je v tomto příběhu dost neobvyklý, citlivý, něžný od samého začátku, žádný macho.
Poslední třetina knihy už se mi lehce vlekla, ale jako celek to na mě působilo velice příjemně a dalo mi to všechno, co jsem očekávala.
Moc se těším na osudy dalších manželek.

16.04.2022 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Velká paráda jako vždy. Nejsem objektivní hodnotitel, protože Lisu já zkrátka miluju, je pro mě ze všech autorek historických romancí bezkonkurenčně nejlepší. K některým jejím knihám se vracím naprosto pravidelně. Sebastian St. Vincent (spolu s Derekem Cravenem) je jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů a evidentně nejsem sama, když právě k St. Vincentovi se Kleypasová neustále vrací - a stále to skvěle funguje.

V Ďáblovi v přestrojení je velká osudová romantika s velmi příjemnými hrdiny, občasným vtipem a poměrně bohatou zápletkou. Merrit vyrostla v pravou dceru svých rodičů.

Nechápu teda začlenění do série Ravenelových, snad jen že jde o jejich generaci. Toto je spíš 2. série Čekanek a vzhledem k tomu, že ty byly nakonec velmi plodné, vůbec bych se nezlobila, kdyby svůj příběh získali i další jejich potomci. Stejně tak název Ďábel v přestrojení nedává smysl, protože Kier byl miláček.

Moc se mi líbí, že autorka dokáže udržet i po tolika letech a knihách charaktery původních postav, opravdu jí věřím, že přesně tímto způsobem zestárli Sebastian, Lili a Marcus.

26.03.2022 5 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

Nebavilo mě to... Autorka má v oblibě záměny, převleky, intriky a zmatky, což já nemám ráda vůbec. Přesto si vždycky její knížky přečtu, pokud se mi dostanou do ruky. No možná že po této knize už to neudělám...

Myšlenka, kdy se opilí šlechticové vsadí, že nepozorovaně dokážou být sluhy, byla vtipná a slibná.
Příběh samotný už byl ale velmi plochý a o ničem. Frances se rozhodla, že se bude chovat jako semetrika, aby odradila nevhodného nápadníka. To byla tedy drsňačka, když jednou zvedla hlas na lokaje.
Lucas zas chtěl být schovaný za postavou neviditelného sluhy, ale už první den toho litoval, protože věděl, že se jeho vyvolená bude zlobit, až zjistí pravdu.

Jejich dostaveníčka, vyznávání lásky a následné trápení jsem jim vůbec nevěřila, nic to se mnou nedělalo a při Lucasově teatrálním odhazování paruky do polévky už jsem si trapností držela hlavu v dlaních. Závěrečná postelová scéna, kdy si Frances hraje na femme fatale, už byla natolik absurdní, že jsem byla akorát tak znechucená.

Docela se divím Ikaru, že vydává dílo Valerie Bowman jako na běžícím pásu, když třeba sérii od o level lepší Janny MacGregor utla ani ne v polovině (Dědičky Cavenshamovy).

Uznávám, že příběhy zbylých dvou maskovaných šlechticů mohou být zajímavé, ovšem autorka mě svým zpracováním zkrátka nedokáže zaujmout.

Za mě maximálně 2,5 hvězdy.

06.03.2022 2 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Je zvláštní, že v momentě, kdy jsem autorku pro sebe už odepsala - na mě jsou některé její příběhy příliš drsné - jsem dostala chuť přečíst si tuto její knížku. A ta je dokonalá!

Série Hříšníci (a obzvlášť Nová generace) je někdy až moc vyhraněná, zlí hoši jsou až moc zlí, zápletky jsou příliš drastické. Tak jsem se rozhodla, že už se nebudu trápit a nebudu číst něco, co mi nedělá dobře, u čeho se bojím, jak to bude pokračovat.

Skálopevné fanynky L. J. Shen by u knížky Ďábel nosí černou mohly být zklamané, možná i znuděné. Je tu rozhodně méně nerváku a intrik, než jak jsme u ní zvyklé. Já jsem ovšem nadšená. Pořád tu jsou poznávací znaky autorky - text je extrémně čtivý, dynamický, svižný a nutí vás stále pokračovat, dokud příběh neskončí. Ale tady je i něco navíc - skvělý humor!

Chase vůbec není bad boy, ale úplně parádní mužný hrdina, který o sobě pouze neví, že je akorát zmatený ohledně svých citů (jako každý chlap, ne? :-) )

Ještě děkuji za skvělou obálku, na které konečně není žádný polonahý rádoby sexy frajírek.

05.03.2022 5 z 5

Vévodův utajený plán Vévodův utajený plán Sabrina Jeffries

Já mám Sabrinu Jeffries ráda, k některým jejím starším knihám se občas vracím.
Tahle série se povedla, 3 bratři vévodové byli zajímavým okořeněním.

Přesto se mi v sérii asi nejvíc líbil 1. díl, tam se teprve odkrývaly karty o rodině i o celé detektivní zápletce a vztah mezi Greyem a Beatrice dostal hodně prostoru k plynulému prohlubování.

Vévodův utajený plán taky není špatný, ale na začátku mi to přišlo příliš překombinované, než se autorka dostala vůbec k nějakému většímu ději. Ona to hrála na něj, on na ni... Vztah mezi Sheridanem a Vanessou vlastně nakonec žádnou trhlinu neměl a působí to na mě, že tam ti dva prostě byli, aby nějak celý příběh uzavřeli.

04.03.2022 4 z 5

Důvody pro manželství Důvody pro manželství Stephanie Laurens (p)

Taková velmi příjemná blbinka.
Novější knížky od Stephanie Laurens se moc nedají číst, ale protože Důvody pro manželství v originále vyšly už v roce 1995, dala jsem jim šanci - a jsem za to ráda.

Je to dost popisné, na prvních sto stránkách čteme o tom, jak Lenore organizuje snídaně, obědy, večeře, ... pořád dokola. Řekla bych, že z tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Přesto mě to mile zahřálo u srdce.
Klidně 3,5 hvězdy.

03.03.2022 3 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Další příjemná knížka od nové autorky.
No přiznejme si, že do Manažera to má daleko. Ten sršel vtipem i přitažlivostí od samého začátku, mezi Gabrielem a Sophií to působilo velmi přesvědčivě.

U Jaxe, ačkoliv měl parádně připravenou půdu na svůj příběh z předchozích dílů, se to rozjíždělo jen velmi pomalu, zdlouhavě.

Četlo se mi to ale dobře, možná proto, že už je to třetí díl a člověk má pocit, že už ty hrdiny dobře zná a rád se mezi ně vrací.
Dávám tak 3,5 hvězdy.

02.03.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem se na knížku moc těšila a ani mě nepřekvapilo, že byla tak dobrá.

Je znát, že autorka si na díle dala záležet, je to propracované a psané s láskou.
Předkládá nám zábavnou, chytrou a zamilovanou historickou romanci, která sleduje příběh sympatické dvojice a zároveň si připravuje prostor pro další osudy. A já si je s velkou chutí přečtu :-)

27.02.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak tohle se nepovedlo.
Tohle není Elle Kennedy - není tu hokej (to by nevadilo), není tu láska (to teda vadí a to, co je mezi Gagem a Skyler je opravdu slabý odvar), není tu vtip (vůbec!!!) a hlavně - a to je věc, kterou u Elle postrádám nejvíc - nejsou tu žádné funkční, inteligentní a jiskrné dialogy...

Působí to jako nějaké psaní na zakázku - rychle nám napiš nějakou jednoduchou erotickou novelu... Jedna noc s ním je taky taková prostá jednohubka, ale pořád v ní cítím autorčiny rysy a není tak špatná.

Tohle tedy špatné je (dílo je docela staré, budiž to bráno jako polehčující okolnost). Gage mi ani nebyl sympatický a já se vyloženě těšila, až to dočtu a knížky se zbavím.

25.02.2022 2 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Ou jé, tohle mě bavilo, tohle jsem potřebovala!

Opět jsem si potvrdila, že červená knihovna si nezaslouží, aby byla podceňována. Když vám jé úzko, nebo když je úzko ve světě, máte možnost si na chvíli vytvořit vlastní a lepší realitu a jednoduše utéct.

Od autorek jsem kdysi četla i série Božský a Vášnivý a už tam se ukázalo, že jsou dobré vypravěčky. Ale toho sexu a zjednodušených schémat tam na mě bylo moc a už jsem se ke knížkám nevrátila.
Ovšem tyhle novější romantické komedie (jako Nelíbánky a Každá ráda kamaráda) mě nadchly, tam se holky opravdu našly.

Tato knížka je jednoduchá, vtipná a velice laskavá. Hazel je úžasná, jak chce zůstat svá a hlavně se má za každé situace ráda. Josh je zkrátka k sežrání a jejich přátelství i láska v knížce parádně funguje!

24.02.2022 5 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Taková rychlovka o tom, jak se dvě rozmazlená děcka celý život hluboce milují, ačkoliv se tady do hloubky nešlo ani náhodou.
Takhle - pokud ležíte doma s Covidem, bolí vás hlava a budete si chtít přece jen něco přečíst, tak tohle je ideální. Bolest hlavy se vám z toho nezhorší.
Přečteno máte obratem, žádných velkých zvratů se bát nemusíte, trochu sladkosti do sebe dostanete.
Jinak je to slabota, nelíbil se mi ani závěr.
Nevadí mi ta pohádková naitivita, to žere ve filmových verzích mnoho z nás. Mrzí mě ale ta nedotaženost, povrchnost příběhu.... Uz se těším, až se zas dokážu začíst do pořádné romance, kde jsou hrdinové trochu propracovaní a jejich lásku jim budu věřit a prožívat s nimi.

19.02.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

L. J. Shen to umí a je neobyčejně čtivá, o tom žádná. Její první knížky vydané u nás jsem hltala a četla jedním dechem, bylo to pro mě něco nového, neokoukaného, napínavého a nikdy jste úplně nevěděli, co je hlavní mužská postava schopná udělat.

U Banea to pro mě překročilo hranici - jsou věci (jako třeba mnohonásobné znásilnění a znetvoření), z kterých červenou knihovnu zkrátka neuděláte, ať tam vložíte sladkých řečiček, kolik chcete. Od série Noví hříšníci jsem autorku číst přestala, protože tady už není hlavní hrdina bad boy, ale normální hajzl.
Stejně tak nechci číst další osudy původních hrdinů (Melody, Rose), protože ty prostě měly skončit happy endem a ne pokračovat jejich "selháním", jinak se mi zkazí dojem z jejich příběhů. Další osudy i hrdinové už jsou na mě příliš surové a mě netěší to číst.

Hra s ohněm není v sérii, tak jsem byla zvědavá, jak se autorka vyvíjí mimo Hříšníky. Celkem mě zaskočilo, že ačkoliv má být West opět zlý hoch, tak tady mu to vůbec nevěřím, a je to celé takové ukecané a plné sentimentálních řečí. Je to dost Young adult....

Dávám 3 hvězdy, ačkoliv vzhledem ke čtivosti si to možná zaslouží víc. Ale víc dávám jen takovým knížkám, o kterých vím, že se k nim zase vrátím, a tohle mi jednou stačilo.

04.02.2022 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Knihy od Melanie mě většinou začínají tak v půlce nudit, přesto se k nim ráda vracím a vždycky si přečtu i každou další její novinku.
Halton měl něco, co mě bavilo víc než předchozí knihy ze série, sama nevím co. Možná jsem se jen trefila nenáročnou slaďárnou do náročné doby, možná mě zkrátka baví číst o holce v nesnázích a silném zachránci.

01.02.2022 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Taková klasická Melanie - ničím mě nepřekvapí, není ničím originální, a přesto po ní vždycky sáhnu, když si chci přečíst něco milého a nekonfliktního.
Tahle knížka navíc není tak sentimentální jako její knížky bývají, takže fajn osvěžení.

17.01.2022 4 z 5

Zdivočelá dědička Zdivočelá dědička Laura Lee Guhrke

Autorka mě opět nezklamala. Marjorie je skvělá hrdinka - naivní, nevinná, ale zároveň temperamentní, chytrá a odhodlaná. Dialogy jsou jako vždycky zábavné a inteligentní.
Začátek knihy, kdy spolu Marjorie a Jonathan pluli na lodi, mě moc nenadchl, protože to už tu bylo mockrát. Ale jejich špičkování, laškování a jiskření bylo fajn.

V závěru nám hlavní hrdina dost změkl, ale přesto mě tahle jednoduchá a laskavá romantika snad vytáhla ze čtecí krize.

30.12.2021 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Taková příjemná a milá blbinka.
Ze začátku jsem si musela zvykat na tu praštěnost - jak hlavní hrdinky, tak celé situace. Když jsem konečně najela na vlnu, sklouzlo to zase jinam, ačkoliv ta pointa mi byla jasná od úplného počátku.

Podtext knížky je podle mě ale velmi vážný - to, jak se o někoho neustále přehnaně bojíte, jak ve všem vidíte potenciální hrozbu a nebezpečí - to ve mně vzbuzovalo pochopení, ale především úzkost.

Příběh má ale působit odpočinkově, a to se autorce rozhodně povedlo. Kapitoly jsou krátké, svižné a knížka se přečetla úplně sama v rekordně krátkém čase.

13.12.2021 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Úplná paráda!
Idol se mi taky líbil, ale v určité chvíli už mě začal nudit, tady to byla pohádka celou dobu.
Seznámení Gabriela a Sophie je naprosto nereálné, a přesto si při jejich popichování dokážete představit, jak se vám to děje přímo před očima.
Tenhle romantický vzorec, kdy on je chladný a brání se citům, zatímco ona je veselá a bezprostřední, je pro mě asi nejoblíbenější. A ačkoliv je ta zápletka stokrát ohraná, Manažer je fakt skvělý - bavil mě, rozesmíval, dojímal.
Ještě dodám, že mám ráda slovo "opanovat", moc často ho nepoužíváme, ale tady ho bylo přehršel...

05.12.2021 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Naprostá bomba. Vtipné, zamilované, dojemné. Výborná knížka pro tuhle mizernou dobu.
Mezi Giselle a Devonem to jiskří, oba jsou sympatičtí a chemie tam hezky funguje. Po jisté době už mě teda iritovalo to neustálé opakování toho, že je Giselle panna, ale přesto to nejde jinak a musím dát pět hvězd.

Tahle autorka může napsat klidně o každém chlapovi z fotbalového družstva a já si to přečtu :-)

28.11.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Absolutní klišé, víceméně žádný děj, dvě prostředí - v práci a doma, pár postav a hotovo. A přesto báječná a vtipná romantika, autorka opravdu umí.
Cam byl balík, rádoby hulvát a primitiv, ale úplně boží.
Přesně taková knížka vám udělá dobře na duši v tomhle podzimním i jiném marastu.

20.11.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Pro mě to byla taková příjemná rychlovka. Ale musela jsem se trefit do nálady, je to opravdu cukrkandl. Začátek je ještě příjemné špičkování, ale jakmile se dají dohromady, tak Damien ztratí jakoukoliv povahu a je jako bláto.

Navíc ta pointa, proč se Damien ze začátku choval, tak jak se choval, je velice podobná jiné v další knize Wardové (a Keelendové).

Ale když máte chuť na trochu té jednoduché pohádkově přeslazené lásky bez zbytečných odboček - a to já občas mám - je to to pravé na jeden večer (více času už by byla nuda).

14.11.2021 3 z 5