zlatka2001 zlatka2001 komentáře u knih

Hezky se to četlo, i když mám raději méně krvavé fantazy, Stmívání mě bavilo víc.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Mám ráda sci-fi a tohle bylo moc pěkný. Už jen ten nápad možnosti předávat si duše!

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Bylo to takové rozvláčné, ale na to, že tam šlo o nějaký transformátory a já tedy fakt na fyziku nejsem, tak jsem to přečetla už za tři dny. Mám Čapka ráda, ale budou prázdniny, dám něco opravdu zábavného.

28.06.2017 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Milý Franku, protože máš dnes narozeniny, přeji abys měl pořád hodně hostů, nebo spíš tak akorát, abys taky někdy chodil spát, protože ty jsi jako New York. A až Terry odjede pryč, budeš mít mě. MĚ. Jsi nejlepší chlap, co znám. (Tatínek si to stejně nepřečte.)

23.11.2016 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Tak já nevím. Sice Čapek vložil matce do úst spoustu ženských argumentů, ale stejně se nakonec zachoval jako muž. Troufám si tvrdit, a to sama ještě děti nemám, že JÁ bych tedy svého posledního syna určitě nikam nepustila. Mezi náma, já bych nepustila už toho druhýho.

02.06.2016 5 z 5

Bety Bety Antonín Zhoř

Když jsem napsala o Babičce, že je předpotopní, nikdy by mě nenapadlo, že budu tak nadšená biografií její autorky. O tomto spisovateli nám v souvislosti s Němcovou řekla češtinářka a já ji naprostou náhodou uviděla v jednom antikvariátu. Takže jsem si ji musela za závratných 5 korun koupit. A dala bych i 50x víc, když jsem ji dočetla. Nádherné! Hned jsem začala vidět Barunku úplně jinak.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak to byla síla! A za ten konec strhávám bod.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak to jsem asi posledních sto stránek probrečela. Asi jako sto tady přede mnou. Někdy mám radost, že mám stejný vkus.

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Ahoj Franku, už ti zase píšu, nějak tě nemohu dostat z hlavy. Jsi můj nejmilejší mužský hrdina, i když ti trochu šlape na paty Roark od Dallasky. Takže k dnešním narozeninám ti přeju plno spokojených hostů na majáku, žádné úrazy a nějakou prima ženu. Na Terku se vykašli, stejně dá vždycky přednost Robbymu. A až někdy pojedu kolem, tak se určitě stavím.

23.11.2021 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

No, není to úplně můj šálek čaje, někdy jsem se zasmála, někdy jsem byla pohoršená, někdy jsem se začervenala. A pak jsem to dala vychytrale tatínkovi k Vánocům.

16.05.2018 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

No jo, povinná knížka, ale nebylo to zas tak špatné. Divná stará čeština, samý přechodníky, prý humanistická, říkal náš češtinář, takže to chvilku trvalo, než se člověk začetl. Taky mě dost štval sám autor, jak lezl do děje a neustále dával najevo, že jen čteme knížku, ať to zas tak neprožíváme. No, film byl lepší.

10.02.2017 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

To bylo kráááásný! Já už to přečetla podruhý. Moc se mi líbilo, že je hlavní hrdinka z Čech a že to není na stejný brdo jako odstíny nebo bastardi. Terry jsem úplně rozuměla, taky bych nechtěla být středem pozornosti, vžívala jsem se do příběhu a nevím, jak bych jednala já. Frank je opravdický chlap , Rob je roztomilý, ale mně se líbil i ten Robův agent, to byl tedy týpek! Taky si myslím, že je to dobře stylisticky napsané, setkání Terry a Andy jsem obrečela, jak mě to dojalo.
To by mě fakt zajímalo, proč této knize někdo dal odpad a aspoň nenapsal proč! Belatris?!

23.06.2016 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Myslím, že je to už takový staromódní. Ten styl mi moc nesedí, i když příběh je určitě hezký a zápletka zajímavá. A musím se přiznat, že s mi film s Fassbendrem líbil víc.

04.02.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Některé díly už mě tak nebavily, ale celkově rozhodně stojí za to si knihy přečíst, ať si jsou kluci naštvaní.