Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Kniha se mi líbila, nechyběla romantika ani napětí. Osud svou cestu našel a nad dobrem držel svojí ochranou ruku.

01.07.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Sloan na mě působí jako lev. Když se do něčeho zakousne, nepustí. A udělala dobře. Pěkně jsem si u poslechu omalovávala :)

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Opravdu naivní a hloupoučká. Nakonec byla ráda, že má manžela, byť za jakých podmínek. Už se nemusí bát, ale co její dítě? Jak to bude pohlížet na minulost svého otce?

Slon Slon Martin Suter

Zajímavá knížka. Jsem si představovala malého růžového sloníka :) Nejhorší na tom ale je, že by se našlo spousta těch, kdo by dal nevím co za to, aby takového mazlíka koupil svým rozmazleným dětičkám. Nechme růžového mini sloníčka v této knížce a nechtějme tvořit to, co je nepřirozené.

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Přestože nevěřím na žádné neandrtálce, knihu jsem si přečetla a pouvažovala nad tím, co všechno my v dnešní době potřebujeme a jak skromné poměry nastínila daná kniha. Nepochopila jsem, jak to dopadlo se Skrčkem a proč utekl a čí ostatky Rosa odkrývala, kromě Dívky, kdo byl ten druhý?

18.06.2023 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Kdybych knihu odložila při přečtené padesáté stránce, tak jak jsem měla v úmyslu, udělala bych dobře; nic zajímavého jsem se nedozvěděla tím, že jsem ji nakonec dočetla. Prostě bláznivé, hloupé, i když je fakt, že jednou jsem se zasmála.

14.06.2023 3 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Na začátku jsem chtěla knihu odložit, nakonec jsem ji dočetla. Mé smýšlení o příběhu je rozporuplné. Psychopatka, které se snad dalo postavit, nebo ne? Pokud by chlapec (viz. 30 let zpět) promluvil, mohla být zachráněna spousta životů. Ale co já vím, co bych dělala v tomto věku? Jenže pak dítě dospělo a to byl ten čas učinit spravedlnosti zadost.

09.06.2023 3 z 5

Slova potěšení a povzbuzení Slova potěšení a povzbuzení Jaro Křivohlavý

Útlá a maličkatá brožurka obsahuje v rozdělení biblické verše.

07.06.2023 5 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Mě tato kniha moc nenadchla, čekala jsem od ní něco jiného. Ale i tak si myslím, že v určitých bodech pro mě byla přínosem.

07.06.2023 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

První čtení od této autorky a moc se mě to líbilo. Je to síla!!! Známe svého manžela? Známe svého lékaře? Do hlavy druhému nevidíme, takže je to jako sázka do loterie.

07.06.2023 5 z 5

Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně Lothar Ursinus

Vůbec jsem neporozuměla těm tabulkám shrnutí dvou orgánů. A také jsem se nějak nedopočítala zubů. Kolik jich vlastně má dospělý člověk, že např. zuby 18, 28, 38 a 48 jsou zuby moudrosti. Jak by se nám do pusy vešlo 48 zubů? Není to jen 32? I když nějaké nové zajímavosti jsem se dozvěděla, rozhodně jsem od knihy očekávala mnohem víc.

31.05.2023 3 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Super knížka. Jen ta obálka se mi vůbec nelíbí.

23.05.2023 5 z 5

Příběh z Větrné doliny Příběh z Větrné doliny Hana Zelinová

Nevím, jestli je tato kniha vhodná pro čtenáře od 7 let, jak je v knize uvedeno. Možná z doby mého dětství ano, ale dnes si nedovedu představit, že by jí dítě dobrovolně četlo. Nicméně poučení se najde i tady. Pomáhat, pomáhat, pomáhat ... a nekoukat sám na sebe. Příběh je zd oby, kdy sotva dospělý chlapec pomáhal partyzánům přežít v lese.

16.05.2023 1 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Celkem pěkný příběh, i když mě Emma i Dominik zlobili tím, jak pubertálně se ve svém věku chovali. Nicméně nakonec pisatelka zvolila šťastný konec, tak aby happy endu bylo učiněno zadost.

14.05.2023 4 z 5

Květy v poušti Květy v poušti Elizabeth Haran

Čtivá kniha, která zavede čtenáře až do australské pouště. Příběh o tom, jak se z rozmazlené princezny stane skromná, pracovitá a empatická dívka.

10.05.2023 5 z 5

Kouzlo pověry Kouzlo pověry Kurt Hasel

Moc pěkná knížka, hlavně pro ty, co se zapletli s okultismem.

10.05.2023 5 z 5

Karibská plavba Karibská plavba Rachel Hawthorne

Pěkný oddechový příběh. Také by se mi líbilo plavit se na takové lodi a zažívat dobrodružství.

01.05.2023 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Pěkná kniha, i když anotace opět neodpovídá pravdě. Jakápak čtvrtá oběť? Tato "oběť" se přece obětí stát neměla a ani nestala. Rozhodně bych si ráda přečetla nějakou další knihu od Häkana Nessera. Za brutalitu hvězdičku dolů.

27.04.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Moc hezky napsaná kniha, která překvapila svojí zápletkou. Jen ten konec, ten se mi nelíbil (myslím tím Robertovo rozhodnutí)

27.04.2023 5 z 5

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Nevím nevím co si mám o této knize myslet. Možná místy dobrá myšlenka o tom, abychom prožívali každý den naplno.

22.04.2023 3 z 5