Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Nevím proč, ale u Lutze mi připadá, že tam nikdo nic nevyšetřuje, nakonec se to vyřeší samo. A taky si myslím, že už tu knihu chtěl nějak ukončit a odhalit vraha. Pořád se to táhne, táhne a nakonec rychlý spád. V případě, kdy vrah nastínil vraždu policistky, jí hlídá "celá armáda", ale jen jeden je na chodbě, jinak ostatní obhlíží okolo domu. Pokud bych očekávala, že vrah udeří, tak bych to obrátila a natlačila do každé skříně v Nellyině bytě jednoho policajta. A být Nelly, tak si pistoli určitě nezavřu do šuplíku, ale budu ji mít připravenou na obranu. O vrahovi víme už od prvních stránek, bylo hned jasné, kdo to dělá, jen jeho identifikace mě překvapila. Nevím, jestli si ještě někdy od Lutze něco přečtu.

15.04.2019 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audio knihu. Zpočátku se mi to moc nelíbilo, asi tomu napomohlo to, že jsem nečetla sama, protože se občas k určitým situacím v knihách vracím a tady to moc dobře nešlo. O tom, že se jednalo o detektivku, rozhodovalo posledních pár záznamů. Bylo mi líto Elí, která byla milá, důvěřivá a ve svém novém vztahu by se rozdala. Zpověď hlavního hrdiny odkryla jeho pravou tvář a já pak pochopila, proč vlastně nechtěl mít kontakt se svojí milující matkou. A celá pointa příběhu? Peníze, peníze a zase jenom peníze. Pak někomu důvěřujte.

07.04.2019 4 z 5

Alík a jezevec Alík a jezevec Oldřich Brož

ČTENÍ S REBEČKOU: Opět příběh pro děti s ponaučením. Neodsuzovat, pomáhat druhým. A tak je to i v životě, většinou pomůže ten, koho druzí odstrkují a pomlouvají.

07.04.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Po přečtení dvou Lutzových knih mě tahle mile překvapila, i když si Lutz neodpustil a trochu krve do příběhu dal, nejedná se o žádné morbidní popisky. Spíše je to kniha o přemýšlení, jak lehce se může stát, že člověk se stane pro druhého motivací k tomu, aby usiloval o jeho identitu. V dnešní době je opravdu těžké komukoli důvěřovat. A jak se říká, pod sluncem největší tma, i tady mohla Allie na své kůži poznat, jaké to je střetnout se s psychicky narušeným člověkem.

06.04.2019 4 z 5

Série Série John Lutz

Myslím si, že už je toho dost, takovýchto "příběhů". Jen samé násilí, sadismus, až nepředstavitelná muka obětí … je pisatel vůbec normální? Nemá nějakou úchylku, kterou ventiluje skrze své knihy? Přesně jak bylo řečeno, detektiv chodí okolo a pak najednou z ničeho vyhmátne vraha. A to pár stránek před koncem, když si říkáte, tak jo, už ho má, tak nakonec zjistíte, že ho nemá a že vraha odhalí ještě dál, tedy skoro na té předposlední - poslední stránce. Čtu třetí ze čtyř z mé knihovny a pak pošlu dál, protože vracet se k Lutzovi nehodlám. Z jeho knížek mám dojem, že jeden narušený magor bez povšimnutí kohokoliv vyvraždí celý svět. Hlavu mám toho plnou ještě pár dní po přečtení. Za tak silnou brutalitu dávám dolů tři hvězdičky.

05.04.2019 2 z 5

Kocourek se vrací Kocourek se vrací Michaela Hrachovcová

ČTENÍ S REBEČKOU: Pro děti velice poutavý příběh o zatoulaném kocourkovi. Děti si uvědomí, kam vede neposlušnost a že i z toho je cesta ven. Kocourek nalezl spoustu kamarádů ochotných pomoci mu a vlastně o tom tahle knížka je. O odpuštění a pomoci druhým. Navíc je doplněna na každé dvojstránce roztomilým obrázkem.

31.03.2019 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Hned po prvních stránkách jsem si představovala, jak by tyhle série vražd vyšetřoval detektiv Winter od Jamese Carola. Myslím si, že by jsme se dozvěděli víc o průběhu vyšetřování, tady, jak už bylo podotknuto, strávil Horn a jeho tým hodně času v kavárničce u kávy a nad mísou koblih. Nevím, jestli ta druhá část byla důležitá, mělo to skončit odhalením pachatele a jeho zatčením a nemusela jsem se dál prokousávat dalšími …. stránkami.

30.03.2019 4 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Pěkně zamotaný, ale v závěru rozmotaný příběh, který nedal spát hlavní protagonistce a udělala dobře. Dokázala to, co se policii nepovedlo a navíc jako bonus odkryla další vraždu. Kniha se mi moc líbila. Prý je to nejlepší kniha Mary Clarkové, tak uvidím.

29.03.2019 5 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Knížka se mi líbila, i když místy jsem byla na rozpacích, jestli jsou části příběhu reál nebo snad fikce. Co ty vidiny? Opravdu to je důsledek mozkového poškození? Ten konec jsem opravdu nečekala. Takže nakonec "hju-ga".

29.03.2019 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Mě tahle kniha docela zklamala, takový divný děj to byl. Winter z ničeho vycucal vraha, předtím si hrál na škatulata batulata s domněnkami.... Četla jsem od Carola lepší knihy, plné napětí a zvratů, tohle nic moc.

21.03.2019 4 z 5

To se může stát každé holce To se může stát každé holce Věra Řeháčková

Dospělák musí při četbě pamatovat na to, že rozhodnutí dělá 13 ti letá holka. Protože jak může začít komunikovat s klukem, který jí takhle ublížil? I když uvnitř hlavy se rodily myšlenky na pomstu, stejně si říkám, jak já bych se zachovala v tom věku? Jinak se mi příběh líbil a hlavně ten konec, ty mě dojímají :) :) :)

21.03.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Tato kniha mě mile překvapila a ráda si přečtu další knihy od Třeštíkové. I když ten konec ten se mi moc nezamlouval, takové rychle ukončení a čtenář se musí domyslet sám, jak to vlastně bylo. A také ten rychlý obrat, kdy Míša ztratila paměť a najednou se rozjede do světa hledat někoho, na koho si nepamatuje... Jinak fakt dobrý.

15.03.2019 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Moc pěkné čtení a zajímavě navazující ve třech časových liniích. Konec mě docela překvapil a z toho neštěstí musí být čtenáři smutno. Tolik zmařených, především mladých, životů. Ještě dlouho se mi bude honit hlavou to, co se v knize odehrávalo a nejvíc ze všeho mi bylo líto Ellin, která ze všech zúčastněných postav podle mně dopadla nejhůř. To ostatní bylo jen sklizní toho, co Eillina nevlastní sestra zasela. Čarodějnice je první kniha, kterou jsem od Camilly Läckberg četla a už se těším na její další díla, protože kniha byla pro mně zajímavá už od první stránky a to se stane málokdy.

12.03.2019 5 z 5

Rozhodni se, Mariko Rozhodni se, Mariko Věra Řeháčková

Někdo má holt těžký život od malička, ale jak vidět, Marika se dokázala smířit se vším. Postupně si zvykala a odhalovala pravé já svých rodičů. Nakonec se rozhodla správně. Akorát s tím tátou mi to přišlo trochu nepravděpodobné, ale dějí se i divnější věci. Možná by tato knížka zasloužila pokračování, jak Ragda, Adam, Rosťa ….

09.03.2019 5 z 5

Kdo pochopí Mariku? Kdo pochopí Mariku? Věra Řeháčková

Knížky od Věrky Řeháčkové jsou příjemným retro příběhem, je to prostě něco z našeho života a v každé knize je nějaká moudrost. Marika má hodně zamotaný život, ale ve svých třinácti letech si umí poradit a zvládá i ty pro ni nejtěžší situace. Je to mladá dívka, která se snaží najít místo v životě a teď jsem se pustila do pokračování této knihy - Rozhodni se, Mariko - a jsem zvědavá, jak setkání s její novou rodinou bude pokračovat.

08.03.2019 5 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Je těžké pro matku dospívajících dětí uznat, že už nejsou děti, o které je třeba pečovat. Asi by ty přechody z dětství do dospělosti měly být pozvolné a to den po dni za asistence obou zúčastněných. Je to těžké pro obě strany, ale výbuchy a naschvály nic neřeší. Jak jsme mohli číst o Leošovi, ani úplná rodina nejistí klid a bezpečí. Matka, která má strach o své dítě, je v právu, protože dnes je svět víc než kdykoli jindy plný nástrah ať už nevázaných vztahů mezi dívkami a chlapci, tak ohrožení, že upadnou do nějakých závislostí. Tato kniha ukázala možnosti a myslím si, že mladí lidé by měli číst takovéto knihy, aby se mohli alespoň zamýšlet nad realitou a hledat ty správnější a bezpečnostnější cesty.

05.03.2019 5 z 5

Ranč Ranč Danielle Steel

Pěkně vázaný příběh i když prvky Steelové se nedají přehlédnout: vzala si růžové kalhoty, růžovou blůzku, žluté kovbojské boty, na krk šátek … kdyby tolik nepopisovala, mohla být kniha o polovinu kratší :) Ale jinak super a konec otevřený, ale tak o tom to asi bylo, nešlo o ukončení všech tří životních cest, spíše o rozřešení problémů tří kamarádek a já jen lituji, že přesně taková kamarádka mi chybí.

02.03.2019 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Mě se to nelíbilo a už vůbec bych to nenazvala krimithrillerem. Takový nic neříkající vyšetřování, které ke konci trochu vygradovalo a docela zvláštně skončilo. Vůbec nemám ráda styl, kterým byla tato kniha napsaná. Trapné výrazy a důkladné popisování nedůležitých okolností mě prostě nenadchnou. Přečetla jsem do Výzvy a tak dávám dva bodíky za tu možnost, splnit si úkol.

26.02.2019 2 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Koukám, že se všem komentujícím kniha líbila, tak já poplavu proti proudu. Blbost!!! Když už se mi zdálo, že se to od str. 350 začíná rozjíždět, tak se to dvacet stránek před koncem zase pokazilo. Prostě jen bláznivá duchařina. Jediné, co mě něco dalo, bylo povídání o slonech, kdy jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí a tomu také tedy dávám tři hvězdičky. Mám ještě jednu knihu od Picoultové, takže uvidím, a pokud to půjde stejným směrem, už od ní asi nic jiného číst nebudu.

22.02.2019 3 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

V životě lidí se stávají různé věci. Dobře (někdy i nedobře) se o tom čte, ale myšlenka, že se tohle opravdu někomu stalo....to je šílené. Bezbranná dívka, v cizí rodině, v cizí zemi bez možnosti jakékoli pomoci. Ta ale nakonec přišla a světoznámý fotbalista musel před světem přiznat, jaký je to dobytek. Na wikipedii si o něm můžete přečíst, že za znásilnění na Tině byl opravdu odsouzen. Tohle není fikce.

19.02.2019 3 z 5