ziriant ziriant komentáře u knih

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Projekt Podnikání z pláže sleduju na sociálních sítích již delší dobu a až nyní jsem tomu více přišla na chuť. Kniha mi padla do noty, ale musela jsem na to být adekvátně připravena. A tak ji také beru, jako doplněk k široké činnosti autorky. Protože dostat se mi kniha do rukou před pár lety, aniž bych cokoli o Podnikání z pláže věděla, asi to velmi rychle odložím. Naopak nyní hodnotím vysoko a odnáším si mnohé. Skvělá motivace (pokud již aspoň trochu jedeme na té příhodné oči-otevírající vlně). A to nejen pro podnikatele a dokonce i nejen pro lidi, kteří podnikat touží. Mnohem více v tom cítím tu posílenou schopnost otevřít se svým snům, tu podporu. Děkuji! :-)
Jen tedy po formální stránce by to chtělo pečlivější korekturu. Spousta odskočených řádků a také dost rozpůlených slov.

03.12.2023 4 z 5

Chytrozemě Chytrozemě Lucy Crehan

Zajímavé a přínosné poznatky (pro mě, jakožto pedagoga, ale věřím, že to dokáže otevřít obzory lidem z jakýchkoli "pozic"). Za sebe bych řekla, že na můj vkus možná až příliš populárně naučné a naopak bych uvítala více strukturovanosti, odbornosti, faktů. Ale to není výtka knize jako takové, spíše jde o způsob její "aplikace". Každopádně jsem ráda, že se ke mně publikace dostala. Zatím jsem víceméně žila i v myšlenkách jen v tom našem českém rybníčku a je pro mě určitě přínosné myslet na systémy a struktury, které (ne)fungují v jiných částech světa, a něco si z toho odnést do vlastní praxe.

02.12.2023 4 z 5

Ko-aktivní koučink Ko-aktivní koučink Henry Kimsey-House

Knihu jsem obdržela jako dárek k objednávce od Synergie Publishing a přišla mi zrovna vhod. Nestává se mi, že v rámci podobných situací přijdu k nějakému opravdu kvalitnímu a užitečnému dárku, ale toto mě vyvedlo z omylu a jsem moc ráda, že se ke mně publikace dostala. Jak už tu bylo podotknulo, jde spíše o life koučink než firemní, nicméně se hodí podle mě do života komukoli, kdo si chce zlepšit komunikaci s druhými a vzájemné vztahy.

15.11.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Kniha mi dokonale sedla do podzimní atmosféry. Bolavá dokáže vytvořit literární scenérii podmanivou pro všechny smysly, a zvláště zde jsem si to užívala plnými doušky. Nadšená a naprosto chycená v legendě. Líbí se mi hrátky se slovy, s významy, s příběhem jako takovým. S vypravěčem a postavami. Cítila jsem to vábení příběhu od začátku až do konce, možná čím dál intenzivněji. Jako by v tom byl kus i mého vlastního dětství a mládí. Oživlá nostalgie, stále tepající svým vlastním životem.

23.10.2023 5 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Kniha se silným poselstvím, ale zároveň psaná poměrně jednodušším stylem a ve stručnosti, tedy dle mě velmi vhodná i pro začátečníky. Ale ani pokročilejší (v oblasti seberozvoje) se u ní nudit rozhodně nebudou, jelikož toto jsou témata, která je potřeba si stále připomínat. A jak už tu psali komentující přede mnou, forma podání je velmi milá, tedy skutečně pohladí po duši.

15.10.2023 4 z 5

Nepotřebuješ se změnit Nepotřebuješ se změnit Anthony De Mello

Kniha mě naplnila klidem, který mi znovu zvědomil, jaké mám pocity na své "základní desce". Že i přes bouře na povrchu cítím v nitru stabilitu a štěstí. Nepotřebuju se změnit, ale rozhodně jsem si potřebovala přečíst tuto knihu :-).

22.09.2023 5 z 5

Velice přínosná kniha pro všechny osobnostní typy, ale oceňuji ji především já jakožto introvert. Poznatky se velmi hodí do běžné mezilidské komunikace, ale využívám je i v rámci práce (pedagog) při jednání s kolegy nebo studenty. Zatím jsem aplikovala opravdu jen zlomek rad, jelikož zvyk je železná košile a pod tlakem se mi na ně hůře pamatuje, ale již pozoruji změny. A plánuju v rozvoji pokračovat. Jistě jsem nečetla naposledy. Velmi se mi líbí systematické a zároveň praktické pojetí v přátelském (nikoli manipulativním) duchu a nadčasovost.

17.09.2023 5 z 5

Alchymie sebelásky Alchymie sebelásky Lucie Harnošová

Lucie Harnošová mě inspiruje již delší dobu a její tvorbu považuju za extrémně přínosnou. Stála na začátku mé cesty k sobě prostřednictvím seberozvoje. Za tuto knihu jsem také velmi ráda, ač je poměrně netypická v tom, že to není čtení na jeden zátah. Spíše jde o to získat nový pohled na věc, vybrat si praxi, která se mnou souzní a kterou zrovna intuitivně potřebuju, a prostě jít do toho. Tedy se budu jistě v průběhu života vracet. Každopádně považuju za důležité, že autorku již znám, tedy kniha je pro mě jakýmsi shrnutím a nástavbou k tomu, co již mám za ty roky nanosané z jejích sociálních sítí a kurzů.

17.09.2023 4 z 5

Síla zranitelnosti Síla zranitelnosti Brené Brown

V reakci na předchozí komentáře bych shrnula: mně se to líbilo. Vážně, tato kniha mi dala moc a veškerá její poselství si mě našla právě v době, kdy jsem je potřebovala slyšet. Děkuji!

17.09.2023 5 z 5

Změna trasy: o odchodech z vědy Změna trasy: o odchodech z vědy Kateřina Cidlinská

Pro vědce akademika naprosto terapeutické čtení. Člověk zjistí, že v tom není sám, že ty "kacířské" myšlenky, které má v hlavě, nejsou způsobeny jeho vlastní méněcenností. A samozřejmě kniha také podpoří pohled, že nic není černobílé. A koneckonců, každý jsme strůjci svého štěstí.

31.07.2023 5 z 5

Mentoring: Co v příručkách nenajdete Mentoring: Co v příručkách nenajdete Kateřina Cidlinská

Smutné, očiotevírající a motivující zároveň. A stále aktuální, což se dle mého názoru (z pozice ženy působící ve vědě) jen tak nezmění...

30.07.2023 4 z 5

Umění nemoci Umění nemoci Jan Vojáček

S celým konceptem funkční medicíny velmi souzním a také mohu doporučit klub Umění být zdráv. Kniha nezklamala. Výborná inspirace k tomu, jak dát pozornost nemoci "trochu" jiným, zdravějším způsobem, než jsme zvyklí.

12.04.2023 5 z 5

Jak se učíme Jak se učíme Benedict Carey

Pochytala jsem zde spoustu inspirací do své výukové praxe.

12.04.2023 4 z 5

Tajemství rodových linií Tajemství rodových linií Jiří Němeček

Myšlenkově obohacující a podnětné, ač ne všechny předkládané názory se mnou zcela rezonují. Ale z formálního hlediska poměrně náročné čtení pro někoho, kdo dbá na krásu jazyka, typografie a gramatiky - vyloženě jsem u toho trpěla.

25.03.2023 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Božidara mi přišla do cesty ve chvíli, kdy jsem ji přesně potřebovala. Kdy má člověk chuť vzít roha, ale zrovna "nemůže". Prožít si to na stránkách knihy nicméně bylo ozdravující skoro jako by se to stalo ve skutečnosti. Našla jsem se. Mnohé dveře jsou nyní otevřeny, mnohé titěrnosti upozaděny, mnohé rány pochopeny. Nečetla jsem naposledy.

13.02.2023 5 z 5

Dopisy od Boha Dopisy od Boha Will Bowen

Krásný rok 2022 s Dopisy od Boha. Jistě se k nim někdy vrátím. Daly mi hodně, vždy jsem si na krátkém poselství našla to své - v hlubokých stavech mysli, ale i v aktuálně řešených situacích všedního dne. A bylo milé, že jsme si z toho udělali takovou pěknou aktivitu s manželem.

02.01.2023 4 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Třetí šance pro Narrenturm - po několika letech jsem se opět vrhla do Husitské trilogie. S pramalou chutí po předchozích dvou čteních, které mi moc nedaly. Jak jsem psala i minule, stále to není Záklínač, kupodivu :D, nicméně jsem se tentokrát bavila mnohem lépe než minule. Období husitství mně stále není blízké, ale nyní jsem si mnohem více užívala tu praštěnost, humor, satiru a jemné nuance příběhu. Uvidíme, zda i další díly překvapí.

28.12.2022 4 z 5

Všechno se dá vyřešit Všechno se dá vyřešit Marie Forleo

Popravdě vůbec nechápu, proč má tato kniha tak špatné hodnocení. Mně dala do života hodně.

24.12.2022 5 z 5

Ve stínu neviditelných draků Ve stínu neviditelných draků Ludmila Janáková

Kniha ťala do živého, dokonce více, než bych byla dříve ochotná uvědomit si, natož otevřeně připustit. Otevřelo mi to spoustu dveří, do nichž bude třeba časem nakouknout...

14.11.2022 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Jakožto statistik a člověk, který chce mít oči otevřené, jsem z knihy opravdu nadšená!

23.10.2022 5 z 5