Zak66 Zak66 komentáře u knih

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Já nevím co říct. No prostě úžasný, úžasný, úžasný. Třetí díl, Poslední povel má všechno skvělý: postavy, akci, dějové zvraty atd. Konečná vesmírná bitva byla super a finální souboj s C'baothem famózní. Všechno do sebe zaklaplo a příběh uzavřelo. Celou tuto trilogii jsem si velmi užil a nemohu se dočkat, až si ji jednou přečtu znovu.

06.09.2021 5 z 5

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Původní Thrawnova Trilogie byl můj jasný cíl v oblasti Star Wars knih. A konečně jsem se k tomu dostal. První díl, Dědic Impéria je dobrý začátek. První polovina knihy se sice místy táhla a nebyla tak záživná, ale zbytek byl už lepší. Známe postavy z původní trilogie Star Wars tu jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy super. Zejména Mara Jade a Thrawn jsou tady opravdu skvělí. Už se těším na druhý díl.

28.08.2021 5 z 5

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Druhý díl Thrawnovi Trilogie, Temná síla na vzestupu je skvělým pokračováním. Děj plyne mnohem rychleji než u Dědice Impéria. Akce, ať už je to vesmírná bitva, přestřelka nebo akce se světelným mečem je tady opravdu dobře provedená. Postavy jsou taky zvládnuty na jedničku. Moc se mi tu líbí vztah mezi Lukem a Marou. Nemohu se dočkat na třetí díl.

31.08.2021 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

První díl Baneovi trilogie je jednoznačně jedna z nejlepších knih ze Star Wars vůbec a to právoplatně. Skvělé postavy, nabitý děj, nová i stará místa, prozkoumávání temné strany Síly, mnoho odkazů na hru KOTOR atd. Každý fanda Star Wars by si ji měl určitě přečíst. POVINNĚ!!

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Celou válku Jediů proti Sithům jsem vnímal mnohem více a to i lekce z historie. Bane je prostě naprosto skvělá postava a tahle kniha zůstane navždy klenotem.

09.07.2021 5 z 5

Prvotní Vektor Prvotní Vektor Robert Anthony Salvatore

Čtení Prvotního vektoru je pro mě jedna z největších a nedůležitějších událostí v poznávání Star Wars Expanded Universe = Legends. Dosažení toho, že jsem začal vůbec číst celou sérii Nový řád Jedi je pro mě splnění největšího snu. První kniha, Prvotní Vektor, je úžasným začátkem nejen celé série, ale i jedné celé éry. Autor krásně vystihl všechny známé postavy. Děti Solo se mi zatím velice moc líbí a baví mě. To, jak tu spolupracuje tolik mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars je pohlazení po duši. Také oceňuji mapku galaxie na začátku, která skvěle pomáhá při orientaci. Yuuzhan Vongové jsou naprosto ultimátní protivníci, kteří skutečně dávají zabrat, a to jsem přečetl zatím jenom jednu knihu. Celý koncept Yuuzhan Vongů se mi strašlivě líbí. No, takto bych tu byl až do zítra, ale přesto ještě zmíním jednu poslední věc. Čtenáři ví. Tato kniha obsahuje, konkrétně stránka 212 kapitola 17, nejsmutnější událost Star Wars Expanded Universe a já ronil slzy jako malá holka.

19.11.2022 5 z 5

Přízrak minulosti Přízrak minulosti Timothy Zahn

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.

14.09.2021 5 z 5

Stíhači z Adumaru Stíhači z Adumaru Aaron Allston

Devátá kniha ze série X-wing, Stíhači z Adumaru, je parádním zakončením celé úžasné série. Máme tu vše jako obvykle: skvělé postavy a dialogy, plno akce, zvraty atd. Co obzvlášť musím vyzdvihnout je humor. Ten je tu nejlepší z celé série. Taky se mi moc líbí vztah Wedge a Ielly. Letecké souboje byly zvládnuty na jedničku a Adumar je opravdu originální svět se zajímavými zvyklostmi a tradicemi. Celou sérii X-wing jsem si nesmírně užil a už se těším, až si ji přečtu znovu.

27.02.2022 5 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Konečně jsem si ji přečetl. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšil a musím říct, že oprávněně. I když začátek byl pomalejší, tak od půlky knihy to nabralo neskutečné grády. Postavy zde byli bez chybičky a to především Jorus C'baoth, Jorj Car'das a Mitth'raw'nuruodo. Obzvlášť tyto postavy tu byli nejlepší. Naprosto skvělá spojitost s knihou Pouť pozůstalého a Thrawnovou původní trilogií. Timothy Zahn se po Thrawnově původní trilogii, Ruce Thrawnově, Poutí pozůstalého a Mezigalaktické výpravě právoplatně stává mým nejoblíbenějším Star Wars spisovatelem.

15.10.2021 5 z 5

Vize budoucnosti Vize budoucnosti Timothy Zahn

Druhý díl Ruky Thrawnovi, Vize budoucnosti nezklamal. Ani nevím, co mám vlastně psát, protože tato kniha byla snad ve všech ohledech dokonalá. Byla tu politika, boj se světelnými meči, vesmírné bitvy prostě všechno. I přes svou tloušťku se kniha četla opravdu rychle. Postavy tu byly skvělé, ať už to byl Pellaeon, Disra, Bel Iblis, Han, Leia, Lando, Karrde, Wedge atd., tak ale především Luke a Mara. Jejich linka, i přes to, že byla někdy zdlouhavá, byla nádherná, a to hlavně ke konci. Vize budoucnosti se právoplatně stala jednou z mých nejoblíbenějších knih ze Star Wars.

29.09.2021 5 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Do té doby než jsem si přečetl knihu, tak jsem znal Thrawna jenom ze seriálu Rebels. Tam byl Thrawn naprosto úžasný a tak tato kniha byla jasná volba. A dobře jsem udělal. Thrawn tu baví od začátku do konce a se svým společníkem tu tvoří výbornou dvojici. Moc se mi líbili Thrawnovi myšlenkové pochody. Linka s Arihndou je taky fajn. Za mě skvělá kniha.

11.07.2021 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Naprosto bombastická knížka o mé nejoblíbenější postavě ze Star Wars universa. Začátek má sice trochu pomalejší rozjezd, ale zbytek je naprosto skvělý a konec absolutně dechberoucí. Postavy Scourge, Meetry a Canderouse fungují parádně a Revan tu exceluje. Moc se mi tu líbí vztah Revana a Bastily. Krásná spojitost se hrami KOTOR, KOTOR 2 a The Old Republic. Povinnost pro každého fanouška Star Wars.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Za ty dva roky od prvního přečtení jsem se s mnoha postavami ještě více sblížil. Kniha Revan se stala právoplatně mojí nejoblíbenější knihou vůbec!

09.07.2021 5 z 5

Jednotící síla Jednotící síla James Luceno

Tak je to tady. Konec. Konec jedné z nejúžasnější epoch světa Star Wars. Stále mi to přijde neuvěřitelné, že jsem si vůbec mohl Nový řád Jedi přečíst. Že se pro mě nemožné, stalo možným. Jak už jsem psal u Prvotního vektoru, tohle byl můj největší sen a jsem nevýslovně šťastný, že se mi splnil. Tak moc jsem si to zamiloval, až pláču z pomyšlení, že to končí. No, abych si tady jenom nevyléval své srdce, tak řeknu něco i o knize samotné. I když, je vůbec co? Toto je skutečně dokonalá kniha, která má vše, co na Star Wars miluji. Celé vyvrcholení této série bylo to největší vyvrcholení, které jsem kdy zažil a finální střety byly dechberoucí. Vše okolo Yuuzhan Vongů se podle mě krásně vysvětlilo a vyřešilo. Objevili se zde, či alespoň mihly, všechny známější postavy té doby, což bylo něco nádherného. Klaním se celému týmu, který za tímto projektem stál, protože tohle se ve Star Wars už nikdy nezopakovalo a ani nikdy nezopakuje. Tuto sérii jsem rozhodně nečetl naposled. Nechť Vás všechny provází Síla, navždy.

28.05.2023 5 z 5

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Aaron Allston

Jedenáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Nepřátelské linie I Sen rebelů, je fenomenální jízda. Je tu tolik akce, že není možné se nudit. Celý příběh se posunul velmi zajímavým směrem a jsem zvědav, jak to bude pokračovat. Opětovná spolupráce tolika mých oblíbených postav je skutečně pohlazení po duši. Zároveň tu pokračuje osobní příběh Jainy z Temné pouti. S tím souvisí i Kyp a Jag, jenž jsem si upřímně fakt oblíbil. Co se týče postav obecně, tak není co dodávat. Ať už to byli Wedge a Tycho, kteří jsou prostě skvělí nebo Luke, Mara, Han, Leia, Iella či Lando. Tak strašně moc si to užívám, že to není ani možný. Okamžitě chci další díl!!!

26.02.2023 5 z 5

Hvězda po hvězdě Hvězda po hvězdě Troy Denning

Devátá kniha ze série Nový řád Jedi, Hvězda po hvězdě, je naprosto ultimátní. Dochází tu k bitvě, která je veledůležitá v této válce a musím říct, že větší bitvu jsem jaktěživ neviděl. Obecně tu proběhlo několik opravdu skvělých bitev. A pak je tu jedna speciální mise, která byla napínavá až do samotného konce. Co se postav týče nemám co vytknout. Ať už je to Luke, Mara, Han, Leia, Lando, Wedge, Corran, Kyp, Jacen, Jaina, Nom Anor..., dokonce i Fey'lya. No prostě bomba. Ale především musím vyzdvihnout Anakina Sola, který se stal právoplatně jedním z mých nejoblíbenějších Jediů vůbec. Je tu toho tolik, co bych rád zmínil (hlavně jednu konkrétní událost, která mi opětovně vehnala slzy do očí), ale nechci spoilerovat, takže jenom říkám, úžasné, velkolepé, strhující, ale v jednom bodě bolestné a smutné. Okamžitě jdu na další díl!

10.02.2023 5 z 5

Hranice vítězství 1: Zábor Hranice vítězství 1: Zábor Gregory John Keyes

Sedmá kniha ze série Nový řád Jedi, Hranice vítězství I Zábor, je peckovní sólo jízda Anakina Sola. Nehorázně jsem si Anakina oblíbil, mám jej zatím nejraději ze Solovic dětí, a tohle bylo prostě skvělé. Jeho postava mě neskutečně baví a také se zde nějakým způsobem posouvá a Anakinovi myšlenkové pochody mě mnohdy překvapovaly. Dále musím vypíchnout tři Yuuzhan Vongy, Mezhan Kwaad, Nen Yim a Vua Rapuunga, kteří se mě opravdu v knize líbili a díky nim se člověk zase něco o Yuuzhan Vongzích dozví. Toto je má první zkušenost s panem Keyesem a musím říct, že píše skvěle. Hlavně akce, ta byla opravdu bomba. Nakonec jen zmíním mého miláčka Talona Karrda, který je jako vždy perfektní. No prostě opětovně skvělý díl, hurá na další!

30.12.2022 5 z 5

Temný příliv I.: Útok Temný příliv I.: Útok Michael A. Stackpole

Druhá kniha ze série Nový řád Jedi, Temný příliv I Útok, je skvělým pokračováním. Přichází Michael A. Stackpole, autor kultovní série X-wing, a píše opět bravurně. Kromě spousty úchvatné a nabité akce nám přináší i zajímavé politické pozadí. Asi hlavním bodem je však Corran Horn, který se po sérii X-wing stal jednou z mých nejoblíbenějších Star Wars postav. A vidět ho zde je prostě pecka. Také je super vidět zase Eskadru Roque. Samozřejmě tu nechybí Luke, Mara, Leia, Lando a děcka Solo Jacen, Jaina, Anakin, která jsou mi opravdu sympatická a hrozně se mi líbí jejich jednotlivé vztahy k různým postavám typu Luke, Mara, Lando, Corran atd. No, hurá na další díl!

23.11.2022 5 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Super zakončení této "trilogie" komiksů s Vaderem. Všechny linky se dobře uzavřely. První příběh okolo Shu-Torunu byl plný akce a bitev, což bylo supr. A ten druhý příběh (Konec her) byl skvělý po všech stránkách. Akce, souboje, postavy atd. Pěkné vyvrcholení postavy Darth Vadera. Dr. Aphra je skvělá jako vždy, stejně tak i její droidi. Tyto tři nové postavy jsem si fakt oblíbil.

25.10.2022 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Walter Simonson

Je to podobné jako u prvního dílu. Zajímalo mě, jak to ve Star Wars vypadalo dřív. A opět mě to bavilo. Některé příběhy byly opravdu super, některé trochu slabší. Nemám vyloženě nic, co by se mně nelíbilo, až na jednu věc. SPOILER! V jednom příběhu se podíváme do nějaké jiné dimenze nebo co, a to mně přišlo na Star Wars už trochu moc a vytržené z kontextu. Ale to je asi tak vše. Jinak filmová adaptace byla skvělá. Miluji ten film :).

15.10.2022 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Roy Thomas

Tak na tohle jsem byl docela zvědavý. Zajímalo mě, jak to vypadalo ve světě Star Wars, když existoval jenom jeden film. A musím říct, že mě to dosti bavilo. Není tu nic, co bych extra vytýkal, až na jednu jedinou věc. Vzhled Jabba Hutty. To prostě nechápu. Jinak adaptace filmu byla skvělá. Zbylé příběhy, pokračování filmu, byli někdy velmi originální a zajímavé. Především musím vypíchnout linku na stanici Kolo. Avšak tu jsou i slabší příběhy. Taky je opravdu vtipné, jak se tu pracuje s Lukem a Leiou jako s možným párem.

02.10.2022 5 z 5

Hledání Jedi Hledání Jedi Kevin J. Anderson

Na trilogii Akademie Jedi jsem se nesmírně těšil. A první díl rozhodně nezklamal. Skvělý příběh, který se dělí na pár dějových linek, které všechny byli senzační. O postavách asi ani mluvit nemusím. Han, Chewie, Leia, Lando a Luke jsou jako vždy suverénní. A nové postavy rozhodně o moc nezaostávají. Hlavně Kyp Durron a Admiral Dalla. Máme tu taky malé Solovy děti Jacena a Jainu. Akce je suprově napsaná. Víc asi nemám co říct. Strašně se těším na druhý díl.

03.07.2022 5 z 5