zaglo zaglo komentáře u knih

Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Lucie Hlavinková

Dcera, 9 let, knížku přečetla sama téměř na jeden zátah.
Ostatní knížky z této řady jsem četla s ní a musím potvrdit, že se čtou moc dobře.
Příběhy o normálních holkách a kouzelné kočce. Tajemna a kouzel je v těchto knížkách tak akorát, aby příběhy nepůsobily jako pohádky pro malé děti.

24.03.2024 5 z 5

Bílé medvídě Bílé medvídě Holly Webb

Četli jsme s dcerou (9) po knize Stopa, která se nám moc líbila. U této už byla dcera zklamaná, že se příběh v podstatě opakuje a objevení se Sáry v Arktidě není moc uvěřitelné.

27.01.2024 4 z 5

Stopa Stopa Holly Webb

Dcera, 9 let, četla sama (a já poslouchala). Oběma se nám líbilo. Tajuplný příběh, v němž se hlavní postava dostává do minulosti a pomocí vlčího mláděte překonává strach ze psů.
Příběh nepůsobí pohádkově, což se dceři líbilo.

27.01.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Mé hodnocení se týká pouze prvních 35 stran, protože číst dál jsem považovala za ztrátu času. Velkou část zabírají dialogy s hlavou, které nejsou ani vtipné ani chytré. Něco, co se odehrává v hlavě každého, ale v životě by mě nenapadlo to publikovat. I další dialogy v knize jsou velmi slabé. Děj žádný (aspoň na těch prvních stránkách).
Pro autorku možná kniha měla nějaký terapeutický přínos, ale pro čtenáře...

13.01.2024 odpad!

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Kniha měla velký úspěch u syna (10) i dcery (7). Příběh je převážně humorný, ale ke konci hodně dojemný. Stejně jako Babička drsňačka je především o mezilidských vztazích, o přijímání druhých takových jaký jsou.

31.08.2022 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Syn, 10 let, který není žádný velký čtenář, přečetl tuto knížku bleskovou rychlostí. Moc se mu líbila.

25.07.2022 5 z 5

Vánoční kouzlo Vánoční kouzlo Iveta Poláčková

Jednoduchý kouzelný příběh vhodný pro předvánoční období. Kniha je doporučena od 7 let, ale myslím, že si ji rády poslechnou i mladší děti.

21.02.2022 5 z 5

Zvířecí pomocníci: Klárka a vodicí pes Daisy Zvířecí pomocníci: Klárka a vodicí pes Daisy Anna Burdová

Sedmiletá dcera nadšená. V knížce se děti dozví o práci asistenčních psů, nahlédnou do života nevidomých a seznámí se s cukrovkou. Zároveň se v knize odvíjí pěkný příběh o přátelství mezi dětmi.

30.01.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Očekávala jsem humorný příběh, ve skutečnosti jsem při jeho čtení uronila dost slz. Příběh o ztrátě životní lásky, smyslu života...
Ano, hlavní postava je podobná postavě Jacka Nicholsona z Lepší už to nebude, ale tento příběh je mnohem hlubší.

04.05.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Před touto knihou jsem četla Heřmánkové údolí, které se mi líbilo hrozně moc. Tato kniha mi přijde slabší, ale kdybych četla pouze tu, byla bych nejspíš nadšená :)

04.05.2021 4 z 5

Zatoulaní pejskové Zatoulaní pejskové Rebecca Johnson

Druhá knížka z této řady, kterou jsme s dcerou (6 let) četli. Opět se jí moc líbila a já už koukám po další :)

04.02.2021 5 z 5

V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha Lenka Moravcová

Zábavné čtení pro nejmenší čtenáře. Část V duhové kouli se mně i synovi líbila více. Možná proto, že tam má čtenář úkol, který se snaží splnit.

09.01.2021 4 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Četl můj osmiletý syn a já občas poslouchala. Četl sám od sebe během dne, což je nejlepší ukazatel dobré knížky :-)

08.12.2020 4 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Dobrodružné. Pro děti, podle mě, až moc strašidelné. Jedná se o únos malého chlapce, dojde na střelbu, hlavním hrdinům jde o život..
Četla jsem s osmiletým synem a jemu se to moc líbilo. Možná jsem se bála víc než on :-)

08.12.2020 4 z 5

Dobrodružství sněžného muže Dobrodružství sněžného muže Ivona Březinová

Četli jsme se synem ve 2. třídě a oběma se nám knížka moc líbila.

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Znám knihu z dětství a v té době se mi moc líbila. Když jsem ji četla se synem (7 let), už se mi moc nelíbila a ani on z ní nebyl nadšený.

08.12.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka se mi moc líbí, ale i můj syn z ní byl nadšený. Četli jsme ji, když mu bylo 6.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Film se mi nelíbil, resp. vůbec mě nelákalo se na něho dívat. Knížka se čte dobře. Příběh je trochu bláznivý, ale syn byl z knížky v 6 letech nadšený.

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Synovi, 6 let, se knížka líbila.

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Četla jsem se 6ti letým synem oba díly a moc se nám knížky líbily.