Yukon Yukon komentáře u knih

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Čekala jsem oddychovku, ale dostala jsem víc. Moc krásný příběh, čtivý, svižný. Pohladí po duši. A není to pitomý. Vhled do života v Londýně za druhé světové. Britové v knize působí dost cool. Příjemný jazyk.

30.01.2024 4 z 5

Betelgeuse Betelgeuse Leo (p)

Pokud se vám líbil Aldebaran, bude se vám líbit i Betelgeuse. Bylo to opět krásné! Skvělý zážitek.

09.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Za mě asi to nejlepší z české tvorby, co jsem zatím četla. Dlouho jsem se téhle knížce vyhýbala, protože jsem se bála, že to bude na mě moc depresivní a těžké a historické. Nevím, jak je možné, že kniha s takovými smutnými osudy je vlastně pozitivní, motivační, povzbuzující, nadějeplná a hladící po duši. Jo, a ještě je fakt dobře čtivá! Moc mě bavila, byla krásná a ještě jsem se něco naučila z naší historie. Tak neváhej a pojď do toho ;)
PS: Nesrovnávám 1./2. díl, beru je jako jedno krásné veledílo.

17.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

PS: Nesrovnávám 1./2. díl, beru je jako jedno krásné veledílo.

17.05.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

To bylo skvělé! Vtipné tak akorát. Sympatický vypravěč i Rocky. Vtáhlo mě to do děje. Vědecké bádání mě bavilo, bylo srozumitelné, člověk si aspoň něco zopakuje. Když už to na mě ale bylo moc složité, tak to nebránilo pochopení děje ani to neubíralo na čtivosti.
Na postavy jsem myslela, i když jsem zrovna nečetla. Jsem smutná, že už jsem knihu dočetla a musím se rozloučit. Krása!

30.10.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Že to bude pecka jsem tušila po pár stranách, ale bylo to ještě lepší. Eleanor jsem si zamilovala, správňácká mimoňka, nad jejími vnitřními komentáři jsem se opravdu bavila a těšila jsem se, až bude zase s někým mluvit. Dojemné, inspirativní, vtipné a opravdu čtivé. Skvělé!!!

05.09.2022 5 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

(SPOILER) Smutný, až bolestivý. Myslela jsem, že to bude "jen" o anorexii, ale mohla jsem tušit, že za ní je vždy mnohem víc utrpení. Věrohodný vhled do vnitřního světa lidí s PPP. Doporučuji lidem, kteří mají kolem sebe takového blízkého a nechápou, co se to s ním děje, jak se cítí.
Avšak někomu, kdo si prošel anorexií, by to mohlo připomenout jeho bývalé nezdravé rituály... Proto raději zvažte, zda už se na to cítíte.
Přečteno během pár dní. Po hodně dlouhé době jsem se u knihy rozbrečela.
Smutný, že mamka nechtěla uvěřit, že je Lucie nešťastná, že by mohla být nešťastná...
Když už Tom neví, kdo Lucie je, ale ví, že ji má tam, kde je srdíčko.

17.08.2022 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Bohužel odkládám nedočtené, což obvykle nedělám. Nějak u toho vůbec nic necítím a na nikom mi tam nezáleží. Po skvělém zážitku s Owenem Meanym je Garp zklamání.

08.04.2022

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Owen Meany, moje nejoblíbenější literární postava. Nejde ho nemilovat.

21.02.2022 5 z 5