ydnac ydnac komentáře u knih

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Další podařená série od Richelle Mead. Četla jsem od ní všechno co vyšlo a vždycky se mi to líbílo :-) stejně jako u VA je to spíše pro mladší ročníky, ale to mi nevadilo :-) Jen mě mrzí , že jsem si to nemohla přečíst, když jsem já byla ten mladší ročník :-)

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Obálka je krásná, kniha se dobře čte, ale...Na mě dost pomalý rozjezd a než se děj rozjel, byl pomalu konec takže mi přišlo, že se toho moc nedělo. Kdyby kniha měla třeba 800 stran tak na začátek bych přivřela oko, ale takhle...Nejvíce napínavých bylo asi posledních 20 stran díky kterým si nejspíš přečtu někdy i druhý díl, abych věděla jak to dopadne.

04.09.2020 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Nádherná série, skvěle napsáno. Matthew byl úžasný, stejně tak Diana. Bravurně propracováno, kniha mě vtáhla do různých období a to se mi moc líbilo. Někomu mohlo připadat hodně popisování zdlouhavé, ale mně to nevadilo, užívala jsem si to. Snad autorka napíše nějakou další sérii :-)

Kůže Kůže Mo Hayder

Detektivky od Hayder jsou dost drsné, ale dost dobré :-) No přečtěte a uvidíte :-)

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Nejdříve jsem viděla film a poté jsem přečetla knihy. Líbily se mi moc :-) určitě doporučuji.

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Po přečtení této série jsem byla akorát naštvaná, protože jsem kápla zas na super autorku a ona napsala jen tyhle 3:-( no ale stály za to:-) těším se na další knihy

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

(SPOILER) Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-) Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo. Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-) Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Skvělé čtení :-)

01.09.2020 5 z 5

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Kniha od Deavera mimo sérii Rhyma a opět super čtení. S jeho knihami nemůžete nikdy udělat chybu, tak jen DO TOHO :-)

27.08.2020 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Skvělé, napínavé, úžasné PROSTĚ JEFFERY DEAVER :-)
Rhyma a Sachsovou zbožňuji!!!!!

27.08.2020 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Na jedné straně dcera generála Kestrel a na druhé straně otrok Arin. Láska na sebe nenechala čekat a s tím jsem počítala:-) Fandila jsem oběma a jsem zvědavá kam se jejich příběhy budou ubírat.Každý z nich chce mít svobodu a uvidíme jestli se jim podaří mít jí současně s tím druhým:-) Lehké , nenáročné čtení, kniha rychle utíká(mezi řádky jsou velké mezery). Těším se na další díl.

12.06.2020 4 z 5

Tohle se fakt nepovedlo. Nebavilo mě to, nezasmála jsem se. Čekala jsem po vzoru Staříka a Analfabetky zásahy smíchu, ale bohužel...

06.02.2020 1 z 5

Zákon Západu Zákon Západu Zane Grey

Výborná kniha, je v ní drsnost i romantika.

01.02.2020 5 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Musím říct,že jsem takovou fantasy ješte nečetla.Autor dost dlouho popisuje plno věcí,přičemž u plno dalších nevím co tim myslí(různé tvory,rostliny,místa).Překvapivě jsem to zhltla za 3 dny bez nějakého spěchu,abych se soustředila právě na popis všeho zvláštního a dalším překvapením je pro mě,že zřejmě budu číst i další knihy:-)od tohoto autora.Autor mě chytil i když jsem s tím nepočítala a doporučuji každému,kdo se neboji novych světů...

04.01.2020 3 z 5

Splněná přání Splněná přání Jude Deveraux (p)

Hezké, oddychové čtení :-)

07.09.2020 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Jude Deveraux (p)

Hezké, oddychové čtení :-)