Vévodkyně

Vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24743/bmid_montgomeryovi-vevodkyne-QWF-24743.jpg 4 140 15

Claire, žijící v Americe l9. století, se má podle dědečkovy závěti provdat za skotského vévodu Harryho Montgomeryho. Do Skotska sice odjede, avšak zde se seznámí s přitažlivým, záhadným Trevalyanem.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Duchess , 1992

terka95
terka95
01.02.2024 2 z 5

Knihu jsem četla několik měsíců, což asi hovoří za vše :D děj byl zdlouhavý, postavy mi nebyly příliš sympatické, nedokázala jsem se vůbec začíst.. hodně průměrné čtení bohužel :(

pip11
pip11
01.11.2020 3 z 5

Bylo to spíše průměrně dobré čtení, tento příběh mi nijak zvlášť nesedl. Trevalyan mi nebyl sympatický, i když v závěru už to s ním bylo lepší. Očekávala jsem víc, Deveraux má mnohem lepší knihy.

ydnac
ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, oddychové čtení :-)

DUNIKO
DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení

miruska1
miruska1
29.03.2020 5 z 5

Skvěly příběh. Velmi se mi líbil. Skončilo to dobře, i ked Som cakala iny závěr.

11.12.2019 4 z 5

Hezky příběh, který mě až tolik nestrhl, ale i tak jsem rada, ze jsem ho přečetla.

marketa4469
marketa4469
30.03.2019 5 z 5

Krásný příběh a ještě se odehrávající ve Skotsku. Nádherná.

laura
laura
23.06.2018 5 z 5

Svým způsobem úchvatný, i když poněkud zdlouhavý příběh. Přesto fascinující. Trevelyana jsem milovala i nenáviděla, Harry, zpočátku nadutý pitomec, mile překvapil. Nyssa si mě získala a Uličnice, ta neměla chybu.

A Claire? Měnila se s průběhem ubíhajících stránek stejně jako její pohled na Trevelyana, jejich vztah, její city. Její boj se sebou samou mi trhal srdce. Nemohla vyhrát. Ale ještě to nevěděla...

aliw
aliw
09.04.2018 5 z 5

Moje top v této kategorii, četla jsem ji za posledních 15 let aspoň 5x, a stále znovu se mi líbí. Ten hrdina a Skotsko... Jen ten konec mě úplně nenadchl.

aydam
aydam
04.02.2018 5 z 5

Poutavý příběh s gradující zápletkou. Anotace se mi zdá poněkud nepřesná - strohá a působí "červenoknihovnicky".
Nejvíce mě bavily pasáže o Claiřině sestře Uličnici.

EvikU.
EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila. Sice to nebylo nic extra, taková normální romance.

moudivlacek
moudivlacek
10.01.2016 4 z 5

Hezký příběh, ale chtěla jsem, aby ústřední dvojice měli možnost na panství ve Skotsku provést změny, které by tomu místu i lidem pomohli. Ale nakonec jsem musela kladné bodíky připsat i dalšímu mužskému hrdinovi, který mě na konci knihy velice mile překvapil. Ani tato kniha od této autorky mě nezklamala.

14.12.2013 4 z 5

Příběh není špatně napsaný a dobře se četl, ale nějak jsem očekávala od toho víc. Neříkám, že se mi nelíbil, ale neřekla bych, že bude patřit mezi mých top deset. Jinak příběhy ze série Montgomeryových všem doporučuji ;-)

Sherlock
Sherlock
10.10.2013 5 z 5

Je mi trochu trapný ohodnotit klasickej historickej milostnej román 5 hvězdičkama, ale ze všech, který jsem v adolescenci přečetla, tenhle jedinej mi zůstal v hlavě a nakonec shodou náhod i v mý knihovně. A mám ho prostě ráda. S Claire jsem se ztotožnila raz dva, Trevalyan by mi připadal zajímavej i v reálu a Skotsko je "moje" země. Tehdy se mnou kniha rezonovala v mnoha ohledech. Až se k ní po letech vrátim, doufám, že se nezhroutim pod mírou její zhovadilosti.

Adi
Adi
09.03.2012 5 z 5

Tato kniha se řadí k těm nejlepším, co spisovatelka napsala. Nic jí nechybí. Čtenáře chytne a do "happy endu" jej nepustí.