xxtom xxtom komentáře u knih

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Příběh českého režiséra, kterému se naskytla možnost točit film s cizí produkcí. Více než o točení filmu je kniha ale o vztazích. Dej příjemně ubíhá a knížka se hezky čte.

08.05.2020 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Neuvěřitelně detailní historie politického života současného prezidenta Zemana. V každé kapitole se pan Kmenta věnuje některé z osob kolem prezidenta. Autor dokázal zjistit hodně překvapujících detailů.

21.04.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četl jsem zatím všechny knihy od pana Hartla, ale tato mi přišla nejslabší. Kniha se čte dobře, ale od poloviny knihy mi přišel děj už zbytečně natahovaný.

17.04.2020 3 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Už začátek knížky (dopis pana Svěráka zesnulému panu Smoljakovi) mě dostal. Úžasná knížka s krásnými fotografiemi a naprosto fenomenálních lidech. Doufám, že Divadlo Járy Cimrmana bude ještě dlouho žít.

17.03.2020 5 z 5

První polovina knihy byla určitě zábavná, druhá část už byla ale moc překombinovaná a přehnaná. Stoletý stařík se mi líbil daleko víc.

27.02.2020 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Z knihy jsem se dozvěděl spoustu nových věcí o fungování stromů a lesa jako celku.

09.02.2020 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

S ohledem na datum vzniku je úžasné, jak dokázal autor psát o technice budoucnosti.

24.01.2020 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Začátek knihy a nápad "opraváře osudů" mě bavil a donutil přemýšlet. Od poloviny knihy mi ale připadalo, že autor vypráví už úplně jiný příběh a na původní myšlenku těžko navazuje.

19.01.2020 3 z 5

Moje Británie Moje Británie Karel Kyncl

Kniha rozlasových komentářů mezi lety 1990 - 1992. Pan Kyncl reaguje a komentuje dění ve Velké Británii. S odstupem času je už dost věcí neaktuálních, ale i tak stojí za přečtení.

19.01.2020 3 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Hlavní hrdina si vybere mezi špatnou partou a skautem. Klasický Foglar. Jen mě v knize chybělo alespoň trošku napětí.

16.01.2020 3 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Posádka hvězdné lodi se vrací z dlouhé mezihvězdné cesty a objevuje Zemi pod nadvládou robotů. Zajímavý nápad, první polovina kniha napínavá a zajímavá. Později už je ale děj méně zajímavý a dost předvídatelný.

14.01.2020 3 z 5

Určitě bych knihu zařadil mezi ty nejlepší od pana Hrabala. Vypráví v ní o vzestupu a pádu hlavního hrdiny, který začal jako číšník, ale jeho snem bylo se stát hoteliérem a milionářem.

07.01.2020 5 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Pan Ondra je bezesporu nejlepší český lezec, smekám. V knize popisuje své lezení do nejmenších detailů. Knihu navíc doplnil i slovníkem lezeckých pojmů a hlavně spoustou úžasných fotografií. Po stránce literární už je obsah slabší, ale o tom kniha není. Je hlavně o lezení.

02.01.2020 3 z 5

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Osobní příběhy a život pana Hrabala popsaný ale pohledem jeho ženy.

11.12.2019 3 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Dětská obrázková knížka zajímavostí o zvířatech psaná pouze v heslech. Klidně by mohla být delší.

09.12.2019 4 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Popis zajímavých míst spojených se jménem Járy Cimrmana. Můžete použít jako knihu tipů na výlety.

03.12.2019 3 z 5

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Knížka povídek o autorově manželce posbíraných z předchozích knih pana Krause.

29.11.2019 4 z 5

1989 1989 Jan Šibík

Kniha černobílých reportážních fotografií zachycující dění okolo roku 1989 v Československu, Německu a Rumunsku.

27.11.2019 4 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Veselé i smutné vyprávění o Hrabalově dětství v pivovaru, o jeho otci a o strýci Pepinovi.

25.11.2019 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Určitě nejhezčí kniha od pana Hrabala, z těch které jsem přečetl. Nádherně popsané postavy a příběhy z Kerska.

14.11.2019 5 z 5