Xena011 Xena011 komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

Tento díl byl velmi krásný plný napětí a romantiky a hodně čtivý. Na odpočinek úžasné. První díl na motivy Popelka byl dobrý, ještě lepší má oblíbená Červená Karkulka, ale Locika...tak to mě hodně potěšilo, protože ten kreslený film moc zbožňuju. Sice jsem hned nepoznala, že se bude jednat o Lociku (měla jsem jen takové tušení), ale nápověd bylo dostatek...co třeba dlouhé vlasy :D . Krásně se tam vše odehrálo a už se těším na pokračování a završení děje následující knihou (tipuji, že už bude jen jedna? :D).

27.03.2016 5 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Úžasný příběh jako každá kniha od spisovatelky. Krásné pokračování, kde se objevují potomci jedinců z prvního dílu. Je zde i určitý podíl skutečné historie na pozadí příběhu. Knihy od této spisovatelky mám moc ráda. Jen jednu věc musím vytknout, a tou je obálka, která vůbec nesouhlasí s obsahem knihy, a to se snad na každé třetí stránce vyskytuje popis hlavních postav.

23.03.2016 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Jelikož jsem jako malá milovala Červenou Karkulku a byla to má nejoblíbenější pohádka, toto zpracování bylo hodně povedené a moc se mi líbilo. Tento díl byl mnohem lepší než předchozí. Samozřejmě pokračuje děj Cider, který doufám bude dalším dílem pokračovat také napínavě a nečekaně.

13.03.2016 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Pěkné zakončení trilogie, i když už mě někdy štvaly zmínky na téma Dante...ale prostě to k té knížce patřilo. Tento díl byl ze všech tří nejslabší. Nejvíce se mi líbil první díl. Byly zde i pohledy na ostatní postavy a jejich život a pár kapitol vracejících se do minulosti, což v prvním a druhém díle chybí. Pěkné bylo ukončení, jak si Gabriel snil, jaká bude budoucnost a vlastně tím odhaloval, co se jim ještě stane...to se mi líbilo jako krásné zakončení (netřeba žádných epilogů, a přesto je to krásné zakončení).

12.03.2016 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Mezi druhou a třetí knihou mi přišel velký zlom. Došlo zde k výraznému dospění postav. V druhé knize byli hlavní postavy jen pubeťáci, ale ve třetí knížce se chovali jako dospělí jedinci. Celý příběh od začátku mi přišel sledem událostí od mrněte až po dospělého člověka. Nádherné a přitom jednoduché vykreslení pekla a nebe, konečně odpovědi na všechny tajemství a odhalení všech dřívějších záhad, zajímavé rozuzlení. Rozuzlení trojúhelníku mě moc nakonec nepřekvapilo, ale bohužel jsem zklamaná, i přes to chápu, proč to tak dopadlo. Tuto trilogii nezařadím do mých nejoblíbenějších, i přes to bylo pěkné si tento příběh přečíst a zjistit zase jiný pohled na andělský svět, než jsme četla v dalších knihách.

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

U tohoto pokračování příběhu nemám slov. Od poloviny knihy to začíná být dost napínavé a ve tři čtvtě děje už se mi začínají tvořit slzy v očích, jak je kniha plná emocí a odpovědí na jednotlivá tajemství a vize. Vážně jsem koukala, jak to všechno je a zapadá do sebe, ale je zde bohužel plno smutku. Moc se mi líbí schopnosti andělů a nevím proč, ale pořád víc fandím Christianovi, a teď zdůrazňuju všem, ať se u třetího dílu (radši u žádné knihy) nedívá do komentářů, protože pokaždé příjde o plno překvapení a z části už ví, kdo s kým skončí a jak to napůl dopadne, protože téměř každý komentář je spoiler (aniž by to někdo napsal)...to už se mi stalo u více knih...proto od teď přestávám číst komentáře.

08.03.2016 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Moje obvyklé téma ke čtení jsou andělé, proto jsem si tuto knihu také vybrala.Bohužel mě příliš nepřekvapila, ani zde nebyla chvíle plná adrenalinu nebo emocí, jen plno tajemství. Přišla mi jako takový úvod do příběhu. Většinou se mi stalo, že už první knížka byla hodně dobrá nebo i nejlepší z celé trilogie, ale už jsem padla i na knihy, u kterých to není pravidlem a jsou pouze takovým úvodem...to je právě tato kniha. Nicméně se mi moc líbili vlastnosti a schopnosti andělů. Na odpočnutí je tato kniha vhodná.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Moc příjemný pocit mi tato kniha nepřinesla, ani se mi moc dobře nečetla. Jedná se o klasiku. Předpokládám, že ji znovu asi číst nebudu, ale nikdy nevíte, přes to je na ni něco zajímavého, ale v porovnání s Kyticí má pro mě nižší uznání. Asi je to také tím, že je mnohem těžší na porozumění.

08.03.2016 3 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Pěkná pohádka, u které se dá snadno odreagovat a u něhož příběh končí šťastně.

08.03.2016 4 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

V kniháh, které jsem od spisovatelky zatím přečetla, se stále opakuje stejný scénář. Ten mě ale nikdy neomrzí a s nedočkavostí hltám každou stránku, jak se co vyvrbí. Nakonec vše dobře dopadne. Nejvíc se mi líbí, jak autorka dokáže zasadit romantický příběh do skutečných historických dějin, a díky tomu čtenáře také přiučí trochu historii. Samozřejmě musí brát knihu s nadsázkou a nesmí věřit každému detailu, protože si tam autorka tu a tu postavu dosadila a vymyslela, ale životy hlavních historických postav, jednotlivé bitvy jsou opravdu podle skutečných dějin. Jako vždy se nádherně čte a s hrdostí obdivuju kouzelné pero v rukou této skvělé autorky.

05.03.2016 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Tuto knihu jsme měla zvolenou jako povinnou četbu. Při čtení se mi zalíbila a dost zasáhla. Znova bych už ji asi nečetla, ale musím říct, že stojí za to si ji přečíst.

01.03.2016 4 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

Úžasné pokračování, u kterého jsem nečekala, že bude stejně dobré, jako první díl. První díl bude asi stejně nejlepší, protože začal příběh. Ostatní knihy popisují život jejich dětí, i když se tam prolínají příběhy a osobnosti prvního dílu. Historii mám velice ráda, Vikingové patří také k mým oblíbeným tématům v dějinách. Jen se mi nelíbilo, že je žena majetkem muže a nejsou si rovni, ale tak to bohužel dříve bývalo. Dle mého názoru krásně zpracované historické romány. Uritě doporučuji a doufám, že po nějaké době si tyto knihy opět přečtu.

01.03.2016 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

01.03.2016 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Čtení podobné knize Bylo nás pět. Partička chlapců prožívá plno dobrodružství. Oddechovka.

27.02.2016 3 z 5

Pohádky (19 jiných pohádek) Pohádky (19 jiných pohádek) Božena Němcová

Krásné pohádky, které patří k dětskému věku každého z nás.

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky, které patří k dětskému věku každého z nás.

27.02.2016 5 z 5

Kája Mařík 6. díl Kája Mařík 6. díl Felix Háj (p)

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.

27.02.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík 2. díl Školák Kája Mařík 2. díl Felix Háj (p)

27.02.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík 4. díl Školák Kája Mařík 4. díl Felix Háj (p)

27.02.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík V. díl Školák Kája Mařík V. díl Felix Háj (p)