Školák Kája Mařík 2. díl

Koupit

Humorné prázdninové příběhy Káji a jeho kamarádky Zdeni. Druhý díl je značně dějovější než první. Obě děti se setkávají s dalšími, v jejich vesnici se stane mnoho zajímavých věcí a ony se toho účastní. Zažijí svatbu, jarmark, Kája překazí zlodějům jejich záměry, sveze se na vojenském koni, se Zdeňou jedou do Prahy a na podzim hraje divadlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13870/skolak-kaja-marik-2-dil-HxC-13870.jpg 4.6214

Kniha Školák Kája Mařík 2. díl

Matematicka

Mně se nejvíc líbil první díl, ale tento dýchá poetikou prázdnin v lesích. Jeden díl, jedny prázdniny, zpovykaný "Lávíček" a Kája se Zdeňou, kteří veškerý možný čas tráví v lese. Krásná idylka, kterou naše děti milují a my si ji taky rádi přečteme s nimi.

téravokudlaná

skvělé pokračování prvního dílu

Kopretina

Knihu jsem předčítala dětem a, i když to jsou již puberťáci, bavili se a hlášky z ní běžně užíváme. Děj za mě lepší než v jedničce.

m_martina
23.05.2020

Ani druhý díl není horší než ten první. Kája a Zdeňa zažívají dobrodružství, o kterých si dnešní děti mohou jen nechat zdát, bohužel.

Messilina
24.12.2019

Chvílemi jsem si říkala, že je to chytrý kluk a chvílemi jsem o tom dost pochybovala. Fakt je, že druhý díl má více děje než první. Možná jsem se prostě jen začetla.

Vidlička
23.08.2019

Pravda, z druhého dílu už nejsem tak odvázaná jako z prvního, naopak mi připadá, že Kája začíná jevit mírné známky retardace, když není schopen pochopit, že má držet pec, když je k tomu opakovaně vyzýván, ale pořád má knížka krásnou atmosféru starých zašlých časů.

cibulka 8
05.03.2019

Jako dítě jsem všechny díly četla stále dokola. Kája i Zdeňa byli moje vzory a dodnes si pamatuji některé poučky, např. 'Ať neví pravice, co dává levice' nebo 'Jak peřina stačí' či 'Nemusíš být u všeho'.... Tenkrát to byly knihy mého srdce. Dnes už se na to dívám střízlivěji a praktičtěji, takže už vnímám i stinné stránky života na samotě v lese..

25.08.2018

Klasika mého dětství, knihy jsem všechny četla opakovaně - naštěstí je vlastnila moje teta, která nám je vždy ochotně zapůjčovala. Všech sedm knih jsem milovala, ale asi nejvíc se mi líbily první dva díly, kdy jsou Kája se Zdeňou ještě malí a jejich příhody úsměvné. Určitě nejsympatičtější postavou z těch dospělých byl vždy pan lesní, který měl nejen velké pochopení pro různé kousky dětí, ale hlavně bral celý život s humorem.
Knihy mám nyní již dlouhá léta zakoupené a ráda se k nim opakovaně vracím. Samozřejmě jsem si pořídila jedno z vydání ze 40. let 20. století ;-), protože to nové z devadesátých let bylo bohužel silně upravené...