Školák Kája Mařík V. díl

Školák Kája Mařík V. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156256/bmid_skolak-kaja-marik-v-dil-zhN-156256.jpg 4 207 13

Hakate
Hakate
28.08.2022 4 z 5

Další serie, která zabírala čestné místo v mé dětské knihovničce. Skvělá série, která bohužel padla v zapomnění.

sheldon8410
sheldon8410
23.08.2022 5 z 5

Pátý díl už není pohádka o bezstarostném životu malého Káji z hájovny, ale spíš romantický příběh o věrné lásce dvou lidí. Káju i Zdeňu jsem si v prvních dílech oblíbila a moc jsem jejich lásce přála. Pan lesní největší sympaťák. Náboženské pasáže mi nevadily, holt jiná doba :)

DominaCZ
DominaCZ
19.08.2022 odpad!

Nelíbí se mi, že to tak skočilo-z prázdnin po prvním ročníku mu je najednou 16.

Co se jako dělo celý ty roky??
Mě zajímá jeho dětství, ne dospívání a první trdlování natajňačku se Zdenou...

Už jsem zas zapomněla jak přehnaně náboženský to je...a tady furt jen o tom on vs. Zdeňa.
Taky hláška matky "raději bych tě viděla bez prstu, než by ses zřekl Boha..." mě dostala. Tmářství a demence.

archandelka
archandelka
15.07.2018 5 z 5

Dost velký dějový skok a najednou jsou Kája a Zdeńa dospělí a paní lesní hrábne. Ale nevadí, četlo se to skvěle ☺️

Ivo1973
Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

Nejoblíbenější knihy mého dětství.

lapagerie
lapagerie
13.05.2016 5 z 5

Na Káju Maříka nedám dopustit. Máme doma prastará salátová vydání, která čekají na nové svázání. Ale i přesto si sem tam některý díl vezmu a přečtu. Líbí se mi jak dětská období, tak i knížky z doby, kdy Kája a Zdeňa dospívají a následně vychovávají děti. A co se týká "sňatkového" dílu, čtu ho ráda. Řekla bych, že hezky ukazuje tehdejší vliv rodičů na výběr partnera pro dceru, snahu sehnat "dobrou partii" i vztahy v některých manželstvích.
Samozřejmě mi s odstupem času přijde přístup Káji k tehdejší moderní době dost konzervativní, ale při čtení mi to nevadí.

Xena011
Xena011
27.02.2016 5 z 5

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.

tisha8409
tisha8409
24.07.2015

Z této knihy si odnáším neustálé rýpance okolí - budou spolu nebo ne? kdo si koho vezme??
Taky mě naštvaly postoje rodičů a to dost a jediným frajerem tu byl pan lesní.
Jinak je kniha pořád o dopisech Zdeni z kláštera, o Kájových úspěších a cestách domů, kde předstírají, že se nesetkali, i když se hubičkují v lesíku, kde na něk ouká pan lesní zpoza stromu.
Je to určité ... rozčarování. Z dětsky vedených knih, které jsou teplé a čisté, najednou dospělácky konzervativní kniha plná odmítání a zákazů.
V tomto díle jsem paní lesní nesnášela, protože já to pravidlo " co by tomu řekli lidi" nectím . :)

jaja1989
jaja1989
17.04.2015 5 z 5

muj idol detských let.

_sjuu_
_sjuu_
28.05.2013

v době, kdy jsem ještě neuměla číst, to byla moje nejoblíbenější "uspávací" knížka :) v té době to byla pro mě nejlepší volba - a bylo jedno, jaký díl se zrovna čte ♥))

Bet
Bet
16.02.2013 3 z 5

Kniha mého dětství povině jsem jí musela číst u babičky :o)

maryzka
maryzka
17.04.2012 2 z 5

tak tohle jsem se zasmala ačkolliv mi bylo zkraje smutno nejlepší část byla jak paní lesní sháněla ženichy a jak pan lesní její snahu pořád mařil

jasmína
jasmína
15.07.2011

Knihy mám u babičky v knihově a přelouskala jsem je už jako menší děvče, a moc moc se mi to líbilo, často jsem dostala chuť na rozinky, které měl Kája Mařík moc rád, pokud si dobře pamatuju :) Byla jsem jako v jiném světě, když jsem to četla..