WonderNika WonderNika komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Asi som nebola v správnej nálade na to, aby som túto knihu ohodnotila plným počtom. Neviem, niečo mi v tom príbehu chýbalo, alebo tam niečoho bolo až príliš? Každopádne, odnášam si z príbehu jedno dôležité posolstvo: aj keď už milovaná osoba nie je medzi nami, nemôžeme prestať myslieť na tých, ktorí tu s nami stále sú. Mŕtvemu už ublížiť nemôžeme, naopak, môžeme ublížiť tým, ktorých máme stále pri sebe.

16.02.2024 3 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Poppy J. Anderson

Nezvyknem čítať romantiku, no táto kniha na mňa kričala z knižnice už dlho. Zhltla som ju za jeden večer. Asi záleží aj od fázy, v ktorej sa, my ženy, mesačne nachádzame :D Príbeh sa čítal až nenormálne dobre. V knihe sa nenašlo nič, čo by mi prekážalo alebo ma zarazilo. Dokonca vyšla aj nejaká tá slzička. 10/10

21.08.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Príbeh nájomného vraha Billyho vás vtiahne do deja a nepustí. Milujem, ako vie King vytvoriť postavy s ktorými sa zžijete. Opis ich života, minulosti, myšlienok. Na chvíľu sa stávate ako čitateľ, hlavným hrdinom knihy. King vie aj po toľkých rokoch a knihách stále prekvapiť, aj keď sme zvyknutí na dosť vysoký štandard.

21.08.2023 5 z 5

To To Stephen King

Dôkaz, že King vie písať aj telenovely. Hororové telenovely. Úžasne prepracovaný príbeh s množstvom vedľajších príbehov. Pár krát má aj zamrazilo, pár krát som bola prekvapená, jeden raz znechutená (asi všetci viete kedy) a po celý čas som bola v napätí. Jednoducho King

17.06.2023 4 z 5

Puls Puls Stephen King

(SPOILER) Meeh...od Kinga by som čakala viac, ale zas na druhú stranu, čítalo sa to dobre :)
Niektoré pasáže mi však prišli zbytočné - smrť Alice, ako keby si King len povedal, že už dlho nezomrela nejaká dôležitá postava.
Koniec sa asi neoplatí ani komentovať, pretože to podľa mňa nebolo ani ukončené tak, ako by si zaslúžilo :D
Not great not terrible

20.11.2022 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

(SPOILER) Yesss! King to proste umí :D
Mám rada jeho poviedky. Čítajú sa jedným dychom. V tejto knihe bola každá iná, no predsa mali niečo spoločné - umieranie, smrť, sklamanie, pocit zúfalstva a .. život. Aj taký je. Najviac ma dostala posledná poviedka - Dobré manželství - kedy sa po 27 rokoch spokojného manželstva plného obyčajného života ale aj šťastia a lásky, odhaľuje obrovské nechutné manželovo tajomstvo plné násilnej smrti.

29.08.2022 5 z 5

Muž na úteku Muž na úteku Richard Bachman (p)

Zaujímavé "rýchle počteníčko". Nepatrí to k mojím najobľúbenejším Kingovým dielam, ale nevadilo by mi prečítať si príbeh opäť. Dielo neurazí, ale ani nejak extra neohúri.

04.07.2022 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Stephen King ma týmto dielom "zarezal". Neskutočná jazda a do poslednej strany mega zaujímavý príbeh. Milujem jeho opisovanie postáv, prostredia a pocitov (3P). Kniha ma párkrát priviedla do "čítavého tranzu", kedy som sa od nej nemohla odlepiť a hltala stranu za stranou (a na okolie som musela pôsobiť veľmi podivne).
SPOILER ALERT HERE!
Randall je záporák "se vším všudy" a atómovka prekvapila - čudovala som sa, prečo sa Smetiarovi v knihe venuje toľko času, keď spočiatku sa nejavil ako veľmi dôležitá postava pre dej, no záver priniesol odpoveď na moje pochyby.
100/100

04.07.2022 5 z 5

Podpaľačka Podpaľačka Stephen King

(SPOILER) Pre mňa zatiaľ najmenej zaujímavá kniha od Kinga. V závere ma prekvapila úplne jednoduchá a nudná smrť hlavného záporáka Rainbirda. Avšak, ako sme u Kinga zvyknutí, jeho závery vo všeobecnosti bývajú veľmi rýchle a neprinášajú nejaké extra prekvapenia a zadosťučinenia.

20.02.2022 3 z 5

Tu žila Britt-Marie Tu žila Britt-Marie Fredrik Backman

Skvelý príbeh, ktorý sa číta jedným dychom. Od knihy som sa nemohla odtrhnúť, kým som nenalistovala poslednú stranu. Ako fanúšička Liverpoolu pridávam ešte ďalšie, pomyselné body naviac. :D

30.10.2021 5 z 5

Izba Izba Emma Donoghue

(SPOILER) Hmm..do polovice super, do 3/4 fajn, koniec nič moc. Rozprávanie z pohľadu dieťaťa bolo iné, ale zaujímavé, vôbec mi to nevadilo, naopak, prinieslo to príbehu iný rozmer. Kniha bola zo začiatku veľmi pútavá, až mrazivá...Neskôr, po oslobodení sa hlavných hrdinov a po pokuse o samovraždu, nasledovalo na môj vkus veľmi zdĺhavé čítanie. Jack strávil veľa času u svojich starých rodičov a to bolo pre mňa najúmornejšie, niekoľko stránok som musela aj preskočiť..pretože ma to tak veľmi nudilo. Musím však podotknúť, že tá časť knihy, kde ,,mama" robila rozhovor s médiami bola dosť citovo náročná...Viem si predstaviť tú strašnú frustráciu z otázok, ktoré viedli k spomenutému pokusu o samovraždu.

05.10.2021 2 z 5

Christina Christina Stephen King

Postavy, príbeh, zápletka...všetko super. Ale akosi sa stále neviem stotožniť s tým, že sa Christina sama opravovala. Každopádne pasáže, kde vraždila boli mrazivo kingovsky opísané.

01.08.2021 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Skvelé! Príbeh postupoval sprvu pomalšie a mne tiež dlhšie trvalo dostať sa naspäť k čítaniu, no od určitého okamihu v deji som sa ku knihe vracala stále častejšie a s väčšou chuťou. Úžasný a napínavý príbeh Dannyho, Abry aj Pravého uzla ma silno zaujal, prepojenie s Peknou vyhliadkou ma dostalo a skutočnosť, že Abrina matka je Dannyho nevlastná sestra ma úplne odrovnala.
Keď sa už začali odhaľovať rodinné prepojenia a minulosť Jacka, čakala som, že sa dozvieme, koho to vlastne s Alom zrazili autom (a či vôbec) .

27.04.2021

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Skvost!
Mala som trocha strach pri čítaní, keďže pracujem na recepcii v hoteli, tak som si všetko, čo sa stalo postavám v knihe, predstavila na sebe ಠ﹏ಠ.
Dej sa rozbieha pomaly, ale postupne to začína mať grády a vy sa nedokážete odtrhnúť od čítania. Hltáte jednu kapitolu za druhou a čakáte, čo sa stane ďalej.
Hneď po prečítaní som sa vrhla na film, a oproti knihe je film akýsi nepodarený. Všetko sa zbehne rýchlo a inak a vy neviete prečo sa stalo to či ono.

11.03.2021 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Už od začiatku mi vadila finančná nesamostatnosť Rosemary a jej hlúpe vnímanie sveta okoo, otrávní a zvedaví starší susedia a taktiež Guy, ktorý mi akýmsi spôsobom od začiatku nebol sympafický, ale vzhľadom na rok v ktorom bol príbeh napísaný je to všetko normálne, no nevedela som sa s tým veľmi stotožniť. Napriek tomu som knihu zhltla veľmi rýchlo, príbeh postupoval zo začiatku skôr pomaly, ale keď už sa to rozbehlo začalo to mať grády. Koniec skvelý a vcelku to vnímam ako taký lepší horor.

31.01.2021

Lunapark Lunapark Stephen King

Táto ,,jednohubka" ma príjemne prekvapila. Rýchly dej plný emócií, ktoré si vie každý z nás predstaviť. Niekedy som mala pocit, že sa autor inšpiroval svojou Zelenou míľou. Ako som si u Kinga zvykla, prostredie je opísané priam perfektne postačujúco na to, aby som si vedela predstaviť samu seba či už v Joylande alebo na pláži so šarkanom v ruke. Teším sa na filmové spracovanie. Ak nejaké bude.

27.01.2021

Temná veža Temná veža Stephen King

Dlhé dni a príjemne noci pištoľník! Aj keď všetci vieme, aké dni a noci ťa po konci tvojej cesty čakajú.
Cítim, akoby som do príbehu patrila aj ja a s koncom série vo mne ostala akási prázdnota. Sériu som totižto čítala celý rok 2020, pekne pomaly, nechcela som to uponáhľať, všetky ich slasti aj strasti som pociťovala aj ja, dokonca vo mne séria zanechala pocit, že ,,existujú aj iné svety ako tento". Určite sa k príbehu ešte vrátim a prežijem príbeh našich pištoľníkov znova.

23.01.2021 5 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Dočítala som so slzami v očiach! Neskutočná trilógia! Hltala som jednu knihu za druhou, stranu za stranou!
Bill, Holly a Jerome mi budú veľmi chýbať.
...a teraz sa vrhnem na seriálové spracovanie a uvidíme, či to stojí za to. :)
UPDATE
Seriál ma prestal baviť už v pilotnej časti..zdĺhavé nedôležité scény a prekrúcanie hlavných údajov z knihy fakt kazili dojem.

21.12.2020 5 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Môj obľúbený ,,Pišta Kráľ" ma znova prekvapil. ❤️ Prepojenie postáv? Úžasné! Napätie? Neskutočné! Prečítala som to za pár dní? Samozrejme! Teším sa na posledný diel trilógie? A ako!
Byť tak blízko niečomu, čo miluješ, za čím doslova šalieš, a nevedieť o tom? Chudák Morris!

15.12.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Asi len King Vás donúti vcítiť sa do postáv po prvých stranách knihy...aby tie postavy hneď aj zabil nejaký šialenec. Náramne ma bavil tento príbeh. Napätie až do konca, no ako sme u Kinga zvyknutí, koniec bol taký nemastny-neslany a vcelku rýchly.
Napriek tomu 5/5 vďaka úžasnému spracovaniu, ľahkej čitateľnosti a napätiu, ktoré mi nedovolilo knihu z ruky pustiť.

06.12.2020 5 z 5