WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Agartha – ztracená podzemní říše Agartha – ztracená podzemní říše Alec Maclellan

Kniha hodnotná především tím, že je jakýmsi sborníkem svědectví a teorií o podzemních světech, tunelech a říších. Moc zajímavé téma pro milovníky záhad a podzemí vůbec. Odkazuje na velkou spoustu podobné literatury i badatelů v tomto oboru.

05.05.2021 4 z 5

Černý řád Černý řád James Paul Czajkowski

Mistrovské strhující dílo. Nic jiného není, co bych dodal.

10.03.2021 5 z 5

Po mém prvním přečtení Hobita, kterého jem četl v těchto dnech, mě mytologie Středozemě začala fascinovat snad ještě více než po přečtení následující trilogie. No, uvidíme, jak se s Hobitem "popere" filmový mág Peter Jackson. Každopádně úžasná kniha.

17.05.2012 5 z 5

Sága o Völsunzích a jiné ságy o severském dávnověku Sága o Völsunzích a jiné ságy o severském dávnověku neznámý - neuveden

Podle mého názoru prostě staroseverské ságy musí nadchnout a zabavit i člověka, který se vyloženě o mytologii starého severského světa nezajímá. Jde totiž o příběhy plné dobrodružství, mytologie, bojů, intrik, smrti, tragédií, občas ale na druhou stranu dokáží i vyloudit úsměv na tváři čtenáře. Můžeme se také těšit ze spousty odkazů, jak mytologických, tak historických. Především sága o Völsunzích je vskutku velkolepá. Sága o Bósim je zase vyloženě v mnoha ohledech tím, co dnes nazýváme fantasy. Není divu, že právě staroseverské ságy, keltské a staroslovanské příběhy daly vzniknout dnešnímu tolik oblíbenému evropskému fantasy stylu. Obrázky v této knize jsou ale katastrofální :-)

16.02.2024 5 z 5

Atlantida a Ztracená Lemurie Atlantida a Ztracená Lemurie William Scott-Elliot

Nejsem teosof a také nemohu posoudit, jak moc je kniha přínosná z hlediska faktů o Atlantidě, protože rozličných faktů a teorií je již taková spousta, že by se v tom jeden stratil. Nicméně všichni atlantologové by měli zaostřit na tuto starou knihu, pokud ji neznají a určitě jí věnovat velkou pozornost. Je vcelku obsáhlá a plná zajímavých teorií ne-li přímo faktů. Třeba ta historie lidstva je opravdu od prvopočátku dosti odlišná. Škoda, že mapy a poznámky jsou umístény až na konci knihy.

25.01.2024 3 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Skvělé a povedené pokračování, osobně mě nejvíce bavily dějové linky vampýrů Faethora Ferencyho, Tibora Ferencyho a Juliana Bodeskua. Ty jsou naprosto strhující. Nezbývá než sehnat a následně se pustit do dalšího dílu s názvem Nekroskop: Zdroj.

11.12.2023 5 z 5

Operace Argonauti Operace Argonauti Stanislav Budín

Další skvělý kousek z edice Magnet. Vcelku objektivně popsaný průběh známé konference, ale za nejzajímavější beru až poslední část knihy, kdy autor popisuje následky rozpadu Velké Trojky a následné dopady na rozdělení světa (viz Studená válka). Nicméně mě překvapilo, že autor se nepozastavil nad válečnými zločiny Sovětského svazu a taktéž morálně nenamítl nic proti válečnému zločinu největšího kalibru, který dodnes nemá obdoby, a to shození atomových bomb na Japonsko. Má ovšem pravdu, že nešlo o akt k ukončení války a kapitulaci Japonska, ale o demonstraci síly, která nakonec rozdělila svět na 2 tábory.

12.08.2023 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Náhodou jsem natrefil na tuto slátaninu. Přečíst si ji bylo z popudu informace o autorovi, kterýžto údajně čerpá z filozofie velkého Friedricha Nietzscheho. Co prosím? Friedrich Nietzsche by po pár stranách něco takového hodil do krbu a nemarnil by čas, tak jako já. Nechápu jakoukoli klasičnost či kultovnost tohoto smutného a ubohého pokusu o román. Kdyby alespoň byl nechutný a plný hnusu, jak v komentářích píše spousta čtenářů, ale ani toto se nekoná. Naštěstí nejde o obsáhlý blaf, takže nešťastník, který po knize sáhnul, se rychle dobere předvídatelného konce, nicméně musí přelouskat několik desítek stran nudných vizí a popisů jakýchsi nesmyslných pocitů, které mají evokovat jakože okultno, tajemno, temnotu a filosofii úpadkového autorova života, se kterým prý nebyl spokojen.

09.08.2023 odpad!

Bolševismus od Mojžíše po Lenina Bolševismus od Mojžíše po Lenina Dietrich Eckart

Myslím, že všichni tři čtenáři, kteří okomentovali knihu přede mnou, napsali vše podstatné a pravdivé. Z mé strany musím uznat jisté zklamání, protože jsem nečekal, že velká část knihy nebo rozhovoru, se ponese v rozboru judaismu a židovství obecně z pohledu křesťanů. Vím, že Adolf Hitler byl od mládí křesťanstvím velice ovlivněn, ovšem nevím nic o tom, že by mu tento druh náboženství nějak zvlášť učaroval, natož aby mu ovlivnil život a názory. Když to vezmeme kolem a kolem, byl obdivovatelem Bismarcka a jak již trefně napsala ve svém komentáři JulianaH, rozešel se se svými názory s Bismarckovým Kulturkampfem. Mohu ještě přidat, že navíc se rozchází i s hnutím Los von Rom rakouského nacionalisty Georga von Schörnerera. Taktéž je zavádějící název knihy, protože o bolševismu příliš pojednáváno není. Určitě ale kniha stojí za přečtení pro ty, které daná problematika zajímá.

01.02.2023 3 z 5

Elitní jednotky Waffen SS Elitní jednotky Waffen SS Brian Leigh Davis

Jde vidět, že tvůrci této publikace jsou velcí fandové daného tématu. To se odrazilo v nekonečném množství faktů i ve zpracování knihy. Naleznete zde vše od historie a vzniku, přes nasazení ve všech bitvách, které se divize zůčastnili, nejznámější osobnosti divizí, vysvětlivky týkající se uspořádání a hodnostní hierarchie, vybavení, výstroje, insignií, v neposlední řadě také obrovské množství fotografií a mile vás překvapí i internetové odkazy a seznam nejlepší literatury o Waffen-SS.

12.11.2022 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Určitě má pan Gustav Meyrink spoustu fanoušků svých knih, protože příběh Golem je atmosférický, tajuplný a mystériózní. Mně ale příliš nenadchnul, ikdyž se mi četl skvěle. Možná však někdy v budoucnu sáhnu po dalším tajuplném příběhu ze staré Prahy.

08.11.2022 3 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Ať už máte rádi detektivky, co mají spád nebo stejně jako mě vás fascinují nespočetná tajemství a záhady Třetí říše jako jsou Zlaté vlaky, Černý řád SS a hrad Wewelsburg, Jantarová komnata, tajné projekty a podobně, tento napínavý příběh založený na některých dobových reáliích vás ihned chytne a vy budete na konci knihy nešťastní, že skončil.

03.11.2022 4 z 5

Encyklopedie mytologie germánských a severských národů Encyklopedie mytologie germánských a severských národů Jitka Vlčková

Jeden z nejkompletnějších lexikonů na dané téma, u nás zatím prakticky ojedinělý.
Velký přínos knihy vidím v zakomponování finské mytologie, kosmogonie a antropogonie, která není zbytku Evropy (snad s vyjímkou Estonska) až tolik známá. Povězte, kdo z vás kdy slyšel o bohu Ukkovi, podsvětí Tuonele nebo hrdinovi Ilmärinenovi?

10.08.2022 5 z 5

Znamení zla: Utajené dějiny nacismu Znamení zla: Utajené dějiny nacismu Aleš Česal

Skvělý autor, záhadolog, archeolog a historik Aleš Česal v této knize mapuje snad celou danou problematiku, a aby toho nebylo málo, sám přidává spoustu zajímavých informací, příběhů a faktů, které s tímto souvisejí a nejsou rozhodně tolik známé a rozšířené. Kniha je psána nesmírně čtivě a ikdyž se o dané věci dlouho zajímám, dozvěděl jsem se nejednu novou věc. Určitě je kniha pro podobně zaměřené jedince nedílnou součástí knihovny a skvěle doplňuje i dřívě napsaná díla, jako jsou např. Okultní kořeny nacismu, Démon z jiného světa nebo Hitlerovi vizionáři. Za mě patří Aleši Česalovi obrovské díky za další výbornou knihu.

17.09.2021 5 z 5

Vikingové Vikingové Holger Erik Arbman

Další nezbytná kniha v knihovně každého milovníka a badatele vikinské doby. Jsem moc rád, že ji mám, je velice přínosná a i přes své malé rozměry nabitá informacemi.

04.02.2021 5 z 5

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Bylo mi velkou ctí konečně potkat pana Arnošta Vašíčka na jeho výborné přednášce k této knize, ve které doplňuje nové skutečnosti k již několik let zkoumaným záhadám. Samozřejmě bylo také skvělé udělat si s autorem fotku, nechat si podepsat knihy a prohodit s ním pár slov.

06.04.2020 5 z 5

Budoucí lidstvo Budoucí lidstvo Edward Bulwer (p)

Mám tuto knihu v elektronické podobě, nevím, kde se stala chyba, ale možná jsou to už chyby několika překladů, protože některé slova nebo věty nedávali moc smysl a čtenář si tak musí trochu zaluštit :-) Nicméně příběhu to neubírá, já bych to ale příběhem nenazýval, ale spíše podáním svědectví o životním setkání, které podle mého úsudku možná Edward Bulwer Lytton opravdu zažil.

17.08.2019 4 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Nutno podotknout, že kniha v sobě ukrývá více než film Bílé peklo z roku 2001, kterému byla předlohou. Taky některá jména, události, detaily a dějství jsou jiná. Oproti syrovému filmu je kniha ještě více emocionálnější a syrovější. Moc se mi líbilo, že ač bychom každý s kouskem romantické cestovatelské a dobrodružné duše nebo nátury chtěli takové dobrodružství zažít, Clemens Forell byl toto dobrodružství nucen zažít nedobrovolně, protože prostě musel. Za zmínku stojí i fakt, že hlavní hrdina se ve skutečnosti jmenoval Cornelius Rost a až do konce svého života (zemřel roku 1983) nezveřejňoval své jméno a žil ve strachu, že si pro něj KGB příjde, ikdyž v knize na rozdíl od filmu po něm velitel tábora nepátrá.

06.11.2018 4 z 5

Šťastná planeta, aneb jak jsem na kole objel svět 1. díl Šťastná planeta, aneb jak jsem na kole objel svět 1. díl Vítězslav Dostál

Cestopis se velice dobře čte. Tento první díl mapuje cestu z ČR na Nový Zéland. Mimo nespočetných a mnohdy i vtipných zážitků z cesty, popisů míst, kudy projížděl a setkání s nejrůznějšími lidmi, nám vypráví o kulturních a geografických zajímavostech nespočetných míst, které cestou měl možnost vidět. Samozřejmostí obsahu knihy je spousta fotografií. Před léty mi bylo ctí Víťu Dostála osobně poznat.

11.12.2017 5 z 5

Od Velkého třesku k člověku Od Velkého třesku k člověku Eric Buffetaut

Překrásná kniha plná nádherných ilustrací a zajímavých informací od vzniku vesmíru po předchůdce dnešního člověka. Zajímavou formou uspořádání určená nejen dětem ale i dospělým.

27.04.2016