Willow - Příspěvky

Vrah policistůVrah policistůP. Wahlöö

Zábavná kniha!

07.07.2017

Československá redakce Radio Free EuropeČeskoslovenská redakce Radio Free EuropeP. Tomek

Velmi zajímavá kniha. Škoda velmi špatné jazykové korektury, v textu je mnoho chyb.

30.12.2015

Zem pod jejíma nohamaZem pod jejíma nohamaS. Rushdie

Jako vždy geniální.

06.07.2015

Literární spolek Laury SněžnéLiterární spolek Laury SněžnéP. I. Jääskeläinen

Hezká a vtipná, jen ve výsledku trochu plochá kniha, která - možná kdyby byla o něco delší - mohla být o dost lepší.

12.06.2015

KrevKrevR. Sloboda

Dle mého názoru velmi přeceňovaná kniha bez nějakého většího sdělení nebo kouzla s hrdinou, kterého jsem na každé stránce nenáviděla.

23.06.2014

Milý pane knížeMilý pane knížeM. Elšíková

Znovu obnovený smutek z prezidentské volby.

03.04.2014

Hejno bez ptákůHejno bez ptákůF. Doušek

Příběh mě svým způsobem okouzlil, Kniha už méně. Velice chytrá kniha v krásném provedení, což svým způsobem hodnocení zlepšuje. Jen mám pocit, že autor chtěl sdělit víc, než dokázal. Možná se snažil pojmout všechno - jako Adam.

01.03.2014

Poslední knihaPoslední knihaP. Trtílek

Moc hezká knížka. Ne že by měl člověk po přečtení nejlepší náladu, to spíš naopak, ale doufám, že to od Pavla Trtílka nebyla poslední.

06.09.2013

Klub nenapravitelných optimistůKlub nenapravitelných optimistůJ. Guenassia

Čtivé knihy nebývají vždycky dobré. Tohle je jedinečný, velký román, který odráží hodně ze špatného 20. století. Určitě stojí za přečtení.

29.07.2013

Kniha smíchu a zapomněníKniha smíchu a zapomněníM. Kundera

Kundera prostě vždycky byl, je a bude úžasnej.

11.07.2013

Nikdy si nedávejte vycpat svého psaNikdy si nedávejte vycpat svého psaA. Alda

Moc hezká a milá knížka od jednoho z mých nejoblíbenějších herců.

24.04.2013

PokáníPokáníI. McEwan

Určitě ne nejlepší, ale velice dobrý McEwan. Hvězdičku navíc si zaslouží za strhující závěr (které on ostatně umí velice dobře), opět dojal, opět dostal čtenáře tam, kam chtěl. Stojí za přečtení, já ale spíš doufám, že díky (nepříliš povedenému) filmu dovede lidi k dalším McEwanovým románům.

31.03.2013

Možná že odcházímeMožná že odcházímeJ. Balabán

V jedné recenzi na Nohavicovo album Tak mě tu máš jsem si přečetla, že Nohavicu bolí svět. Ale Balabána, toho musel bolet opravdu hodně. Smutná knížka.

28.09.2012

PopravištěPopravištěČ. Ajtmatov

Pro člověka, který má rád ruskou literaturu, je velká část téhle knížky zklamáním. To, že autor opisuje od Dostojevského (Bratři Karamazovi a slavná polemika o Bohu) a hlavně tak okatě krade z Bulgakova, to mi vadilo hodně a měla jsem tendence ji odložit. Ale příběh Akbary a Taščajnara, to je něco, na co asi jen tak nezapomenu. Zvlášť pak na krásný závěr.

17.11.2011

Milostný dopis klínovým písmemMilostný dopis klínovým písmemT. Zmeškal

Pokud bude Zmeškal takhle pokračovat, bude to jistě velká radost pro milovníky Milana Kundery (zvlášť pro ty, kteří neovládají francouzštinu), protože on je jeho velmi srovnatelným nástupcem.

26.08.2011

Tichý DonTichý DonM. A. Šolochov

Velký příběh přelomových let Ruska z pohledu Kozáků. Tragická láska a hlavně tragická revoluce. Krásná knížka.

17.08.2011

Klec pro majákyKlec pro majákyM. Perry

Jen proto, že si někdo potřebuje přivydělat prodejem nejintimnějších stránek života, ho není třeba obdivovat. A psát taky neumí, takže spíše smutné.

26.07.2011