Československá redakce Radio Free Europe

Československá redakce Radio Free Europe https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251524/ceskoslovenska-redakce-radio-free-e-9RF-251524.jpg 5 2 2

Jaké mělo místo Rádio Svobodná Evropa v českých dějinách? Jak ovlivňovalo politické a společenské prostředí v Československu? Kniha se zabývá vývojem československé redakce RFE jako instituce, ale i historickým vývojem celé RFE jako formálně nevládní organizace.Zkoumá reakce posluchačů, kterým bylo vysílání zejména určeno, reakce politické a státní moci, vůči které se RFE vymezovalo. Studie se věnuje i srovnání RFE s dalšími zahraničními rozhlasovými stanicemi.Studie se neomezuje jen na události do listopadu 1989, ale sleduje i otázku dalšího směřování RFE v rychle se měnícím světě. RFE našla svoje místo zprvu v pomoci demokratickým změnám v Evropě a později ve službě svobodě slova zemím i mimo Evropu.... celý text

BarboraSalome
BarboraSalome
24.08.2019 5 z 5

Publikací věnující se RFE je málo. Díky za počin pana Prokopa Tomka. Rozšířila jsem si obzory. Snad ještě něco vznikne-publikace věnující se třeba do hloubky osudům jednotlivých redaktorů třeba Roziny Jadrné. Anebo kniha o Karlu Krylovi ve RFE ,o jeho rozhlasové práci.

Willow
Willow
30.12.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Škoda velmi špatné jazykové korektury, v textu je mnoho chyb.