wiix wiix komentáře u knih

Sklenená izba Sklenená izba Simon Mawer

Oproti filmu (ktorý som žiaľ videla) to bola zaujímava a prudko čitateľná beletria s nádychom faktov. Historické pozadie a vzťahy a emócie postáv boli príjemne vykreslené.

26.11.2019 4 z 5

Tapír není prase! Tapír není prase! Polly Faber

Aj keď to bolo milé, dalo by sa z tejto témy vyťažiť viac.

19.11.2019 3 z 5

Domček na strome Domček na strome Bianca Pitzorno

Dosť popletené a pokrútené, ale s pekným posolstvom.

13.11.2019 3 z 5

Deň, keď pastelky dali výpoveď Deň, keď pastelky dali výpoveď Drew Daywalt

Aj my dospeláci sme sa tak zasmiali. Nežmé a vtipné dielko pre najmenších.

08.11.2019 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Odhliadnuc od žánru, ktorý veľmi nemusím, ma táto kniha nudila. Minimum postáv a skoro žiadna zápletka, predvídateľný dej a neúspešné vnútorné monológy.

08.11.2019 1 z 5

Okrem toho, že ilustrácie boli dokonalé, spracovať tému: deti bez fantázie, je také aktuálne a podnetné. Skvelé.

04.11.2019 5 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Toto ma rozhodne pobavila - čo sa týka textu a satyry ako aj ilustrácii.

03.11.2019 4 z 5

Včely Včely Piotr Socha

Tento typ encyklopédii milujem ja i decká. Obrázkovo i informačne úžasné!

24.10.2019 5 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Milujem štýl Asne a taktiež príbehy, a obzvlášť tie pravdivé, o Islame. Vynikajúco vtiahla do deja a ponúkla široký záber postáv a príbehov.

23.10.2019 5 z 5

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Krásne to začalo, pekná myšlienka - zviditelniť deťom zabudnuté príbehy a rozprávky, dalo sa však z toho vyťažiť viac.

18.10.2019 4 z 5

Sila Sila Naomi Alderman

Fúha. Najskôr som sa veľmi tešila, pretože mala pekné recenzie, že ide o knihu o pristeľstve a ženách, ale že to bude takéto sci-fi som nečakala. Trochu mi to pripomínalo Príbeh služobníčky, kvôli tomu vytvorenému svetu a pravidlám, avšak malo to do seba niečo nové, na zamyslenie. Nebolo to zlé, ale ani nič wau.

10.10.2019 3 z 5

Chlapec, ktorý patril moru Chlapec, ktorý patril moru Denis Thériault

Neprišla som na to, pre koho bola kniha určená, akej vekovej skupine. Každopádne to bol silný príbeh, melancholický, morský a tajomne mystický.

30.09.2019 3 z 5

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Príjemné a vôbec nie prízemné čítanie pre deti.

30.09.2019 4 z 5

Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat Maja Säfström

Naozaj zaujímavý spôsob, ako vtiahnuť deti do sveta encyklopédii.

25.09.2019 4 z 5

Medveď, ktorý tam nebol Medveď, ktorý tam nebol Oren Lavie

Jednoducho jééj. O tom, ako byť sám sebou a byť šťastný vám rozpovie Svrbenie teda vlastne Medveď.

25.09.2019 5 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Tento dej a téma mi nevyhovovali aj keď kniha bola dobre spracovaná.

25.09.2019 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Toto bola po dlhej dobe jedna z najlepších a najsilnešjích kníh. Viem, že pre niekoho mohol byť dej tzv. "vysávač emócii" a že to mohlo pôsobiť akoby autorka nasilu chcela rozplakať čitaľa hromadou neuveriteľných situácii, ktoré sa fakt len náhodou mohli stať jednému človeku. Ak sa však zamyslíte nad tým, aké jednoduché je niekoho problémy nevnímať alebo ich prehliadať a že je jednoduchšie a veselšie si vyberať len pohodlných známych, tak vám ozaj príde smutno nad životom ako takým. Sila priateľstva, beznádej, manipulácia s ľudským vedomím, netradičnosť a emotívnosť príbehu - to všetko vás pohltí na nasledujúcich 700 či koľko strán. Na konci vám napadne, že ste prežili (ne)jeden náročný ľudský život, malý život a zbytočný vo vesmírnom kolotoči, a predsa tak dôležitý pre mnohých ľudí. A ak si myslíte že "toto sa ozaj nemohlo stať"...skutočne?

21.09.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Veruže som čakala trochu viac. Aspoň vic vtipu alebo pointy, aj keď kniha nebola úplne na zahodenie.

15.09.2019 3 z 5

Malý strom Malý strom Asa Earl Carter

Veľmi dlho som knihu takto nezhltla. Knihu, ktorá bola tak nežná a poučná zároveň.

15.09.2019 5 z 5

Velká kniha sněhu a ledu Velká kniha sněhu a ledu Štěpánka Sekaninová

Jednoducho: jééj. Ja mám tieto encyklopédie rada. Tieto, ktoré nie sú len zbierkou informácii, ale grafické spracovanie, nápad a prvý dojem sú iné, zvláštne a netradičné.

25.08.2019 5 z 5