Chlapec, ktorý patril moru

Chlapec, ktorý patril moru https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413090/bmid_chlapec-ktory-patril-moru-vgG-413090.jpg 4 20 7

V nehostinnom kúte Kanady, na severnom výbežku zálivu svätého Vavrinca, kde vietor prečesáva husté hrivy lesov a vzdúva morské vlny, kde oblohou víria albatrosy a v tuhej zime prikrýva krajinu hlboký sneh, vzniklo veľké priateľstvo dvoch osamelých chlapcov. Spoločne unikali do magického podmorského sveta vo vlastnej fantázii, snívajúc o mieste, kam skutočne patria, ktoré zahojí ich žiaľ zo straty rodičov. Postupne sa však pre jedného z nich hranica medzi fantáziou a realitou začala nebezpečne vytrácať a jeho priateľa vystavila ťažkej skúške: zachovať kamarátovi vernosť na ceste, ktorá nevyhnutne speje do tragédie. Poeticko-fantazijný príbeh o priateľstve a sile predstavivosti, o bolesti zo straty milovaného človeka a odvekej túžbe niekam patriť si získal srdcia čitateľov na celom svete.... celý text

Karcoolka2210
17.07.2023 4 z 5

Priznám sa, že som po tejto knihe siahla v prvom rade kvôli obálke. Po prečítaní anotácie som si povedala, že to vyzerá celkom zaujímavo a ono to naozaj bolo zaujímavé čítanie, miestami zvláštne a miestami zvláštne krásne aj smutné. Vôbec som nečala to, čo tento príbeh v sebe niesol a jeho koniec už vôbec nie. Ale som rada, že som si ju prečítala.

Lieska
27.07.2020 4 z 5

Po veľmi dlhom čase som si prečítala beletriu. Vzala som si ju na plavbu po mori. Dýchala slaný vzduch, hojdala sa na vlnách a vciťovala sa do prežívania dvoch chlapcov, ktorých spája životná trauma a silné priateľstvo. Páčil sa mi mystický nádych, jeho prelínanie sa so realitou... No mne osobne chýbala ešte väčšia hĺbka. Priznám sa, čakala som viac.

kurama45
30.03.2020 5 z 5

Keby si próza vzala poéziu a mali spolu dieťa, bola by to táto kniha ♥.

booklovertina
04.01.2020 5 z 5

Krásna kniha, krásny príbeh. Poetické rozprávanie o priateľstve dvoch zdanlivo úplne odlišných chlapcov, ktorí si k sebe našli cestu, na pozadí ktorého sa vykresľuje omnoho hlbší a bolestnejší obraz. Vyrovnávanie sa s nepríjemnými skutočnosťami - strata rodiča, život polosiroty, násilnícky otec, boj o uzdravenie matky, klamstvá - a ako všetko svinstvo sveta dokáže poznačiť aj tých najnevinnejších z nás.

wiix
30.09.2019 3 z 5

Neprišla som na to, pre koho bola kniha určená, akej vekovej skupine. Každopádne to bol silný príbeh, melancholický, morský a tajomne mystický.

anet_z
08.08.2019 4 z 5

Román Chlapec, ktorý patril moru, ktoré zaujme na prvý pohľad už iba netradičným grafickým spracovaním, obsahuje prekvapivo citlivú a otvorenú sondu do života obyčajných ľudí obyčajného mesta a spracúva problémy nielen detských postáv, ale na pozadí i ostatných, čím sa stáva komplexným, i keď vďaka rozsahu nie obšírnym dielom, ponúkajúcim čitateľovi možnosť vlastnej interpretácie.

MarianP
01.07.2019 5 z 5

Chlapec, ktorý patril moru je krátka novela o priateľstve dvoch chlapcov, ktorí väčšinu svojho času trávili na pláži alebo v morskej jaskyni. Novela je napísaná formou rozprávania bez dialógov, no na deji to nič neuberá. Dielo je fantastické, mystické, poetické, snové ...a smutné. Malé, ale silné dielko. Určite si to prečítajte...

Denis Thériault
kanadská, 1959
2017  78%Podivuhodný život osamělého pošťáka
2018  81%Pošťákova snoubenka
2019  81%Chlapec, ktorý patril moru

Kniha Chlapec, ktorý patril moru je v