Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

Úspešná švédska ilustrátorka Maja Säfströmová približuje vo svojej novej knihe tie najčudesnejšie prehistorické zvieratá, aké kedy existovali na našej planéte. Vedeli ste, že niekedy po tejto zemi kráčali neuveriteľne čudné tvory, ako napríklad šabľozubý tiger, mamut srstnatý, vakovlk tasmánsky alebo dokonca dront nelietavý? Spoznajte dávno zabudnuté zvieratá na fenomenálnych ilustráciách Maje Säfströmovej, ktorá si získala srdcia slovenských rodičov a ich detí už svojím debutom Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403500/ilustrovany-atlas-najcudesnejsich-p-H82-403500.jpg 52
Literatura naučná, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno:, Albatros (SK)

Animals of a Bygone Era: An Illustrated Compendium (2017)

Kniha Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

Jajibloguje

Zem ukrýva tajomstvá, ktoré ľudstvo nikdy neodhalí. Môže len náznakom vedieť, čo mohlo byť a ako všetko fungovalo. Ale nikdy nebudeme vedieť všetko a to ma veľmi fascinuje. Prosím si podobných kníh ešte viac. Ilustrácie priblížia čitateľovi podávané informácie hravejšou formou.

Každá dvojstrana obsahuje ilustráciu prehistorického zvieraťa a aj informácie o jeho anatómii alebo fyziológii. V ľavom rohu sa nachádza obdobie, kedy sa vyskytovali na Zemi a aj lokalita. Všetko dotvára milá poznámka alebo vtip.

V celej knihe nenájdete ani jedného dinosaura, čo ma trochu teší. Viaceré encyklopédie o prehistorických zvieratách, ktoré som chytila do rúk, boli o dinosauroch alebo mamutoch a podobných stvoreniach. Tu dostali priestor aj tie menej známejšie, čo ma prinútilo zamyslieť sa… ako toto všetko môžeme vedieť? Ako môžeme vedieť, že Opabinia mal na hlave päť očí… alebo že Macrauchenia bol cicavec, ktorý vyzeral ako dnešná ťava?

pro děti atlasy dinosauři pravěk pravěká zvířata

Maja Säfström
švédská, 1987