Včely

Přijměte pozvání do kouzelného království včel! Podívejte se zblízka, jak vypadají, nahlédněte do jejich domova, seznamte se s jejich zvyky. Sledujte, jak tančí, a odhalte, kdy a proč to dělají. Zjistěte, proč se ocitly na Napoleonově plášti a jakým způsobem vědci přišli na to, že včely byly na světě dřív než dinosauři. Vyzkoušejte si práci po boku včelaře, vydejte se s úly autem do mandloňového sadu, ochutnejte různé druhy medu. Jen dejte pozor, ať vás nepobodají!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333652/vcely-f4P-333652.jpg 4.721
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovart (ČR)

Pszczoły (2015)

Kniha Včely

janyska13
22.09.2018

Krásně ilustrovaná kniha i celkem naučná, ale v knihovničce ji nutně mít nepotřebuji.

slina
19.04.2018

Nádherně ilustrovaná kniha plná věcných a faktických zajímavostí.

Yaromil
14.04.2018

Úctu k včelám jsem měl již od útlého věku (dávají med a dokážou bodnout), ale kniha tento drobný a užitečný hmyz vykreslila v ještě lepším světle, chtělo by se říci až nadpozemském! Asi se mi ještě nestalo, že bych se dozvídal nové informace z knihy tak zábavnou a poutavou formou. Nádherně ilustrováno, jednoduše a čtivě napsáno. Pochvalu si zaslouží také překlad. Doporučuji!

Koka
10.12.2017

Med považuji za nejdokonalejší přírodní produkt všech dob a všech světů, a proto jsem do rodiny pořídila tuto knihu. Je překrásná, užitečná, zajímavá, naučná i zábavná. Pro dítě, které jenom poznává kytičky a včeličky, až po starého včelaře.
Její dokonalost narušuje jen totálně necitlivé grafické řešení, které nejkrajnější písmena u hřbetu knihy umístilo opravdu u samého okraje stránky, až se téměř ztrácejí ve vazbě a číst jdou jen za cenu narušení tvrdé vazby. Opravdu nešlo orámovat text alespoň centimetrovým volným polem? Jaká škoda!

Shashlick
12.11.2017

Krásná kniha, která je hlavně o milých a velkých obrázcích. Ovšem nechybí ani věcný popis včelího života a různých zajímavostí s tím spojených. Kniha je tak vhodná jak pro větší děti, tak i pro menší, kterým s ní mohou pomoct rodiče.

Fantasysvet
26.06.2017

... včely má rád aj poľský ilustrátor Piotr Socha. A má ich rád natoľko, až z nich urobil vo svojej knihe hrdinov. Napriek tomu, že sú včely malé, Piotrova kniha má veľké rozmery. Nezmestíte ju do vrecka, nie to ešte do obyčajnej školskej tašky, stále vám bude trošku vytŕčať. Ale to vôbec nevadí, pretože formát, po ktorom Piotr Socha siahol, je taký akurát. Jeho včely majú v prvom rade vzdelávať deti. A nedalo by sa to, ak by ilustrácie boli malé, alebo sa v texte neobjavili. Tak, ako to pri knihách pred deti býva zvykom, aj v tomto prípade zohrávajú obrázky dôležitú úlohu. Svojím unikátnym prevedením, príjemným farebnými tónom a naráciou aktivujú detskú predstavivosť, ktorá všetko, čo sa nachádza na papieri, preberá k životu. A tak sa malí čitatelia môžu vybrať na zaujímavé dobrodružstvo naprieč časom, históriou a vývojom. Všetko sa to, paradoxne, začína a aj bude končiť práve pri včelách.

dagmar7365
23.06.2017

Nádherně zpracovaná kniha. Překrásné ilustrace a spousta zajímavých informací, které byly pečlivě vybrány, aby zůstala zachována rovnováha zábavnosti a poučnosti současně. Jediné mínus vidím ve velikosti formátu knihy. Chápu, že vzhledem k ilustracím nešel zvolit menší, současně to knihu ale mírně diskvalifikuje. Pro malé dětské ruce je příliš velká a neobratně se jim s ní manipuluje.

syslomil
31.05.2017

Nádherné ilustrace a spousta zajímavostí o včelkách.

včely včelaření med

Piotr Socha