wiix wiix komentáře u knih

Jeden den Jeden den David Nicholls

Ja veľmi knihy romantické a knihy o láske nečítam, no toto bolo krásne, nežné a citlivé a zároveň to nebolo nasilu, ani patetické. Príjemné, oddychové čítanie.

07.05.2020 4 z 5

Príbeh o Áste Príbeh o Áste Jón Kalman Stefánsson

Trošičku sa mi to zdalo menej pútavé, menej islandské a melancholické ako jeho rodová sága, ale možno sa mi to zdalo, keďže som to čítala hneď po sebe a už som bola utlmená. Každopádne stojí za to venovať tomu čas, jesenné či jarné pochmúrne večery a zamyslenia.

30.04.2020 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Trochu slabšie ako Príbeh včiel, no veľmi aktuálne (je jar a už tri týždne nepršalo a je vyše 20 stupňov), na zamyslenie, silné.

11.04.2020 4 z 5

Leon Neón Leon Neón Jane Clarke

Veľmi pútavá a interaktívna kniha o inakosti, o emóciach a hľadaní šťastného konca.

06.04.2020 5 z 5

Som nový človiečik Som nový človiečik Kristína Farkašová Tormová

Vtipné, trefné. Síce skôr pre rodičov ako pre bábätko.

27.03.2020 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Toto je presne tá kniha, ktorá ma najskôr namotala - aj keď hlavná postava a jej konanie mi bolo vrcholne nesympatické - a po polovici už hnevala a nakoniec až nudila. Ten záver. Neviem, som z toho zatiaľ len nahnevaná. Aj keď mala kniha veľmi svetlé body a myšlienky čo sa týka rasy, pohlavia a rôznosti národov, príbeh som si predstavovala viac emocionálny, asi som taký potrebovala.

25.03.2020 3 z 5

Pevné puto Pevné puto Alice Sebold

Na rozdiel od filmu sa v knihe vyzdvihuje skôr téma vyrovnanie sa so smrťou ako samotná vražda, poukazuje na psychiku a čarovno rôznych osobností ako na krutý svet, no i napriek tomu bola kniha napísaná dosť plocho a prvoplánovo.

11.03.2020 3 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Nebola to úplne najlepšia Brownovka, dej ma nijak neohúril a napätie som necítila až v kostiach ale úvahy, ktoré mi kniha vnukla na dlhé pochmútne večery (o tom, odkiaľ naozaj môžeme pochádzať a kam ľudstvo smeruje, po smrti a tak) sú podnetné.

07.03.2020 4 z 5

Na kraji lesa Na kraji lesa Ľubica Schmarcová

Nežné. Mierne predvídateľné a nie až tak pútavé pre deti, ale bolo to netradičné a pekne ilustrované.

27.02.2020 5 z 5

Brucho Paríža Brucho Paríža Émile Zola

Asi som sa nevedela úplne vžiť do časov minulých francúzskych aby som pochopila dielo naplno avšak tóna pocity, ktoré kniha u mna nastolila boli silné.

18.02.2020 3 z 5

Nejdem a basta! Nejdem a basta! Gabriela Futová

Snažilo sa to byť vtipné, ale bolo to stále to isté dookola, aspoňže to malo peknú pointu.

18.02.2020 3 z 5

Blechyyy! Blechyyy! Alan MacDonald

Táto séria knižiek mi nepríde nijak poučná či úžasná pre deti, aj keď oni sa na príbehu smiali.

06.02.2020 3 z 5

Naše máma je bosorka! Naše máma je bosorka! Gabriela Futová

Žeby ma nejak extra nadchol tento príbeh, to sa nedá povedať.

31.01.2020 3 z 5

Neviditeľné besy srdca Neviditeľné besy srdca John Boyne

Táto kniha ma podobne ako Malý život odrovnala, emočne. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť, bola tak uveriteľná, napínavá a citlivá. Téme homosexuality je síce v poslednej dobe neustále prepieraná, no tu mi nevadila, otvárala nové prostredie a témy.

29.01.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha mala dlhý rozbeh, kým ma začala zaujímať. Chvíľu som nevedela odhadnúť, či je pre deti, mládež, lebo ho prerozprávalo malé dievča štýlom niekedy detským. No keď sa zistila pointu, o čom to celé je, nadchlo ma to a na konci som uronila aj slzu.

18.01.2020 3 z 5

Objím ma, prosím! Objím ma, prosím! Emilia Dziubak

Rozkošné a nežné, plné krásy a pravdy.

13.01.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Oproti seriálu bola kniha veľmi zaujímavá a nie až tak pritiahnutá za vlasy. Téma budúcnosti a neplodnosti je veľmi aktuálna a dej a zápletka boli prudko čitateľné. Možno by mala kniha mať trochu jasnejšie ukončenie-aspoň mne by sa tam páčilo.

29.12.2019 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Ja som úplne zamilovaná do jej štýlu písania. Vtiahlo ma to, očarilo a vypľulo plnú emócii. Taká maličká knižka a taká veľká vec. Celé životy, nádeje, sklamania. Zo života a pritom netradičné.

13.12.2019 5 z 5

Kde býva čas Kde býva čas Vladimír Škutina

Knihy pre deti s témou čas (ako je aj Momo a stratený čas) mám rada, lebo pripomínajú dospelákom, že čas nemožno kúpiť a treba si ho užiť naplno a že najkrajším darom akým môžeme deťom dať je čas strávený s nimi, ktorý oni tak potrebujú.

05.12.2019 4 z 5

Na horách v Závejove Na horách v Závejove Bjørn Rune Lie

Nežné povzdychy, nekonečné debaty s deťmi o tom, kto je to vlekár, ako vyzerajú bežky, aké poznáme lanovky a čo je to vlastne závej. Takéto zimné knihy poprosím! Nádhera.

05.12.2019 5 z 5