Mach a Šebestová na prázdninách

Mach a Šebestová na prázdninách https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34133/mach-a-sebestova-na-prazdninach-34133.jpg 4 84 18

Oblíbené příhody žáků 3.B, tentokrát mimo školní lavice. Příběhy Macha a Šebestové děti znají především z televizních večerníčků. Pro děti od 6 let. Díky kouzelnému sluchátku tráví oba kamarádi prázdniny spolu, přestože Mach je vlastně s rodiči v Itálii. A nejsou to prázdniny ledajaké - kromě sluchátka je s dětmi i Jonatán a tak je ve Slámové Lhotě opravdu veselo. Důsledky hrátek se sluchátkem jsou tradičně nepředvídané a dalekosáhlé a po jeho krádeži to dokonce vypadá na nemalý průšvih.... celý text

yellow
11.11.2022 3 z 5

Nikdy jsem fanouškem Macha a Šebestové nebyla, ale babička naučila dceru zpívat písničku, tak jsem se jí rozhodla přečíst i knížku. Moc se jí líbila, i když to se jí líbí každá knížka. Myslím, že v necelých dvou letech bych jí mohla číst klidně nákupní seznam a byla by nadšená, že jí čtu. Já už tak nadšená nebyla. Ten slovní průjem mi prostě vadil. Chápu, že to byl zcela jistě záměr autora, ale mně tam ty odstavce a rozdělení na věty chybělo. Strašně špatně se to četlo.

Aknel26
19.09.2022 5 z 5

Jako malá jsem tuto knížku záviděla kamarádce, protože já měla jen toho "obyčejného" Macha a Šebestovou. Televizní seriál vznikl až později. Teď jsme prázdninová dobrodružství přečetli se synem a já myslím, že jsem opravdu měla co závidět :-) Je to zábavné pro děti a tak trochu "podprahově" rovněž pro dospělé čtenáře, kteří tu najdou plno postřehů ze života. Ilustrace nemají chybu, a i když jsem se o přednes postarala já, jako bych místo svého hlasu slyšela pana Nárožného.

ddkk
11.02.2020 5 z 5

Skvělé pokračování příběhů Macha a Šebestové, které nemají obdoby - vždyť "člověče, Šebestová", kdo z dospělých lidí má takovou věc jako je kouzelné sluchátko!

Opět za pět a doporučuji.

wiix
30.09.2019 4 z 5

Príjemné a vôbec nie prízemné čítanie pre deti.

prazskanaplava
06.06.2018 4 z 5

8/10 Geniální kombinace Macourek, Born a (alespoň v duchu) Nárožný, který svým jedinečným přednesem dodal Machovi a Šebestové duši.
(Albatros, 1999)

mia.com
18.01.2018 4 z 5

Další fajn dobrodružství, které rychle odsýpají :)

whale77
05.01.2018 4 z 5

Jednou ze záruk kvalitního literárního díla pro mne je, že se (předloni zesnuvší) výtvarník Born uvolil takovou knihu ilustrovat. Platí to i v případě vícegenerační klasiky, Macha a Šebestové. Byť, tento pozdější díl, už není tak dobrý jako díly předcházející – témata už jsou trošku „natahovaná“, příběhy jsou chudší co do nápadů (ale co taky pořád vymýšlet, že?) a místo přítomného je zvolený minulý čas a hned to zní trochu... jinak. Chrlení množství vět v jednom odstavci, které mi v prvních dílech bylo sympatické, protože jsem si uměla představit chrlícího Nárožného, jak to potom odříkává ve zfilmované podobě, mi tady přímo vadilo a při předčítání dětem jsem si „vkládala“ tečky, pauzy.
Ale na věci to nic nemění – Mach a Šebestová je nejoblíbenějším vyprávěním naší nejstarší (7) a když nechceme točit dokolečka pořád jen první díl, tak rádi sáhneme i po tomto pokračování.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Mach a Šebestová - to je prostě dětská klasika. Ať už jako kniha nebo stejnojmenný Večerníček. Taky si ji občas ještě prohlédnu.

knihomolkačenka
07.05.2017 5 z 5

PŘEKRÁSNÁ kniha. Nádherné obrázky. Prostě úžasná.

Greengrass
02.02.2017 4 z 5

Naši známí třeťáci si dopřávají prázdninový odpočinek. Ale vlastně si moc neoddechnou, protože s kouzelným sluchátkem na to prostě není čas.
Příběhy jsou originální, milé, neotřelé. Duo Macourek&Born je sázka na jistotu.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Lucissia
20.11.2016 4 z 5

Pěkná knížka, ale poutavosti prvního dílu to nedosahuje. Ovšem jsou tam momenty, kvůli kterým stojí za to si knížku přečíst. Třeba návštěva u da Vinciho je skvělá.
A museli jsme si v půlce udělat technickou pauzu, protože máme nejspíš vadný výtisk a chybí nám listy, zatímco jiné jsou v knize dvakrát. Takže toto je první kniha, kde jsem vyřezávala stránky a lepila jiné, okopírované z knihovny. A i když jsem knize vlastně pomáhala, neměla jsem při řezání nejlepší pocity. Ovšem je vidět, že ani já ani sestra jsme knihu asi nikdy nečetly a to ji máme už z dětství. :-)

MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl. To si musí přečíst každý.

sosna
03.02.2014 4 z 5

Skoro sedmiletá dcera Macha a Šebestovou prostě miluje...volně pokračujeme dílem Mach a Šebestová v historii.

tyzik.cejka
01.05.2013 5 z 5

moc dobré a vtip to má dost

catrinedemew
03.04.2013 2 z 5

libi jsem moc................

šneki
24.08.2011 2 z 5

Líbí se mi hlavně kapitola o džungli

WEIL
14.08.2011 5 z 5

Moje oblíbená dětská knížka a večerníčky.

Zase jsem zde u tak známé knihy první...Smutné.