Whisky Whisky komentáře u knih

Nesrovnávám s Analfabetkou a Staříkem - a taky proč ?Knížka se mi četla lehce,za mě - originální a vtipná a klidně bych snesla delší.Vše ostatní už tu bylo řečeno těmi,které světlo spatřící Zabiják pobavil jako mě.Aleluja,Hosana,howgh.

24.05.2017 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Čtení téhle knihy jsem odkládala už dlouho.Vlastně jsem si jí naplánovala do letošní Výzvy - Žánr,který běžně nečtete.Válečné a love-story - to jsou přesně témata,při jejichž avizu knihu ani neotevírám.Ale v tomhle případě by to byla skoro urážka.Krásný,místy dojemný,laskavý příběh Pelagie a jejích blízkých,někdy bohužel i velice krutý mě chytil za srdce a na večery se čtením jsem se začla těšit.Jen některé pasáže - nazvala bych je politické - trochu nudily.I tak se k Mandolíně budu vracet - a film si radši nepustím,alespoň ne v dohledné době.

04.02.2018 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Pěkný,poetický styl psaní (a překladu),a to je tak všechno.Knihu jsem četla postupně na nočních,ani jsem se nenamáhala si ji vzít domů.I když jsem jí kolikrát pár dní ani neviděla,klidně jsem mohla navázat tam,kde jsem přestala.Nuda - a o čem to vlastně bylo ?Jo,Addie,na tebe zapomenu taky.

06.07.2022 2 z 5

Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Hana Parkánová-Whitton

Příjemná,pohodová,relaxační knížka,od téhle autorky moje první a hned jsem si pořídila další dvě.Nechci silné příběhy a otřesy,chci si před spaním odpočívat v posteli nebo třeba krátit čas na noční a mít příjemně na duši.A přesně tohle se paní autorce povedlo.

30.11.2016 5 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Napřed jsem se nějak nemohla začíst - popis zániku venkova a noví lufťáci,k tomu se pomalounku rozjížděl příběh obou dědů - a už mě chytl její humor a od památného večera,kdy se dědulové na lavičce překonávali ve svých "projevech" jsem se od ní nemohla odtrhnout.Krásné čtení !

20.08.2017 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Po začtení jsem si přála,aby tahle knížka hned tak neskončila.Královský corgi ve službě,jeho dva psí společníci a královský dvůr projasní dny svým humorem,moudrostí,laskavostí - a k tomu to má spád.

13.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Mám volno,takže jsem ji dala za jeden den.A vypadá to zase na pokračování,že :-) ?

13.10.2016 5 z 5

Lovecraftova země Lovecraftova země Matt Ruff

Název i zařazení mezi horory (zde na Databázi štítek Lovecraftovský horor) je trošku zavádějící.Tohle je fantasy - a dost dobrá a k tomu zábavná.A ano,s rasistickým pozadím,které knize dodává realističtější a dramatičtější šťávu.Humor,spád,akce a lehké napětí tak akorát,žádné rozvleklé popisy,v postavách jsem se neztrácela a konec vcelku dobrý.Zatímco u Lovecrafta jsem přeskakovala celé pasáže,tady mě to ani nenapadlo.

Autor v doslovu O knize píše,že původně kniha vznikla jako námět na TV seriál,v němž by skupina postav prožívala každý týden paranormální dobrodružství.Doufám,že se filmového zpracování dočkám také.

19.02.2021 5 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

To byla jízda !
Děj má spád a to takový,že bylo skoro nemožné se od knihy odtrhnout.

02.01.2019 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Opravdu krásná knížka,skoro bych jí zařadila mezi povinnou literaturu.A doporučila bych jí i místo haldy motivační literatury řešících osobní štěstí a vzájemné porozumění.Jednoduše a prostě - z čeho máte zrovna radost :- )?

18.03.2018 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Tak tohle ne.Knížka se čte lehce,ale černý humor tu už překračuje hranice.Tedy ty moje.Příliš často tu po přechozím týrání umírají zvířata.Paní Linney mi bylo celou dobu spíš líto,bála jsem se o ni,i když mi bylo jasné,že to s ní nakonec dobře dopadne.Milý pane Paasilinno,ta zvířátka jste mohl vážně vynechat.To nebylo vtipné a charakter tří zmetků se dal vyložit i bez toho.

13.10.2018 2 z 5

Packu na to! Packu na to! Juta Wallrafen

Milá knížka,plná krátkých zvířecích příběhů a zajímavostí.Pro mě taková malá slepičí polévka :-)

28.11.2017 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Na tohle jsem narazila úplně náhodou,až omylem,jako e-book a dlouho jsem jí ignorovala.Dalším omylem jsem jí přesunula do čtečky spolu s dalšími nepřečtenými knihami a třetím omylem jsem jí otevřela jednou večer.V podstatě se mi otevřela sama,protože moje stařičká čtečka už má svoje mouchy.A tím končí omyly,přečetla jsem jí s chutí a bavila mě.Po poněkud depresivní předchozí Olze Hepnarové to bylo přesně to pravé.Ačkoliv už dávno nejsem "young" a obálka je fakt strašná,knížka je svěží,čtivá,příběh má spád a hned se poohlédnu po dalších dílech,které odrazují už názvem :-).P.S.Pevně doufám,že se Alona hned tak nenapraví !

20.09.2017 5 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Pilipiukovi knížky jsem nečetla ve sledu,ale s časovým odstupem,takže jsem nezaznamenala to,co je mu někdy vytýkáno - úbytek nápadů.Ústřední povídka Homo špiritusus by opravdu vydala na samostanou knihu,ale i tak jsem se dobře bavila jak u ní,tak i u předchozích kratších.Spád a parádní hlášky - za mě plný počet.

19.08.2017 5 z 5

Mizení Sybil Joinesové Mizení Sybil Joinesové Shelley Jackson

Na knihu jsem se původně těšila a vrhla s očekáváním pěkné duchařiny a příběhu ve stylu Sirotčince.S ním to má společné leda tak dobové fotografie.Jinak velké zklamání.Nenapadá mě nic než Bizár s velkým B,občas lehce nechutný,chaos a nuda.V knize jsem se místy ztrácela,nevěděla jsem,kdo zrovna co vypráví případně komu patří zápis,zapomněla jsem komu patří ta mužská postava (učitel či kdo),zdlouhavé pasáže jsem nakonec přeskakovala a díky tomu se prokousala na 60% (eReading v mobilu stránky neukazuje).Určité plusové body za mě jsou za neobvyklé a někdy poetické příměry,ale i tak - nuda,nuda.Někomu se kniha líbit může,já jsem se rozhodla se dál netrápit.

14.07.2021 1 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Dala jsem palec za předchozí komentář (Limonadovyjoe).Přesně tak jsem knihu vnímala.Případy - ANO,ale ta omáčka okolo učinila z knihy rušivou a nezáživnou nudu,která mě v poslední čtvrtině nutila přeskakovat řádky a dokončit knihu jakýmsi pseudorychločtením.Původně natěšená jsem si zároveň vypůjčila z knihovny i druhý díl,který už jsem pod dojmem Domu Páně ani neotevřela.Jedině kdyby fakt,ale fakt nebylo co číst,což se naštěstí asi nikdy nestane.Jinak tuhle knihu za mě - Napiglovat a Odlifrovat.

28.12.2017 2 z 5

Příšerné dějiny smrti Příšerné dějiny smrti Clive Gifford

Dobrá,trochu morbidní je,ale to není na závadu.Jednotlivé články jakoby byly vystřižené z různých populárně naučných magazínů,k tomu ilustrace,které jsou samy někdy kresleným vtipem.Komu nevadí téma smrti,určitě by si ji měl přečíst :-)

24.05.2017 5 z 5