wezz wezz komentáře u knih

Hybridní politika Hybridní politika Jan Keller

Přestože to pro mne osobně bylo nelehké čtení, rozhodně bych to doporučila každému. Současná doba nám umožňuje vědět až příliš. O to hůř to zpracováváme, neboť všem těm informacím ani nerozumíme. Kniha je ucelený pohled na nejen současné dění ve světě, provázanost a pozadí různého dění. Autor poukazuje na to, kam se budeme ubírat, co nás ovlivňuje a kde to má původ. Kellerův pohled je věcný.

29.01.2021 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Nadčasové. Přečteno před X lety na střední jako doporučeně povinná četba. Aktuální mnohdy až bolestně.

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Nepřišlo mi to děsivé. Spíš velice pravděpodobné - myšleno k tomu hromadění věcí. Neříkám, že v takovém měřítku, ale všichni máme tendence (až na minimalisty) skladovat v bytě či domě spoustu zbytečných věcí a là "jednou možná/co kdyby.. ", popřípadě z nostalgie, které skutečně nepotřebujeme. V knize to je extrém, ale ne zas nereálné. Izolování se od zbytku světa - tak nějak by to rádo asi hodně z nás, ne ovšem doslovně ve vztahu ke knize. Medvídek vonící po pryskyřici: to už je silné kafe, trochu zvrhlé, koresponduje to však s jejím vnímáním světa ve kterém byla díky otci izolována.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Ó ano, kouzla. Čítávala jsem hodně na střední. O to kouzelnejší je se po tolika letech zase vrátit k tomuto žánru.

Moc se mi to líbilo. Přečteno na jeden zátah.

Hlavní hrdinkou naštěstí tolik nelomcuje puberta a celkově její mladistost což je u některých knih na vyrvání vlasů z hlavy číst všechny ty sáhodlouhé myšlenkové pochody na téma "líbí nelíbí". Jeden si pak myslí, že čte román pro dívky a ne fantasy. Tady to naštěstí nebylo. Ani když došlo na větší romantiku tak to nebylo trapné. Nathanielův ironický humor je velmi příjemný a opravdu se mi líbí. No a Silas.. Ten je to nej v celé knize. Chtěla bych mít svého Silase..

02.05.2021 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Po přečtení jsem nabyla dojmu, že v pekle jsou jen samí Italové a Karel IV.

13.09.2020

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

(SPOILER) Zdráhala jsem se jí prvně přečíst. Hodnocení mizerné. Nakonec mi to nedalo a po komentářích typu: "je to zvrhlé, je to porno" jsem ji musela mít. Za mě slabší průměr. Popis (možná je to překladem?) scén není bůhví jak barvitý. Dost se tam opakují určitě úkony a je to po chvilce děsná nuda. Sny které Mona prožívá s Malcolmem nejsou zas tak špatné, i když dost pokulhávají v některých částech v logice (viz kojení). Do jisté míry to lze omluvit tím, že Mona vlastně "sní". Ale že by to bylo bůhvíjaké porno, to vůbec! Pro romantiky je to asi zvrhlé, ale pro ty, co sleduji porno běžně je to slabý čaj. A konec samotný? To je jak z červené knihovny..

14.10.2020 2 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Skončila jsem v polovině. Nezjistila jsem si bližší informace a doplatila jsem na to. Kdybych tak učinila knihu ani nekupuji.

-Spoiler-

Naivně jsem doufala, že si počtu o životě v divočině. O tom jak se Poustevník živil kořínky, bobulemi a lovil zvěř. Dočetla jsem se akorát že bydlel tři minuty od civilizace a že celé ty roky vykrádal chaty kvůli jídlu. Odříznutý od světa tudíž nebyl, dennodenně poslouchal rádio atd atd atd.

12.08.2020 1 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Pokud možno - aplikovat.

28.01.2021 5 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

(SPOILER) Ne že by se mi jednička nelíbila, ale byla v podstatě ukončená. Dvojka je dobrá, přečteno za odpoledne. Koncová část mi ale velmi připomínala Vězně z Azkabanu s tím cestováním v Šedi. Je zde i pár frází které se mi líbily. Jen si říkám, o čem bude další díl..

15.10.2020 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Silné. Aktuální. Alkohol je nedílnou součástí mnoha životů.

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Oddechové nenáročné čtení. Srdce by bylo zajímavé navštívit...

01.03.2021 3 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Tento typ knih běžně nečtu. Udělala jsem to na doporučení. Po třetí kapitole jsem přestala a jen listovala a četla zběžně. Nebavilo mě číst sáhodlouhé myšlenkové pochody. Ani překlad erotických pasáží mě nijak nenadchl. Knize to ubralo ještě více. Těžká slaďárna, a nebýt té erotiky tak bych to dala do young adult. Proč jsou muži tak tolerantní k ženské labilitě? Protože je to pro ženy romantické - tudíž přijatelné a jsou pak povolnější.

22.10.2020

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pěkné jednoduché příběhy. Poměrně krátké. Klidně jich mohlo být více. Úvodní příběh o vzniku jsem moc nepobrala. Přišel mi neúplný, nedovysvětlený.

14.08.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Připomnělo mi to dobu puberty kdy jsem takovéto knihy hltala. Pěkná fantasy. Chytlo mě to, přečteno jsem měla rychle.

12.08.2020 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Takový ten zlatý střed. Četlo se mi to dobře.

12.08.2020 2 z 5