Hybridní politika

Profesor Keller ve své nejnovější knize ukazuje, jak se změnil ráz politiky v západním světě, a proč se tak změnil. Proč "pravicové" strany přestaly hájit lidskou svobodu a proč "levicové" strany přestaly hájit zájmy chudých. Kniha sestává ze tří částí. První obsahuje esej o hybridnosti ideologií, vztahu neoliberalismu a neomarxismu a povaze Evropské unie. V druhé najdete slovník pojmů jako feminismus, gender, humanitární války a xenofobie. Knihu uzavírá slovník pojmů používaných v dnešních globalistických kruzích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464292/big_hybridni-politika-V2z-464292.png 4.76

Kniha Hybridní politika

Kartsy

Kapesní průvodce postmoderního Evropana po 21.století - naprostá nutnost, pokud chcete stručný, trefný a jasný výklad toho, co se kolem nás děje. Část knihy obsahuje také výkladový slovníček mediálního newspeaku, tj. novořeči, kterou nás zaplavují média, politici, úředníci a celebrity, u které po mnoha pronesených větách vlastně nevíte, co je významovým obsahem. Keller, jako dlouhodobě největší česky píšící (slezský:-)) sociální vědec, dokládá smutný fakt, že za tradiční práva člověka narozeného ve 20.století se dnes bijí už jen populisté a autoritáři. Politici středního proudu ruku v ruce s globální oligarchií disponující vojenskoprůmyslovým komplexem a kontrolující finanční trhy, rozkládají tradiční struktury (národní státy, rodinu apod.), usilovně budují planetární totalitu peněz (bez přívlastků) a přibližují nás mílovými kroky ekologické i sociální katastrofě.

Tatopulos

Neuvěřitelné, jak Jan Keller touto knihu opět umí definovat dobu a absurditu, v které žijeme. A to nejen esejemi, ale i vysvětlováním pojmů ve slovníku. Keller zde dává víc prostoru politologii a jako v předchozí Společnosti věčného mládí kritizuje novou levici. Je to skvělé, jak knihy motivují k tomu ujasnit si vlastní hodnoty.

wezz

Přestože to pro mne osobně bylo nelehké čtení, rozhodně bych to doporučila každému. Současná doba nám umožňuje vědět až příliš. O to hůř to zpracováváme, neboť všem těm informacím ani nerozumíme. Kniha je ucelený pohled na nejen současné dění ve světě, provázanost a pozadí různého dění. Autor poukazuje na to, kam se budeme ubírat, co nás ovlivňuje a kde to má původ. Kellerův pohled je věcný.