Koupit knihy

Jan Keller

česká, 1955

Nahrávám...

Nová kniha

Budoucnost levice bez liberalismu

Budoucnost levice bez liberalismu - Jan Keller

Východiska cesty ke spravedlivější společnosti se snaží formulovat autoři a autorky pod vedením editorů Petra Druláka, Jana Kellera, Matěje Stropnického a Ilony Švihlíkov... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 40 knih

Komentáře (3)

hrdlickova_61
05.04.2019

Nejdříve jsem od Jana Kellera četla Přemýšlení s Josefem Vavrouškem, protože J. Vavrouška pokládám za jednoho z nejlepších politiků, jaké jsme kdy měli (nebo bych možná mohla pesimisticky napsat "jednoho z mála dobrých"). Tím pádem mě zaujal i Jan Keller a poračovala jsem jeho dalšími ekologicky laděnými díly. Myslím, že tak, jak to píše, to opravdu je. Že růst růstu není nic pozitivního, ale naopak že je to jednak dlouhodobě nereálné, jednak si tím pod sebou podřezáváme větev. Máme dluhy vůči přírodě a vůči našim potomkům, takže nám hrozí to, co všem dlužníkům - že doba,, kdy všechno zdánlivě vypadá dobře, není neomezená. Jan Keller v jedné ze svých knih cituje vtip a o člověku padajícím z vysokého domu: po celou dobu, než se uhodí o zem, si libuje, protože přece "zatím je to dobré". Není žádná radost si tuhle naši situaci uvědomit, takže v tomhle směru je čtení knížek J. Kellera záležitostí tísnivou, jinak to nejde. Je to ale vyváženo tím, jak stručně, jasně, srozumitelně a přes všechnu vážnost témat i vtipně se autor vyjadřuje.

Knížky J. Kellera z oblasti sociologie ani jeho politické komentáře nijak moc dobře neznám. A další, co nevím, je důvod jeho posunu od ekologických námětů k jiným. Někdy si říkám, jaké by to bylo, kdyby zůstal naživu Josef Vavroušek a pokračoval v tom, co v naší (a potažmo i světové) politice tak slibně začal. Předpokládám, že Jan Keller by s ním spolupracoval a že by i další členové týmu postupovali tak, aby pojem "udržitelný rozvoj" nebyl jen frází, ale tím, čím být má.

Thrawn89
04.02.2015

Honza Keller to je jednoduše skvělá kombinace vynikajícího sociologa a srozumitelného, vtipného a přesného (občas sic trochu zjednodušujícího) komentátora našeho veřejného dění. Jo a nyní i europoslance. Tak se tam Honzo nezkaz.

horkosladka
05.01.2015

Keller je prostě jednička. Na youtube se dá shlédnout několik jeho přednášek - například "Arogance financí".