werick werick komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Příběhy ze života, plné bolesti a smutku...jednoduše napsané, dobře se četla. Pro mne i zajímavé téma, kde jsem se dozvěděla něco nového.

08.06.2022 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Je pro mne trochu obtížné dávat plný počet hvězdiček knize s tímhle tématem. Je to silný příběh, obdivuji Amandu za její odvahu, sílu a víru věřit, že jednou bude dobře. Po tom všem co prožila, klobouk dolů, jak to vše zvládla. Je to silná osobnost.

11.04.2022 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Čtivá, ale jak už to u podobných témat bývá, tak velice smutná kniha

04.01.2022 5 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Strašně smutný a děsivý příběh, o to horší, že není smyšlený. Věděla jsem o čem kniha je, ale tohle jsem opravdu nečekala. Naprostá lhostejnost okolí něco řešit, je mi z toho smutno. Každý rodič a kantor by si ji měl přečíst.

08.10.2021 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, jednoduše vyprávěný příběh, který se mi líbil a díky němu jsem se vrátila ve vzpomínkách o 20 let zpět :-)

05.07.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Asi jsem vyjímka, ale tahle kniha mě vůbec neoslovila. Několikrát jsem ji odložila, bylo těžké ji dočíst.

07.05.2021 2 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Kniha, která se čte sama... bohužel další smutný příběh ze života

31.12.2023 5 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Moc pěkný příběh z orientu, který má zajímavý děj a čtenář s rozhodně nenudí

31.12.2023 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Smutný a pravdivý příběh, který se odehrává na Islandu. Knížka se mi líbila, dobře se četla.

13.12.2023 5 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Kniha mě bohužel moc neoslovila, ale určitě si od přečtu ještě další knížky od paní Kábrtové

30.08.2023 3 z 5

Diagnóza F50 Diagnóza F50 Gabina Weissová

Zajímavá knížka o životě dívky s poruchou příjmu potravy. Celkem dobře dopodrobna popsané, aby se čtenář, který s tímhle problém zkušenost nemá, mohl do problematiky více vcítit. Někdy byl příběh trochu zdlouhavý, ale i přesto mě knížka oslovila a určitě mi rozšířila obzory,

18.08.2023 4 z 5

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Na knížku jsem se velmi těšila, ale trochu mě zklamala. Příběh nebyl špatný, ale časté přeskakování k životu v Americe mě trochu nudilo, humor mi nepřišel až tak vtipný

03.08.2023 4 z 5

Azurové nevěry Azurové nevěry Petra Nachtmanová

Knížka ze života, pro mě na jedno přečtení.

11.07.2023 4 z 5

Jasná hvězda Jasná hvězda Patricia St. John

Jeden z mnoha smutných příběhů, o těžkém životě, bohužel v tomhle případě těch nejmenších. I když je kniha plná smutku a bídy, tak odhodlání malého chlapce a láska ke své sestře dodá čtenáři hřejivý a pěkný pocit.

03.05.2023 4 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Příběh, který se nečte zrovna lehce. Přečetla jsem jedním dechem, ale bylo mi z toho moc smutno. Tohle by se nemělo dít ....

21.03.2023 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě a musím říct, že se mi velmi líbila. Obě časové linky mne bavili. Příběh Daniela a Minnie působil trochu smutně a zároveň hřejivě u srdíčka. Postava Sebastiana mi byla méně sympatická a musím říct, že od začátku jsem měla jasno, jak kniha dopadne.

24.10.2022 5 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Tuhle knihu jsem si pořídila kvůli obálce a dlouho ji odkládala s tím, že si ji na dovolené možná přečtu. A dobře jsem udělala :-) Z počátku jsem si říkala, že to asi není nic pro mne, ale po pár přečtených stránkách se mi kniha začala líbit :-) Hlavní hrdinka Nina je trochu divná, a tím se pro mne kniha stala zajímavou. Nechybí humor a zajímavý vývoj příběhu :-)

23.08.2022 4 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Pěkný příběh, ze života. Vše je v naprostém pořádku, a pak se najednou vše postupně začně bortit...příběh neurazí, nenadchne...pro někoho blízké, pro někoho nezajímavé

23.08.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila díky databázi knih, je to méně známa kniha o závislosti na drogách. Čtivě popsaný příběh z pohledu rodičů, pro mne obdivuhodná síla maminky Davida, stále mu pomáhat a důvěřovat mu.

08.03.2022 4 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Velmi silný, smutný příběh. Jednání rodičů pro mne nechutný a nepochopitelný.

22.02.2022 5 z 5