werick werick komentáře u knih

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Četla jsem kvůli výzvě, a jako náctileté se mi knížka líbila mnohem více. Teď už mě příběh spíše nudil

31.12.2023 3 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Četla jsem po druhé a super čtení jako všechny knížky od autorky. Vtipná, zábavná knížka ze života, kde se určitě najde spousta čtenářů

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pěkné čtení, i když je příběh pro mne ze smutného prostředí opuštěných hor na slepičí farmě, je to moc pěkné čtení. Autorka popsala život na farmě a okolí tak barvitě, že se čtenář ponoří do života na farmě.

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Moc pěkný příběh z orientu, který má zajímavý děj a čtenář s rozhodně nenudí

Nové časy Nové časy Anne Jacobs

Čtivé a poutavé, pěkný příběh z konce 2. světové války z pohledu života v Německu. Určitě si přečtu další díl

13.12.2023 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Smutný a pravdivý příběh, který se odehrává na Islandu. Knížka se mi líbila, dobře se četla.

13.12.2023 5 z 5

Normální pako Normální pako Peter Holka

Knížka mě nijak nenadchla

13.12.2023 2 z 5

Frida Frida Nina F. Grünfeld

Kniha nebyla špatná, ale asi jsem čekala trochu něco jiného. Pro mne je to spíše dokument než román, ale zase na druhou stranu je určitě přínosem zajímavých informací. Rozdělení a prolínaní kapitol, kde je popsaný život Fridy, život jejího syna a následné pátraní po předcích bylo fajn a tím se mi kniha dobře četla.

22.11.2023 4 z 5

Největší záhady zločinu Největší záhady zločinu Jaroslav V. Mareš

Zajímavé čtení, ale nijak zvlášť mě nenadchlo. Některé příběhy byly pro mne zajímavé, některé méně. Záleží co čtenář preferuje.

20.11.2023 4 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Knížka se mi líbila, stejně jako předešlé knihy od paní Kučíkové. Vtipné, krátké příběhy ze života v Itálii z pohledu Češky.

22.09.2023 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Další kniha z trilogie, poučná, velmi čtivá

18.09.2023 5 z 5

Pěkná, poučná kniha na jedno odpoledne

18.09.2023 5 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Příběh matky, která popisuje život, kde její synové propadli heroinu.. knížka je velmi čtivá, i když některé pasáže mi přišly zdlouhavé. Myslím, že zrovna tahle knížka, může sloužit i jako příručka jak se v dané problematice zachovat.

18.09.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Dobře naspaná, čtivá jednohubka, která má nepředvídatelný děj

18.09.2023

Šik po milánsku Šik po milánsku Fabiana Giacomotti

Kniha je opravdu průvodcem po Miláně, doporučuje restaurace, obchody, kavárny a podobně. Pro mě žádným přínosem není, podniky a doporučení jsou trošku v jiné cenové úrovni, ale možná kdybych se někdy rozhodla Milán navštívit, do knihy bych nakoukla.

30.08.2023 3 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Kniha mě bohužel moc neoslovila, ale určitě si od přečtu ještě další knížky od paní Kábrtové

30.08.2023 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Chvílemi trochu bláznivé, ale velmi čtivé. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne

30.08.2023 5 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Pěkně napsaná knížka s poutavým příběhem kde se prolíná minulost a současnost. Pro mě zase trochu jinak popsaný pohled na válku, určitě doporučuji přečíst.

18.08.2023 4 z 5

První noc bez lásky První noc bez lásky Petra Nachtmanová

Zajímavá kniha ze života v 16 století. Oddechovka, ale pro mě na jedno přečtení.

18.08.2023 3 z 5

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

První dvě kapitoly mě nejdříve neoslovily, ale pak jsem se na čtení naladila jinak a je to moc povedená knížka, která nás (snad) donutí k zamyšlení nad životem ve stáří

18.08.2023 4 z 5