Weezing Weezing komentáře u knih

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Autor pokračuje v nastoleném trendu z minulých knih. Tentokrát kniha obsahuje flashbacky Inevery. Nejdřív jsem si říkal, že už to trochu přehání, ale nakonec mě to zaujalo., až na to, že po X-té omílá události ukradení kopí Arlenovi a i další známé události. Plus za Rojerovu svatbu a souboj na konci. to bylo celkem zajímavé Jinak se v zásadě nic moc neděje, Leesha jede do Krassie, nic moc tam neudělá a pak zase odjede. Mezitím v Kotlině bojují proti démonům. Ale čte se to dobře stejně jako předchozí díly.

22.01.2016 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Prvních 200 stránek je backstory pro Jardira, potom je tam dalších 100 stránek backstory pro Rennu. Sice se to čte celkem dobře, ale tuto a předchozí knihu (tam v zásadě bylo tak 500 stránek backstory pro 3 hlavní postavy a pak 100 stránek děje v současnosti) mám pocit, jako bych četl sérii flashbacků o dětství hlavních hrdinů, ale v současnosti se neděje skoro nic.

Dále jsou tam určité hloupé momenty, které si mohl autor odpustit, jako že, nějaká vesnická holka, co se učí bojovat půl roku se málem ubrání 3 krassijským bojovníkům, kteří bojují celý život. lol.
Nebo Renna se za pár týdnů naučí bojovat s démony podobně jako Arlen (který má roky a roky tréninku jako proti démonům, tak v krassijském bojovém umění).

Na druhou stranu jak jsem říkal čte se to dobře, nápad s 2-mi "vyvolenými" je zajímavý a Brett umí psát.

19.01.2016 4 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Příběh má velmi rychlé tempo, takže se není moc čas nikde nudit. Svět vypadá zajímavě, ale zatím z něj byla v knize popsána jen malá část. Na nějaký propracovaný vývoj postav se nehraje, což se asi dá od 200 stránkové knihy očekávat, ale co mě překvapilo, že nebyla v zásadě vůbec popsána minulost hlavních hrdinů. Asi si to autor schovává na pokračování.

15.01.2016 4 z 5

Nové jaro Nové jaro Robert Jordan (p)

První polovina knihy popisuje život v Bílé věži a jelikož je to v hlavní sérii celkem ignorováno, tak to bylo rozhodně zajímavé, ikdyž tempo bylo pomalé. Následuje cesta z věže na které se Morain setká s Lanem. Trochu mě zklamalo, že i Morain se k mužům chová podobně hloupě jako hlavní ženské postavy ve zbytku série. No aspoň nikoho nonstop neseřvává jako Nynieva.

13.01.2016 4 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Výrazné zlepšení po minulém díle. Hluchých míst je pomálu. Jediná dějová linka, která mě nezajímala byla o Elain v Caemlynu...

10.01.2016 4 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

Po celkem výrazném dějovém posunu v minulém díle se děj v této knize úplně zadrhnul. Klasicky nudná dějová linka Perrina znovu nezklamala tím, že se nic nestalo. Bohužel je jí věnována velká část knihy. Druhá je věnována Egwain, která sedí před Tar Valonem a odmítá v té době jediné možné řešení situace. Pár kapitol je věnováno i Matovi a Randovi a ty jsou relativně zajímavé.

04.01.2016 3 z 5

Srdce zimy Srdce zimy Robert Jordan (p)

První část knihy relativně nudná. Sledujeme nic nedělání Elain v Caemlynu a zničeného Perrina kdovíkde. V druhé části (nebo spíš je přesnější tak od druhé třetiny) se ale začne kniha věnovat Matovi v Ebú Daru a taky Randovi ve Far Madding a děj se rozjede. Závěry obou jejich pasáží jsem celý napnutý četl pozdě do večera, ikdyž jsem v zásadě věděl jak dopadnou. Jen mi trochu vadil uříznutý konec Matovi části.

Jinak Zaprodanci vypadají jako dosti neschopní. Od začátku knihy jsem nezaznamenal jedinou věc, která by se jim povedla. Přesto je Temný pořád oživuje..

29.12.2015 4 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Celkem zábavná kniha. Pomalejší začátek, ale poté se děj rozjede. Plus za twinborny, kde lidé mají různé kombinace schopností, takže je každý souboj něčím jiný. Doufám, že autor nepřidá moc mistbornů, kteří jsou přehnaně OP a v zásadě souboje ztrácejí smysl (nebo tomu tak aspoň bylo v předchozí trilogii). Postavy jsou možná trochu moc prvoplánové, ale je pravda, že autor neměl moc prostoru na jejich rozvoj.

25.12.2015 4 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

V této knize by jste těžko hledali nějaký dějový posun. Randovi došli zaprodanci vládnoucí nějakým zemím, které by mohl dobýt a tak svůj čas tráví pokecem s Therinem ve své hlavě a nechá se mlátit od svých osobních strážců kvůli úplným nesmyslům. Perrin pokračuje v přemýšlení o všem možném. Egwain má klasicky celkem zajímavé kapitoly a něco se v nich i stane. N + E kombo jedou do Caemlynu a nabrali cestou kupu dalších hádavých ženských. Jejich storyline v této knize má zajímavý začátek, ale potom se nic dalšího kromě popisu podezřívání a obviňování nestane. Znovu jsou tu zajímavé kapitoly z pohledu vedlejších postav.

19.12.2015 3 z 5

Koruna z mečů Koruna z mečů Robert Jordan (p)

V tomto díle mne asi nejvíc bavily POV kapitoly vedlejších postav jako Elaida, Alviarin, Samael a Moghedien, Možná je tomu proto, že hlavní postavy se nijak moc nevyvíjí. Rand stále znovu stráví díl strachem z Aes sedai a na konci jde solo zabít nějakého zaprodance, který ho zrovna naštve. Nynaeve + Elain duo si pořád myslí, že ve svých 18 - 20+cosi letech spolkly všechnu moudrost světa. Pozitivní je, že Mat už začíná dělat něco kromě válení se po hospodách, ikdyž toho si i v tomto díle užije také hodně. Perrin se v tomto díle asi objevil jen aby se neřeklo. Jediná významnější věc co udělal, je že se pohádal s Randem kvůli nějakému nesmyslu a odešel někam pryč.

Také se zde objevila další zajímavá skupina nepřátel, gholanové, kteří jsou specialisté na zabíjení aes sedai.

14.12.2015 3 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Kniha měla pomalý rozjezd, hodně různé politiky a přešlapování na místě, ale postupně nabírala na zajímavosti a vyústila v dosti epický závěr.

Plusy:
- Taim
- Egwainina storyline (bohužel měla málo prostoru)
- Siuan
- kapitoly s Randem jsou relativně dobré

Zápory:
- Nynieva + Elain storyline zase úplná ztráta času
- Matt opět nuda (má v příběhu jiný účel než si stěžovat na Aes Sesai a hrát hry v hospodách?)
- Faile: asi nemusím vysvětlovat

08.12.2015 4 z 5

Válečný prorok Válečný prorok Richard Scott Bakker

Tento díl by se měl jmenovat "O tom jak je Kellhus superman". V zásadě nic jiného sem tam neděje. Bohužel Kellhusův vliv na většinu postav je takový, že se z nich stanou blábolící trosky, které ho slepě následují, takže ke konci už vám nezbyde skoro nikdo na kom by vám záleželo. Jinak děj je primárně zaměřen na popis cesty "křížové výpravy" od města ke městu a poté pois několika bitev (což je postupně stále více repetitivní).

10.10.2015 2 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Divím se, že se tolik lidí neorientovalo v ději.. po prvních 50 stránkách už nebyl problém si myslím. Jinak musím vyzdvihnout zajímavé postavy což je hlavní pozitivum této knihy. Děj se hodně zaměřuje na politiku různých frakcí a národů, které spolu soupeří a na pozadí se vrací prastaré zlo na které všichni zapomněli.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Připadá mi, že Deaver od určité doby píše podle jedné šablony.

10.10.2015 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

No ke konci už jsem se tomu ději musel smát, protože těch zvratů bylo prostě přehnaně moc, ale jinak celkem dobré.

10.10.2015 3 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Jedna z vrcholných sérií soudobé fantasy tvorby (spolu s Písněmi ledu a ohně a Kronikou královraha). Autor vytvořil velmi zajímavý svět se spoustou národů a kultur, který nevytváří dojem, že byl zkopírován z jiných děl. Magie je klasicky velmi propracovaná jak je u Sandersona zvykem. Tento díl slouží jako seznámení s postavami a navede je na začátek cesty touto sérií. Hlavní (i vedlejší) postavy jsou zajímavé a nikdy se mi nestalo, že bych o nějaké vyloženě nechtěl číst.

Na druhou stranu kniha obsahuje pár pomalejších pasáží, kdy se je tempo děje až moc pomalé, ale na konci vám bude stejně líto, že kniha nemá dalších 1000 stránek.. :) Dalinar a Kaladin mi přišli jako trochu moc černobílé postavy, ale to se v dalším díle změní. Jo a na posledních 150 stránkách vás čeká opravdu epické vyvrcholení.

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Výborná kniha. Ještě lepší než předchozí díl Cesta králů a to hlavně z toho důvodu, že děj nemá prakticky žádná hluchá místa, což je u tisíci-stránkové knihy neuvěřitelné. Většina postav jsou staří známí z předchozího dílu a jejich cesty se začínají mezi sebou proplétat. Hodně prostoru dostává oproti minulému dílu Šalán, která ho využívá na jedničku. Dalším plusem pokračování je, že hlavní postavy jsou méně černobílé než v předchozím díle (hlavně Kaladin). S netrpělivostí očekávám další díl, který bohužel v překladu vyjde nejdříve tak za 3 roky.