Královské spiknutí

Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali. Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále. Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79691/big_kralovske-spiknuti-XoJ-79691.jpg 4.1134

Dobrodružství Riyria 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Crown Conspiracy, 2008

Kniha Královské spiknutí

Miruneček
16.09.2022

Možná nebudete souhlasit, ale pro mě tuctový příběh.

špulo
05.02.2022

Prirovnám moje pocity z tejto knihy k sledovaniu hokejového zápasu.
Hneď v úvode sa ukazuje, že naši hokejisti sú na tom dobre. Máme dve veľké hviezdy, vďaka ktorým zápas musíme vyhrať. V prvej tretine nám súper pár krát ohrozil bránu, ale naša obrana to ustála. Hru prevzali do rúk naši dvaja hlavní útočníci a presunuli ju na súperovu polovicu. Stav zatiaľ bezgólový. V druhej tretine prevzali iniciatívu ďalší členovia tímu. Sú to síce začiatočníci, ale do hry vniesli nové prvky a zatienili aj skúsenejších hráčov. Naše hviezdy sa jaksi stiahli do úzadia. Gól opäť nepadol. Tretia tretina začala bez náboja. Akoby sa nikomu nechcelo. Obaja tréneri si berú oddychový čas, premiešavajú zostavy, vysvetľujú taktiku. Hvizd rozhodcu ukončuje túto trochu nudnú časť a naši sa s vervou opierajú do finále. Začiatočníci opäť ukazujú, že treba s nimi rátať. Súper skúša power play, obrana je však pripravená. Záver patrí našim hviezdam a je taaaaam! Konečne! Ibaže, došiel čas. Gól padol po záverečných sirénach. Zápas končí 0:0. Bol to pekný hokej, ale niet dôvodu ísť na pivo s kamošmi oslavovať. Potenciál však naši hokejisti majú a prídeme im fandiť aj v ďalšom kole...

Andi
14.05.2021

Kniha se mi líbila, vydání krásně voní. Postavy jsou ne úplně propracované, i příběh má mezery, je tam pár nepravděpodobných momentů, ale jako celek je to pěkný příběh se zajímavým dějem. Do dalších dílů se nechystám.

Finn69
10.02.2019

Po přečtení prvního dílu mám tak trošku pocit, že jsem zase jednou naletěl na vysoké hodnocení a pustil se do silně nadhodnocené fantasy ságy se spoustou dílů. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale není tam jediná živá postava, všechno je to neosobní jako reportáž na CNN. A to je potom nuda, alespoň pro mě. Zkusím ještě druhý díl, třeba se to nějak zajímavě rozvine, potenciál tu je.
Zatím bych ale zájemcům namísto téhle série doporučil raději třeba Lži Lockeho Lamory nebo cokoliv od Joe Abercrombieho.

Turlogh
11.09.2018

Výborně napsané klasické fantasy, jemuž nechybí vůbec nic. Dva hrdinové, jeden šermíř a válečník, Hadrián Blackwatter a druhý špeh a zloděj, Royce Melborn, oba s tajemnou minulostí. Krásná princezna, která je v ohrožení a její bratr princ a téměř král, kterému vrahové a pochybná církev, toužící po moci, ukládají o život. Naštěstí má princ dva zkušené ochránce, oba výše zmíněné hrdiny. Přepady, potyčky, pasti, tajemství a dobrodružství, vskutku nic z tohoto správného fantasy koření neschází v tomto povedeném fantasy příběhu. A ke všemu má tento skvělý příběh ještě další pokračování! Tak tedy, vzhůru do čtení! Za mě plných pět hvězd!

Kakiko
12.03.2018

Kniha mě zklamala, je napsaná jednoduše, postavy nejsou dobře vykreslené, neoblíbila jsem si bohužel ani jednu, což je asi to nejhorší, s čím se v knize mohu setkat - s nijakými charaktery. Je mi jedno, že kniha postrádá originalitu, je inspirována několika již vydanými díly, pokud autor umí psát a zahrne do příběhu dobré postavy, které v čtenáři vzbuzují empatii, je radost takovou knihu číst. S lítostí musím říct, že Královské spiknutí toto postrádá.

jarin58
13.09.2017

Sice nejsem fanouškem fantasy,ale za mně dobrý.

Halka2
31.08.2017

Takové klasické fantasy je radost číst. Kradla jsem každou volnou chvilku abych se mohla vrátit ke "Královskému spiknutí". Už se těším na další díl. Doporučuji.