Královské spiknutí

Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali.Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále. Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79691/kralovske-spiknuti-XoJ-79691.jpg 4.1106

Dobrodružství Riyria (1.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

The Crown Conspiracy (2008)

Kniha Královské spiknutí

Finn69

Po přečtení prvního dílu mám tak trošku pocit, že jsem zase jednou naletěl na vysoké hodnocení a pustil se do silně nadhodnocené fantasy ságy se spoustou dílů. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale není tam jediná živá postava, všechno je to neosobní jako reportáž na CNN. A to je potom nuda, alespoň pro mě. Zkusím ještě druhý díl, třeba se to nějak zajímavě rozvine, potenciál tu je.
Zatím bych ale zájemcům namísto téhle série doporučil raději třeba Lži Lockeho Lamory nebo cokoliv od Joe Abercrombieho.

Turlogh
11.09.2018

Výborně napsané klasické fantasy, jemuž nechybí vůbec nic. Dva hrdinové, jeden šermíř a válečník, Hadrián Blackwatter a druhý špeh a zloděj, Royce Melborn, oba s tajemnou minulostí. Krásná princezna, která je v ohrožení a její bratr princ a téměř král, kterému vrahové a pochybná církev, toužící po moci, ukládají o život. Naštěstí má princ dva zkušené ochránce, oba výše zmíněné hrdiny. Přepady, potyčky, pasti, tajemství a dobrodružství, vskutku nic z tohoto správného fantasy koření neschází v tomto povedeném fantasy příběhu. A ke všemu má tento skvělý příběh ještě další pokračování! Tak tedy, vzhůru do čtení! Za mě plných pět hvězd!

Kakiko
12.03.2018

Kniha mě zklamala, je napsaná jednoduše, postavy nejsou dobře vykreslené, neoblíbila jsem si bohužel ani jednu, což je asi to nejhorší, s čím se v knize mohu setkat - s nijakými charaktery. Je mi jedno, že kniha postrádá originalitu, je inspirována několika již vydanými díly, pokud autor umí psát a zahrne do příběhu dobré postavy, které v čtenáři vzbuzují empatii, je radost takovou knihu číst. S lítostí musím říct, že Královské spiknutí toto postrádá.

jarin58
13.09.2017

Sice nejsem fanouškem fantasy,ale za mně dobrý.

Halka2
31.08.2017

Takové klasické fantasy je radost číst. Kradla jsem každou volnou chvilku abych se mohla vrátit ke "Královskému spiknutí". Už se těším na další díl. Doporučuji.

evickakyticka
10.06.2017

Kniha se zpočátku tvářila jako nějaký (obyčejný) historický román, ale nakonec se objevily i nějaké ty fantasy postavy. Rozhodně jsem se nenudila, dobře jsem si početla. A pokud se nemýlím, příběh teprve začíná. Občas se mi zdá, že tlustějším knihám by slušelo rozdělit na dvě samostatné knihy, tady jsem spíš toužila, aby kniha měla více stran a dva díly se spojily v jednu. Jsem zvědavá na další díl.

ŠárkaK
24.05.2017

Všech pět dílů co zatím vyšlo jsem přečetla jedním dechem. Opravdu úžasné, velmi čtivé, napínavé, měla jsem problém se od čtení odtrhnout. Jen pořád nevím jak to dopadne, snad se dočkám i šestého dílu. Je to problém všech mých oblíbených zahraničních autorů (Darynda Jonesová, L.K.Hamiltonová,K.Harrisonová...), neustále čekat, jestli vůbec vyjde překlad dalších dílů :-(

Ashen-Shugar
26.02.2016

Trochu mně to připadalo jako kniha pro mladší, protože je to trošku jednodušší, ale nakonec jsem se stejně skvěle bavil.

Michael J. Sullivan
americká, 1961