vyvodka vyvodka komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

To byla tedy jízda. Knížka se mi moc líbila, byla napínavá a plná zvratů. Četla se lehce, dobře jsem se orientovala v postavách i místě. Oceňuji prostředí Pyrenejí, které autor vykreslil opravdu živě. Jediné, co mi připadalo v ději už zbytečné byla ke konci knížky honička na skútru. Těším se na Kruh a autora přidávám do oblíbených. Knížka mi chvílemi atmosférou a prostředím hodně připomínala mou oblíbenou detektivku Purpurové řeky.

17.02.2016 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Dobrá detektivka od českého autora z českého prostředí. Příjemné čtení, napínavý a uvěřitelný děj. Sympatický hlavní hrdina, prostě se mi tahle knížka líbila.

08.02.2016 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Pěkné počteníčko. O něco lepší než první díl. Pěkně vykreslená atmosféra quebeckého regionu a k tomu příběh klasické detektivky - pro mě prostě sympatická kombinace. Určitě si přečtu i třetí pokračování. Chválím obálku, moc se mi líbí.

08.02.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knížku jsem si zarezervovala v knihovně na základně dobrého hodnocení zde na Databázi knih. Četla jsem ji s chutí, bylo to napínavé, sympatické postavy vyšetřovacího týmu. Rozuzlení pro mě bylo překvapením a nerada jsem se s knížkou loučila. Sympatické mi bylo, že bylo vyšetřování postaveno na práci týmu a ne jen na hlavních postavách Mie a Holgera. Třeba IT Gabriel byl fajn. Pokud bude další pokračování, určitě si ho přečtu. Ráda knížku doporučuji. Myslím, že milovníky severské krimi tato "andělovská" detektivka nezklame.

27.01.2016 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nenapíšu asi nic, co by již nepadlo v předchozích komentářích. Začala bych pochvalou: obdivuji odvahu spisovatelky pustit se na tak tenký led, jako navázání na knihy A.Christie. Myslím, že "oživení" postavy Hercula Poirota se povedlo. Co se týče zápletky, tam jsem zklamaná. Děj je překombinovaný a několikrát jsem měla pocit, že jde o parodii na detektivky A. Christie. To když se už po několikáté autorka pokoušela o zásadní zvrat ve vyšetřování. Jsou to ty pasáže, kdy je popisováno, že z A se stával vrah osoby B, C zabilo A a D spáchalo sebevraždu....
Přesto bych knížku nechtěla odsoudit. Ráda jsem si ji přečetla a to především ze zvědavosti. Zpět se k ní vracet nebudu. A také nevím, jestli bych sáhla po dalším díle, pokud tedy S.Hannah nějaký napíše.
A na úplný závěr: moc se mi líbí obálka. Hlavně ta barevná kombinace.

19.01.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Když jsem si knížku (po několikaměsíčním čekání) konečně v knihovně půjčila, trošku mě vyděsila ta tloušťka. Napadlo mě: "skoro 800 stran, to budu číst půl roku." Ale nakonec to bylo jinak, během 10 dnů jsem Poutníka přelouskala, tahala jsem jí v kabelce, četla jsem každou chvilku, kdy to šlo.
Líbilo se mi, jak jednotlivé dějové linky do sebe postupně zapadaly. Rychle mi došlo, že každý detail, který se může zdát v daném okamžiku zbytečný nebo nelogický, bude mít v dalším ději důležitou roli. Na rozdíl od klasických detektivek nebo severských krváků jsem skoro celou dobu prožívala kromě napětí ještě další pocit: pocit znepokojení. A očekávání, že tahle knížka asi nebude mít happyend.
Podle mého názoru není až tak podstatné, že v knížce mělo být cílem útoku USA. Možná mi tento fakt chvíli rušil dojem ze čtení podobností s americkými filmy oslavujícího svého statečného prezidenta, ale teď po dočtení to vnímám jen jako jeden se zapadajících dílků členitého děje. O špionáž jsem se nikdy nezajímala a nedovedu posoudit, nakolik byla dobrodružství Saracéna a Poutníka reálná. Ale jedno je jisté: vzdálenosti na zeměkouli se zkracují a kromě otevřených válečných konfliktů, které vidíme ve zprávách, se bojuje skrytě. A nezbývá, než věřit, že machři, jako je Poutník, existují.
Shrnutí: čtivé, napínavé, mrazivě znepokojivé, ne nereálné, oceňuji prolnutí detektivního tématu se špionážním, dobře přeloženo, rychle přečteno.

12.01.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Z mého pohledu zatím nejslabší ze série s Carlem Morckem. Dočetla jsem spíše z úcty k autorovi a pocitu očekávání, že se přece něco musí "zlomit" a bude i toto ta báječná detektivka, která se čte jedním dechem. Bohužel, zvrat nepřišel. Hlavní hrdina Marco mi prostě nesednul a hlavně mě nudily opakující se úprkové scény - konkrétně honičky a schovávačky. I přes mírné zklamání zůstávám autorovi věrná, protože v každé jeho knížce jsem našla neobvyklé téma, kterým tentokrát byla korupce s dotacemi pro rozvojové země.

31.12.2015 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Podle mého zatím nejlepší ze tří knížek s Frederikou Bergmanovou, které jsem četla. Daří se mi číst knížky postupně a doporučuji i ostatním čtenářům. Knížka měla spád, napětí, překvapivé rozuzlení. Opravdu hodně dobrá detektivka. Navíc se mi opět moc líbí obal knížky.

27.12.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Za mě tedy tentokrát jen necelé 4 hvězdičky, kdyby byla procenta, tak dám 75%. Nemám ráda příběhy z drogového prostředí, ale Nesbovy knížky s Harry H. patří mezi mé oblíbené, takže jsem nechtěla tento díl vynechat. Zápletka napínavá, nakonec i téma drogových gangů nebylo nudné, návrat Ráchel a Olega na scénu mě taky potěšil. Ale top knižka tohoto autora to pro mě určitě nebyla.

15.12.2015 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Prostě super. Jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla. Zajímavé je, že zde je knížka zařazena jako román a v knihovně jako horor. Je to vlastně z každého něco. Napínavé, zajímavé, čtivé. Pro mě překvapivé, ne však nelogické, rozuzlení. Doporučuji k přečtení.

24.11.2015 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Pomalejší rozjezd, ale potom už fajn počtení. Moc se mi tahle knížka líbila, zajímavé prostředí kanadského venkova, napínavý děj až do konce, sympatický inspektor. Doporučuji těm, kteří mají rádi klasické detektivky a nebudou postrádat to, že knížka není plná zvráceností a brutality. Dávám 4 hvězdičky a věřím, že další detektivky paní autorky Louise Penny budou za 5 hvězdiček.

11.11.2015 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Souhlasím s komentářem čtenářky Petrasuvicka. Na mě také příliš roztahané a bez jiskry. Po pár desítkách stran jsem odložila a už to nedočtu.

05.11.2015

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Co říct a neopakovat to, co už tady bylo řečeno? Na nic jsem nepřišla. Tak alespoň mé dojmy: 1) zbytečně roztahaný děj do třech dílů. Ten poslední se mi líbil nejvíce, ale jedna knížka o 500 stranách by měla větší spád. Navíc ty mezery, kdy se muselo čekat na to, až vyjde další díl na mě působily rušivě. Ale chápu, že ze třech výtisků je větší výdělek než z jednoho. 2) Stejně jako u předchozích dvou dílů, obálka je hnusná. Myslím, že se autoři (nebo nakladatel?) snažili udělat v rámci reklamy dojem, že děj bude opravdu až zvrácený. No, v podstatě je to tak. Tahle série je o zvrácenostech, kterých jsou - bohužel - někteří zástupci lidské rasy schopni. Osobně na mě tenhle typ reklamy nefunguje, tuhle řadu jsem si vybrala podle hodnocení tady na Databázi knih. Obálky by mě spíše odradily. 3) Celkově to nebyla špatná trilogie. Napínavé čtení se zajímavým nečakaným rozuzlením. Ale v knihovničce tyhle tři knížky fakt mít nemusím. Znovu už je číst nebudu.
P.S. A souhlasím se Zlajda95, že o samotných Pýthiiných radách toho tedy v ději moc nepadlo. A to se podle nich třetí díl jmenuje...takže v tomhle troška rozpačitosti.

02.11.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jednou za čas proložím četbu severských detektivek něčím trošku jiným, tentokrát to bylo Manželovo tajemství. Na základě reklamy jsem si ji půjčila v knihovně s vědomím rizika, že to může být bestseller se zlatou pečetí na obalu, ale průměrným čtenářským zážitkem. Jak už se mi párkrát stalo. Ovšem bylo to jinak. Opravdu moc zajímavý námět, pěkně se proplétající osudy, nechybělo napětí a opravdu překvapivé rozuzlení. Vše zakončeno krásným epilogem. Prvních pár kapitol jsem měla trošku zmatky v postavách, ale s přibývajícím dějem jsem se s tím srovnala a četla čím dál rychleji. Byl to příjemně strávený čas. Knížku moc ráda doporučuji k přečtení.

27.10.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak já nevím... Stejně jako u Zmizené jsem v rozpacích a říkám si: „Jsem divná, že mě na rozdíl od většiny čtenářů knížka nezaujala a připadá mi jako naprostý průměr“? Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak bych se konce nedobrala. Až na strhující závěr docela nudný děj. Bohužel, jako u více knih se zlatou nálepkou a označením řada Světový bestseller: zklamání.
A k audioknize: zbytečně afektovaný projev Lenky Krobotové.

21.10.2015 2 z 5

Duel Duel Arnaldur Indriðason

Četla jsem už tři knížky tohoto autora a ty se mi moc líbily. Tentokrát jsem ale čtení asi v jedné třetině příběhu vzdala. Prostě mi to fakt nesedlo, asi kvůli tématu - šachy a politika (USA, SSSR). Ale určitě sáhnu po další detektivce s detektivem Erlendurem.

17.10.2015

Alex Alex Pierre Lemaitre

Super čtení. Knížka se mi dostala do rukou náhodou - přesněji náhodou jsem viděla její dobré hodnocení tady na databázi knih. Knížka byla napínavá, plná zvratů s nečekaným rozuzlením. Doporučuji a jdu si sehnat Camille.

01.10.2015 5 z 5

Bez viny Bez viny Viveca Sten

Super počtení. Klasická severská detektivka, přesto se podařilo autorce vymyslet zajímavou zápletku, bylo to napínavé až do konce. Čtivě napsané, žádné zbytečné "kudrlinky" a natahování děje.

15.09.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavá, čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Dávám pět hvězdiček, opravdu jsem si početla.

09.09.2015 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Nadšeně jsem se pustila do čtení, ale nedočetla jsem. Nehodnotím hvězdičkami, ale dovolím si okomentovat aspoň těch 200 stran, kterými jsem se prokousala. Střídala se chuť číst, protože zápletka to byla dobrá. Ale rozmlouvání Adriana se svými zesnulými bylo tak rušivé, že jsem tyto pasáže začala přeskakovat a uvědomila jsem si, že tohle prostě není to pravé ořechové. Zkusím se pustit do čtení Analytika, třeba to bude lepší.

01.09.2015