vlkove vlkove komentáře u knih

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Můj první komiks :) Obrázky jsou krásné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí.
Ale dopuručuji nejprve přečíst klasicky psané knihy série Upíří polibky, děj pak dává větší smysl. Jinak doporučuji a dávám 4 hvězdy.:)

15.12.2014 4 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

(SPOILER) PO PŘEČTENÍ KNIHY JSEM BYLA NAŠTVANÁ!
Námět je úžasný a hlavně originální, děj svižný, postavy vtipné a promyšlené, hlavní hrdinka je sympatická a velmi vtipná.
Vadilo mi občasné přeskakování z místa na místo bez toho aby bylo nějak z textu odděleno nebo naznačeno že právě teď sledujeme jinou postavu.
Obálka je pěkná ale vadí mi ten líbající se pár ne proto že by byl stejný jako na obalu knihy Easy ale proto že hlavní postavy POZOR SPOILER!! se nikdy ve skutečnosti nepolíbili. KONEC SPOILERU!!
Věc která mě skutečně vytočila bylo zakončení, jelikož opět nevyšel další díl, je tento díl neukončený a poslední dvě strany jsou zabijácké, smíříte se s určitým stavem a oni vám ho během jednoho odstavce seberou.

Knihu se chystám přečíst znovu a dávám 4 hvězdy.

14.12.2014 4 z 5

Usměj se a řekni vražda Usměj se a řekni vražda Carolyn Keene

Tato série se mi líbí. Kniha byla napínavá, děj svižný. Doporučuji :)

29.11.2014 4 z 5

Jak se státi upírem Jak se státi upírem Amy Gray

Kniha mi přišla v tomto žánru knih slabá (historie, rady a vše o upírech) už jsem četla mnohem lepší knihy.
Jediným plus je pěkná grafika celé knihy. Uděluji jednu hvězdu.

26.11.2014 1 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Zatím pro mne nejhorší díl, uvidíme co řeknu na další. Tento díl se moc točil kolem otázky: mám vůbec nějaký talent? Mia mi zde přišla občas až dětinská.
Obálka jako většina této série vypadá uměle.
Děj nic moc, doufám že další díly budou lepší. :)

26.11.2014 1 z 5

Příště Příště Marc Levy

Já nevím, tohoto autora mám velmi ráda ale tato kniha... prvních sto stran se nic zásadního nedělo, děj byl ke konci chaotický ale i přesto mě příběh zaujal. Hlavní postavy byly příjemné, kniha se mi dobře četla.
Obálka jako zatím všechny knihy od tohoto autora vydané v ČR není nic moc, spíše patří k těm méně povedeným.
Pořád se nemohu rozhodnout váhám mezi 3-4 hvězdami... i přesto že konec mě začal opravdu bavit, dám 3,5 hvězdy a do konečného hodnocení 3 kvůli konci ten mi přišel neúplný. :)

23.11.2014 3 z 5

Pro milovníky HP jako stvořené, vepsané poznámky jsou vtipné a dají celé knize zvláštní nádech. A díky této knize jsem se konečně dozvěděla jak některá zvířátka vypadají.

17.11.2014 5 z 5

Jak se státi Zombie Jak se státi Zombie Serena Valentino

No já nevím, čekala jsem něco jiného. Po pravdě knihu nedoporučuji, obrázky taky nejsou nic moc.

09.11.2014 odpad!

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Joanne Rowling

Opět úžasné doplnění série o čaroději známém celému světu. Knihu doporučuji, samozřejmě dávám 5 hvězd.

09.11.2014 5 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Po přečtení knihy jsem si řekla PÁÁNI a hned potom jsem pronesla CHCI DALŠÍ DÍL, bohužel u nás se vydali pouze první dva díly této úchvatné série - přesto knihy doporučuji přečíst.
Hlavní hrdinka je svá, prostředí zajímavé, děj je od začátku velmi akční. Milostný trojúhelník je zde velice citlivě zasazený a nenarušuje děj. Přiznám bez mučení že mě osobně lépe sedl Graves.
Podle mého názoru je tento díl lepší než ten předchozí. Musím autorce zatleskat za originální příběh (to se dnes v tomto žánru jen tak nevidí).
Kniha se zařadí mezi mé nejoblíbenější, v budoucnu si ji určitě přečtu znovu a proto dávám 5 hvězd. :)

HODNOCENÍ SÉRIE: 89 %

08.11.2014 5 z 5

Hrdinka říká ano Hrdinka říká ano Meg Cabot

Oba díly této série jsou pěkné ale u mě vyhrál ten první, druhý díl je spíše jako doplnění k sérii je mnohem více romantický a plný dívčích problémů. V tomto díle nenajdete nic nového na rozdíl od dílu prvního ale určitě to neubírá na kvalitě knihy. Akci v tomto díle nečekejte ale zaručuji, že se nebudete nudit, kniha je psaná vtipně hlavní hrdinka je svá (správně praštěná) a David je úžasný. Dávám 3 hvězdy.

HODNOCENÍ SÉRIE: 57 %

22.10.2014 3 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Kniha je velice dobrá, čekala jsem nějakou další napodobeninu ale kniha překvapila.
Děj je svižný, pořád se něco děje. Hlavní hrdinka si nestěžuje a pořád nekňourá, prostě do toho jde po hlavě.
Styl psaní mi nevadil, dokonce ho považuji za příjemný.
V knize mi vadilo jen časté užívání slova ,,ježiši".
Obálka je pěkná, žádné přeplácané motivy nebo přehnaně krásné modelky. Doporučuji a dávám 4 hvězdy :)

15.10.2014 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Skvělé doplnění k sérii knih HP, opravdu moc oceňuji autorku za to že se kouzelnický svět snaží rozvinou, někdy mám pocit že Bradavice opravdu existují.
Grafické zpracování knihy je úžasné a poznámky Brumbála jsou skvostným doplnění.

11.10.2014 4 z 5

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Námět mě velice zaujal a proto jsem si knihu pořídila, kniha je zábavná, děj se rychle odvíjí. Asi tak do půlky knihy jsem chtěla dát 5 hvězd ale ta druhá půlka mě zklamala. Hlavní hrdinka je ulítlá a vtipná ostatně která hrdinka Meg Cabotové není?
Po pravdě ta obálka mi přijde odfláknutá a určitě bych si knihu jen kvůli obálce nepořídila ale zato anotace na zadní straně je úchvatná.

Úryvek z anotace:
,,Ale ještě něco se stane, když skočíte na záda chlapíkovi se zbraní. Bude tak překvapený, že ztratí rovnováhu a spadne dozadu, přímo na vás. Takže vás na chvíli vyřadí z provozu, vaše bunda se vyhrne, pod vámi vystříkne voda z louže a budete celí promočení...
Najednou je kolem vás asi dvacet agentů z prezidentovy ochranky, s jejich zbraněmi namířenými do vašeho obličeje, a všichni hulákají:,,Nehýbejte se!" Věřte mi, já se nehýbám." :)

11.10.2014 4 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Kniha nebyla špatná, byla průměrná, je krátká, děj se odvíjí v rychlém tempu. Mám jen jednu poznámku tato kniha určitě není Thriller. :)

11.10.2014 3 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Tato série je velice pěkná, je zde originální příběh a příjemné postavy. Celkem série není nijak výjimečná ale pro oddech, proč ne.

HODNOCENÍ SÉRIE: 57 %

20.09.2014 4 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

(SPOILER) Já nevím na mě to bylo moc dětinské, pořád stejné postavy a prostředí.
Nejlepší z celé série byl druhý díl ale celkově série nic moc dala bych tak 2,5 z 5 hvězd. :)
Ale abych děj jen nekritizovala Petula už nebyla protivná ale naopak docela milá stejně jako zbytek postav a Duo Wendy jsou ještě protivnější než kdy dřív.

HODNOCENÍ SÉRIE: 40 %

OBSAHUJE SPOILERY!!
Nápad s vrácením duchů na zem také nic moc. A dorazilo mě když Petula začala bezdomovcům rozdávat oblečení a modní rady. Ten konec sem syn ropného magnáta to snad není ani pravda.

16.09.2014 2 z 5

Merlin Cooper a Spolek svatých Merlin Cooper a Spolek svatých Joachim Friedrich

První čeho jsem si v knize všimla jsou malá písmena, extrémně malá písmena, měla jsem s tím velké potíže.
Kniha je poměrně krátká ale i přesto jsem ji četla dlouho. V knize je 31 kapitol které nejsou moc dlouhé, děj se rozbíhá už na 19 stránce po výbuchu domu hlavního hrdiny. Většina děje se odehrává na ostrově kam Merlin uprchne a nastoupí do nejlepší a nejmodernější školy na světě, zde potká kamarády Mai-lin a Kika.
Obálka knihy působí lacině ale i přesto byl děj celkem slušný a originální. Někdy byl děj trochu chaotický ale dá se to přežít.
Knize dávám 3 hvězdy. :)

07.09.2014 3 z 5

Twilight: Sága a její postavy v proudu času Twilight: Sága a její postavy v proudu času Nancy Ruth Reagin

Jsem fanouškem Stmívání ale tato kniha mi nesedla, jednak tam bylo mnoho neznámých slov, odbíhání od tématu, časté odkazy v textu na zadní strany knihy atd... Knihu jsem četla stylem jen to co mě zajímá a proto jsem více než polovinu knihy vynechala.
Ale abych nepsala jen to špatné, některé údaje pro mě byli užitečné a pomohli mi lépe pochopit postavy z knihy. :)

28.08.2014 3 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

No tak jdeme na to. Udušení gumovým medvídkem? Proč ne, je to vtipné. Třída mrtvých puberťáků? Proč ne, je to originální. Ale celkově, já nevím, neslané, nemastné a navíc hlavní hrdinka je tak neuvěřitelně protivná.
Ale kniha je nádherná svou obálkou a bože ty začátky kapitol to je něco, už jen kvůli nim ta kniha stojí za přečtení.

27.08.2014 2 z 5