Vlci.Sestra Vlci.Sestra komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Tak tohle byla jízda! Tento díl doporučuji každému a nenechte se odradit počtem stran!
Celý díl byl napínavý a přeplněný Harryho pocity. Letící děj se střídal s rozpitváváním problémů a otázek. Někdo možná říká, že Harry byl celou dobu naštvaný, avšak to vůbec není pravda. Kniha je protkaná vtípky Freda a George, u nichž se pobavíte. Profesor Kratiknot nechal pod oknem louži ze zbytku bažiny jako upomínku na odchod po weasleyovsku. Ale nejvíc se mi líbil dopis Harryho pro Siriuse, ve kterém si stěžuje na Ambridgeovou. Cituji: „Je skoro tak milá jako Tvoje maminka.“
Ginny se už začíná jako postava více vybarvovat a objevila se i Lenka/Střelenka. Dokonalá je i Ronova bratrská ostražitost....

18.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Řekla bych, že tento díl už není tak úplně pro děti. Začíná se objevovat i taková ta temnější dějová linka. Rozhodně hodnotím jako úžasnou knihu, ale Vězeň z Azkabanu se mi prozatím líbil nejvíc. Přijdě mi zajímavé, jak se děj první pomalinku rozjíždí, a pak se u konce nemůžete od knihy odtrhnout...
PS: Rita Holoubková je opravdu mrcha.

07.03.2022 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

(SPOILER) Skvělý díl série. Oproti prvním dvěma dílům už není příliš dětský a začíná se komplikovat. Vymyslet mozkomory to se jednomu nepovede... A to, že po setkání s nimi má dotyčná osoba sníst čokoládu... pro milovníky čokolády velké plus. Jeden z největších padouchů, který všechno hodil na Siriuse Blacka, Harryho kmotra, byl po celou dobu Ronova krysa. To byl nejzajímavější zvrat. Musela to být podivná čtveřice kamarádů profesor Lupin, James Potter, Sirius Black a Peter Pettigrew. Jejich osudy šly úplně jinými směry.
Potom je tu obraceč času. Sice nevím, jak ho ministerstvo mohlo povolit třináctileté dívce, ale uřčitě je to velmi užitečná věc.

11.02.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Můžu říct, že je to nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Až z toho jednomu ukápne slza. Něco takového mohl napsat jen někdo, kdo se opravdu setkal s malým princem...

11.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Jestli bude každý další díl série lepší než ten předešlý, tak za chvíli nebudu vědět, jak hodnonit...
Myslím si, že Rowlingová to s tím deníkem dobře vymyslela. Nápad na deník, který ti odepisuje na tvoje zápisky se mi líbí. Ze začátku mi bylo Toma Raddla docela líto, protože musel mít těžké dětství a to ho nejspíš zkazilo, ale pak jsem si uvědomila, že v podstatě chtěl zabít naivní dítě, a taky ho dost krutě využíval. Jinny měla štěstí, že si nic, co dělala nepamatovala, poňevadž by ji to do budoucna určitě poznamenalo.
Nejlepší scéna za mě byla, když Harry a Ron odvedli Lockharta do tajemné komnaty.

28.01.2022 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) Naprosto úžasné zakončení série! Myslím si, že Koruna byla lepší než Dcera. Eadlyn se začala chovat méně jako snob a ta proměna Josie byla nečekaná. Prosředí, ve kterém se ze Selekce stala Elita se mi líbilo více. Každý z nápadníků už měl více prostoru pro sebe, proto jsem si o nich mohla vytvořit vlastní názory. Zajímavé se mi zdálo, jak později někteří rychle odešli. Skvělí byl i ten zvrat, když se z Marida stala záporná postava. Musela se kvůli němu uspěchat i samotná soutěž. Dle mého názoru ho autorka vykreslila tak, aby najednou vyhlížel nebezpečně. A vůbec tento díl měl v sobě oproti předchozímu mnohem více zvratů. +Nejoblíbenější postava: Lady Brice

26.01.2022 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se mi tolik nebíla jako první tři díly, ale pořád byla naprosto čtivá. Největší plus přidávám za starší účastníky Selekce (Marlee, May, Lucy, Aspen...). Alespoň víme, jak to s nimi dopadlo. :-) Moje nejoblíbenější postava je určitě Osten.

17.01.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera jsem začala číst na doporučení svých kamarádek. Už několikrát jsem viděla film a můžu říct, že první díl se velmi podobá knize. Rowlingová má dobře vymyšlené odbočky a to, jak kniha začala mě mile překvapilo. Podivný den pana Dursleyho se mi opravdu líbil. :-)

16.01.2022 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Tak dobře na první díl kniha teda neměla, ale pořád si myslím, že byla skvělá. Ty červené šaty na začátku rozhodně strhly nějaký bodík.... Naštěstí na mě velmi zapůsobila Celestina proměna a na konci mi jí bylo líto asi ze všech nejvíc. Některá úmrtí jiných lidí jsem vůbec nečekala! Celá záležitost se Severními rebely se krásně rozmotala, což považuji za velké plus. A taky jsem ráda, jak to dopadlo s Lucy. Podle mého si svůj osud Anne opravdu nezasloužila, ale nebudu to autorce vyčítat.

30.12.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

(SPOILER) Kniha sice už nebyla tak skvělá jako první díl, ale pořád hodnotím pěti hvězdičkami, protože jsem ji přečetla za dva dny. V příběhu mě docela štval Aspen. Naštěstí to zachránila America svou reakcí na veřejné spráskání Marlee a její projekt v televizi. Bouhužel (nebo naštěstí pro mě) už tolik nepovídala o jídle. :-)
Doufám, že se všechny věci, co se zamotaly v tomto díle v příštím rozuzlují. Hlavně ta nepohoda s králem. + Nejlepší postavy: Lucy, Anne a Mary!

28.12.2021

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Wow! Naprosto dokonalá kniha! Sice moc nemusím, když se hlavní hrdinka rozhoduje mezi dvěma boyfriendy, ale u Selekce mi to vůbec nevadilo. Moje nejoblíbenější scéna byla, když Amerika dostala svůj klaustrofobický záchvat a chtěla se dostat do zahrady. Když si vezmu, že se nemůže bez povolení ani ven na zahradu...
Nakonec jediný, komu stekla slza, kvůli jahodovým koláčkům z listového těsta jsem byla já. Je prosinec a musím na jahody čekat až do léta, abych si je mohla zkusit upéct. Autorku by určitě nezabylo, kdyby dala nakonci knížky recept, když je tak známá tím, že má ráda dorty. (Vážně je to napsané i na přebalu knihy!) Naštěstí jsem jí tehle malý nedostatek odpustila, jelikož se kniha četla uplně sama.

27.12.2021 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Tuhle knihu jsem četla už čtyřikrát a neustále se ujišťuji, že je naprosto kouzelná. Autorka píše nádherné příběhy, které vás chytí za srdce. Určitě všem doporučuji.

24.12.2021 5 z 5

Ostrov na konci všeho Ostrov na konci všeho Kiran Millwood Hargrave

Kniha má krásný příběh, u konce je dojemná a i k zamyšlení. Určitě si přečtu i Až přejde zima. Autorka píše dobré knihy.

30.05.2021 4 z 5