Vlašule Vlašule komentáře u knih

Auta a kamiony kolem nás Auta a kamiony kolem nás Eva Lenartová

Takové retro, fotky z devadesátek, ale auta všech typů, na prohlížení dobré, má tenké lesklé stránky.

19.06.2022 3 z 5

Autíčka - Podívej se pod obrázek Autíčka - Podívej se pod obrázek Rob Lloyd Jones

Synové knihu zbožňují, já teda mám výhrady ke zpracování, chaotické skládání obrázků, rychle odrbaná okýnka i hřbet knihy.

19.06.2022 4 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Tohle je jako to přísloví: Nesuď knihu podle obalu! Tuto knížku jsem dostala a moc se mi do ní nechtělo, ta obálka je fakt příšerně katalogová... Ale je to pro mě překvapení roku, moooc povedené příběhy babičky a vnučky, drsného života v emigraci a toho co žijeme v podstatě dnes.... skvělá ženská kniha pro všechny věkové kategorie bych řekla. Ráda se podívám i na jiné knihy této autorky.

31.03.2022 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Prvních padesát stránek jsem měla pocit, že někdo vyměnil stránky a jen krásný přebal říká, že čtu Šeptuchy. Pak jsem se asi naladila a dočetla to, chvílemi i se zaujetím. Popis jde Aleně Sabuchové perfektně, ale vyprávěním, skákáním z tématu na téma, Kauflandem a sprostými slovy si mě nezískala.

22.03.2022 2 z 5

Tato kniha se vymyká. A to nejen tím, že je psaná formou rozhovorů. Je opravdu krásná, myslím hmatatelně krásná, použitý papír, fotografie, vazba... Jen tímhle by měla čestné místo v mé knihovně.
Tato kniha však nabízí víc. Některé jsou obyčejně neobyčejné a jiné neuvěřitelně neobyčejné. Ale každý z nich mě zaujal a na většinu z nich stále myslím nebo se mi vybavují ve všedních situacích.
Lidé radujme se a s úsměvem se věnujme dětem, dokud to aspoň trochu jde.
Děkuji panu spisovateli za toto dílo.

15.03.2022 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Neznám stand-up, byla jsem na pár koncertech Čokovoko, kdysi v předminulém životě a vlastně jsem to už zapomněla. Nevím proč jsem sáhla po této knize, nejspíš kvůli názvu. A bylo to tam. Doba temna. Plakala jsem. Mockrát. On když někdo popisuje, co vy cítíte, žijete, jak jste pitomá, motáte se v tom a doprdelevěřítežetopude, bolí to. A inspiruje. A hojí. Děkuji Vám, Adélo, za sdílení a sílu pro ostatní. Opravdu mi to otevřelo oči.
Jo a vy co nechápete, co je to za chlapa, buďte sakra rádi!!! Protože kdo nezažil, nepochopí :-(

30.12.2021 4 z 5

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

No..co k tomu říct. Celou knihu jsem si říkala, co všechno sem napíšu o bizáru, nepochopení, různých svetech, nepropracovanosti a tak vůbec a teď na konci.. nemam slova. Čte se to rychle, styl psaní je celkem příjemný, nakonec jsem ráda, že jsem dočetla a ten konec, za mě, knihu pozvedl.

04.12.2021 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Musím říct, že se mi to líbilo, po přečtení recenzí, až nečekaně. Jako ano, jsou tam věci nelogické, k neuvěření i na zaťukání na čelo (vážně pozná značku šatů na každým člověku od pohledu..?). Slza mi teda taky neukápla. Ale celkově mám dobrý pocit. čte se to samo, spisovatelka je velmi talentovaná a určitě zkusím i jinou její knihu.
Hlavně teda koho nepřekvapí jak žije za pět let, když se zeptáte v těch cca 28? No já kdybych věděla...!!! Tak teda taky nevěřím, ale pravda, asi udělám víc, aby to tak nedopadlo...Stojí to za zamyšlení a kniha za přečtení.

22.11.2021 5 z 5

Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Třicet případů aneb Malé, bílé, kulaté Max Kašparů (p)

Určitě pěkné historky ze zajímavé praxe, ale mě to bohužel nebavilo. Ve svých, skoro čtyřiceti, letech jsem si na tu knihu přišla mladá. Takže vlastně převládá perfektní pocit

16.11.2021 2 z 5

Muzeum nesplněných slibů Muzeum nesplněných slibů Elizabeth Buchan

Celou knihou mě provázela myšlenka:Kdo nezažil, nepochopí. Po přečtení musím říct, že paní spisovatelka, ač nezažila, pochopila. Je to napsané pěkně, pokud se vůbec dá použít takové slovo k tak hnusné době. Rozhodně zajímavá kniha, kterou by si měli lidé přečíst, aby se na ty hrůzy nezapomnělo.

05.11.2021 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Já jsem s knihou velmi spokojená, ač jsem dle recenzí měla strach. Hlavní postava je uvěřitelná, ne namalovaná na růžovo, dělá chyby a musí s tím žít. Věřím, že šovinistům se líbit nemusí, ale za mě příjemné překvapení. Chválím!

27.09.2021 5 z 5

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

(SPOILER) Anotace určitě dojem z knihy kazí, nenechá čtenáři vlastně žádné překvapení, děj je dost předvídatelný a když sem tam lehce zavane překvapením, hrdinka se s tím hravě vyrovná a jede dál až do červené knihovny.

23.08.2021 2 z 5

Co se skrývá v lese? Co se skrývá v lese? Aina Bestard

Pohled na svět skrze barevné lupy je vynikající nápad! Často opravdu koukáte co na vás vykoukne ????

04.01.2020 5 z 5

Vládni, Británie Vládni, Británie Daphne du Maurier

Je absolutně neuvěřitelné, jak nadčasově dokázala Daphne psát! Pro mě tedy úplně nepochopitelné...kniha se mi líbila, nechybělo napětí, ale věřím, že tento styl není pro každého.

15.09.2019 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Toto je opravdu Pan Spisovatel. Střídání dějů nebo příliš mnoho postav jsem moc nevnimala. Často jsem chtěla knihu odložit, protože jsem nechtěla vědět o těch věcech, o kterých píše...neodložila jsem. Svět není procházka růžovým sadem, je tvrdej, nekompromisní a zlej. A na některý ještě víc než na jiný.

19.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knížka se mi líbila, je čtivá, děj ubíhá. Protože už jsem četla něco od této autorky, vidím tam rysy prvotiny. Ale výborné prvotiny! Jako by otukavala, co si ke čtenářům může dovolit. Možná proto ten závěr...

23.05.2019 5 z 5

Jen z lásky Jen z lásky Ivana Trump

Nevěřila jsem, že by mě kniha zaujala. Četla jsem na doporučení a byla velmi příjemně překvapená. Je to spíš ženské čtení, ale úplná oddychovka zase ne. Dost by prospělo vyměnit obálku ????

06.12.2018 4 z 5

Don Quijote de la Mancha (převyprávění) Don Quijote de la Mancha (převyprávění) Miguel de Cervantes y Saavedra

Je to vtipné čtení, krátké a jsem ráda, že jsem konečně zasvěcena jakým bláznem Don Quijote byl.

22.01.2018 4 z 5

Juliův vzestup Juliův vzestup Daphne du Maurier

Daphne mě nikdy nezklame. Další s bezvadných románů, napínavý rychle ubíhající děj. Vykreslení Juliova charakteru je, dle mého úplně, geniální.

08.10.2017 5 z 5

Idol Idol Robert Merle

Příběh je zajímavý, pohledy z různých stran mu dodávají na síle. Styl psaní není úplně jednoduchý, člověk se musí chvíli zvykat.

03.10.2017 3 z 5