Vlašule Vlašule komentáře u knih

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Knihy od Coelha mi nesedí. Ale tahle byla fajn :) Zajímavý pohled do historie.

30.08.2017 4 z 5

Velká válka Velká válka Anton Myrer

výborný román, jen pár stránek a už jsem se vcítila do té doby, pocitů vojáků odjíždějících bojovat za svou vlast i jejich blízkých plných strachu a bezmoci, kterou každý vyjadřuje svým způsobem. Lidi by měli číst takovéto knihy a připomínat si jak se máme dobře a jak lehce o všechno můžeme přijít. Važme si, že momentálně "war is over"...

08.08.2017 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Havlíčkovy knihy prostě mají svoje kouzlo a mě baví. Je to jako se dívat na černobílé staré filmy, zvuk šumí, obraz není ostrý, ale chcete to vidět a je Vám u toho dobře u srdce.

18.07.2017 4 z 5

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

Na tuto knihu nemůžu zapomenout. Můj první pocit po přečtení byl takový zmatený, děj nic moc, ale myšlenky tam jsou zajímavé, no proč ne...Po několika týdnech jsem zjistila,že na Jonese myslím snad každý den! Jak mi některé pasáže knihy otevřely oči, jak vnímám svět a lidi kolem sebe najednou nějak trochu jinak...Neuvěřitelné. Alespoň jeho jednoduše popsané možnosti projevů náklonnosti by si měl přečíst každý a kdoví, možná by se změnil celý svět...

14.07.2017 5 z 5

Neviditelná dívka Neviditelná dívka Mariel Hemingway

Jednohubka je to správné slovo, ale tady rozhodně platí, že důležitá je kvalita a ne kvantita. Výborné, rychlé čtení, které Vás posune v přemýšlení a v pohledu na svět zase trochu jinam...

24.06.2017 5 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Napsané je to opravdu hrozně, alespoň pro mne. Přeskakování, touha nacpat co nejvíc zažitků do co nejmíň kapitol a ještě jakože vtipně je hodně vysoký cíl i pro ostřílené spisovatele, natož pro "pančelku". Ale jelikož je o čem vyprávět a ty zážitky stačí samy o sobě, není to čtení nudné.

23.06.2017 2 z 5

Ve znamení sovy Ve znamení sovy Tamara Tainová

Vypadá to jako dívčí román. Chvílemi se to čte jako dívčí román. Ale je v tom přeci jen ještě něco jiného. Není to odborná kniha, je to o pocitech člověka okolo té nemoci a pocity, jak známo, může mít každý jiné. Kdo nezažil, nepochopí.

30.01.2017 4 z 5

Tady určitě záleží na očekáváních. Já sáhla po oddechovce nečekajíc nic moc a byla jsem příjemně překvapena. Takhle jsem se už dlouho nenasmála. I když často je to pravdivé až k pláči :)

23.01.2017 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Moc se mi to líbilo. Čtivě napsané, děj ubíhal plynule a rychle, v mém vydání nebyly nezáživné a příliš popisné pasáže :)

18.01.2017 5 z 5

Doktor Pascal Doktor Pascal Émile Zola

Zolu mám ráda, ale tento román mi dal zabrat..Je to pěkné, ale tak nějak člověk ví, co se odehraje, a strašně dlouho trvá, než se to odehraje. Určitě ale na jeho romány nezanevřu.

28.12.2016 3 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Milá, vtipná kniha i pro dospělé. Rychlé oddechové čtení na "vyšší" úrovni :)

10.11.2016 4 z 5

Jako ne e. První půlka oukej, budiž, zajímavej příběh, dooost přitaženej za vlasy, Potom ale propastný propad a motání něčeho o ničem s matematikou, kdybych to neměla jako jedinou ještě nepřečtěnou literaturu na dovolené, tak to určitě nedočtu. Humorné větičky tam jsou, ale že by to byla haha kniha a humor zachránil děj o ničem tak to vůbec. škoda. Každopádně jsem si potvrdila, že každý má na knihy jiný vkus a můj se často liší od většiny :)

02.11.2016 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Očekávala jsem nepříliš hodnotné počtení, ale překvapivě se mi to líbilo. Zápletka zajímavá, nebyla jsem napnutá až do konce, ale věřím, že někdo může být. Nejvíc jsem byla překvapená s popisu pocitů těch žen. Opravdu z toho až mrazilo, jak věrně a pro mě představiltelně byly některé situace popsány. Určitě stojí za přečtení.

13.09.2016 4 z 5

Sabrina a Stephanie Sabrina a Stephanie Judith Michael

Kniha se mi opravdu líbila a pořád se k ní vracím, když toužím po nějaké oddechovější četbě s výborným příběhem.

23.06.2016 5 z 5

Peklo Peklo Robert Olen Butler

Všechno co bylo řečeno je Pravda. Špatně,špatně, špatně napsané I instikt u otvírání knihy, že ji nedočtu I příklad konstantího žvatlání...Nemohu než souhlasit. Není moc knih co bych ocenila jako odpad, ale toto je opravdu nějaká chyba y tiskárny...

16.03.2016 odpad!