Vítr Vítr komentáře u knih

Ticho a hluboký klid Ticho a hluboký klid John Main

Kniha denní praxe.

06.12.2023 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Leckteří přísní kritikové říkají, že je to brak - já říkám, skvělá klasika! Dyť to četlo tolik generací... no, ať si to vašnostové zkusej napsat!

31.10.2022

Důvěřovat Boží milosti Důvěřovat Boží milosti Derek Prince

Pan Prince má úžasný dar psát maximálně úsporně, úplně jednoduše a krystalicky jasně, tudíž vše pochopí i naprostý blb. Kniha drobná, zdá se bezvýznamná, ale téma je klíčové.

09.07.2019 5 z 5

U2 Dál a dál: Duchovní cesta U2 Dál a dál: Duchovní cesta Steve Stockman

Ježíš jim řekl: „Amen, pravím vám, že rokeři a nevěstky vás předcházejí do Božího království!"

17.05.2019 5 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

naučila mě víc než jiné

17.05.2019 5 z 5

Upratané! Upratané! Marie Kondo

Letos je to zatím první kniha, která mě pomohla zvednout zadnici a začít něco dělat.

22.08.2018

Máte problémy s váhou? Máte problémy s váhou? Ruediger Dahlke

Když si koupíš sříň z IKEA, buď si jistý, že ti do roka zůstane rozpadlý šuplík v ruce.

21.12.2017 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Má dobrý tah na branku. Jako bych četl žáka pana Nevrlého. Zkrátím to - je dobrá. Fantastická.

05.11.2017 5 z 5

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

Jedna z nejlepších.

28.08.2017 5 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Moc dobrá kniha, fakt jo!

27.08.2017 5 z 5

Místnost Místnost Jonas Karlsson

Skvělá kniha.

15.08.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pro mě byla cenná proměna Lou - od jednoduchoučké, prostoduché holčiny až po "dokonale milující" ženu, která dá Willovi absolutní svobodu rozhodnutí. Film za mě slabý - naprosto nezachytil emoce, které kniha vyvolává.

03.08.2017 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Dílo dobré, promyšlené, všecko je kvalitní, ale od jistého bodu tě to začne, slušně řečeno otravovat, nejsi na to zvyklý, na všecky ty květnaté obrazy, souvzažnosti, odkazy a přesahy, na všecka ta Pitínského Ptení (Proces ve Zlíně), francouzšinu... prostě, už jsi zlenivěl a přistoupil na povrchní čtení, rychlé obrazy, zkratky - tady nic takového není, jen pořádná porce chytrého umění, literatury. Nabokova může číst zase jen Nabokov, napsal lit. vědec Jamek na konci knihy, asi má pravdu. Mě se to četlo těžko, přirovnali bych to ke čtení se zaťatými zuby, podobně jako u knihy Zaslepení Eliase Canettiho. Ale narozdíl od Zaslepeni, se to zas kdesi zlomilo, a já jak zavislák, zhltal knihu dokonce.

03.08.2017 4 z 5

Raněný pastýř Raněný pastýř Daniel Ange

Východisko a základ, promiň sv. Ignáci. Začneš číst, nic o tom nevíš, chytne tě to, je ti to v ledasčem podobné, potom zvolníš, čteč pomálu, necháváš působit, promýšlíš, modlíš se. Knihu dočteš, odložíš a hle, ona ti v srdci stále žije!

03.08.2017 5 z 5

Když je mi mizerně a mám to štěstí, že si vzpomenu na tuto knihu, tož, je mi pak líp. Patří k těm nejlepším, které znám - knihy, co nesou.

24.11.2016

Jak žít a přežít manželství Jak žít a přežít manželství Rob Parsons

Je dobrá.

16.11.2016 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

Byl jsem varován, že začátek mám vydržet a opravdu, kniha je fakt dobrá!

03.08.2016

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Těžko o ní něco napsat, lépe ji přečíst.

16.06.2016 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nedočteno, ale nedalo mi to... a tak jsem ji dočtl.

08.06.2016 4 z 5

Žít a nechat zemřít Žít a nechat zemřít Ian Fleming

V pořadí druhá, lepší než ta první - svádí si myslet, ale tak to není. První je strohá, druhá se už více věnuje detailům, popisům. Je propracovanější. Je skvělá!

14.04.2016 5 z 5