Jak žít a přežít manželství

Jak žít a přežít manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239331/mid_jak-zit-a-prezit-manzelstvi-Xff-239331.jpg 5 12 4

„Žena si bere muže s úsměvnou představou, že ho změní, a on ji s pošetilou myšlenkou, že bude stejná.“ „Mluvil jsem o manželství s více než stovkou tisíc lidí různých kultur, dostávám tisíce dopisů. Nemám naprosto žádné iluze o obtížích, které člověk v manželství zažívá. Odložme tedy masky. Jediné, co pomáhá dělat kroky kupředu, je upřímnost a vědomí, že nejste jediní na světě, kdo je v podobné situaci. To, čím procházíte, prožili i jiní, a některým z nich se podařilo znovu najít lásku, kterou považovali za navždy ztracenou. Zaměříme se společně na deset konkrétních cílů. Pokud vaše manželství funguje dobře, posílí ho to; pokud procházíte obdobím krize, mohou ve vašem manželství nastarovat potřebný obrat k lepšímu. Obojí je důležité, prvně jmenované je však podle mého názoru spíše z kategorie výjimečných úkazů.“ (z autorova úvodu) Rob Parsons pochází z Anglie. Původním povoláním je právník, ale ve Velké Británii je znám především jako zakladatel organizace Care for Family (1988), jejíchž služeb využily již tisíce lidí. Množství posluchačů se účastní jeho populárních seminářů na rodinná témata. Za svou službu rodinám byl vyznamenán britskou královnou.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Sixty minute marriage , 1997

Jadla
20.01.2022 5 z 5

Autor evidentně ví, o čem mluví/píše. Nevím, jestli to může vyloženě pomoci manželům. Může to určitě poněkud potěšit čtenáře a to se taky počítá. A nejsme v tom sami.

Vítr
16.11.2016 5 z 5

Je dobrá.

sissi.k
30.09.2015 5 z 5

je to stručně psané ale naprosto výstižné :-) doporučuji přečíst

Elmo
27.04.2015 5 z 5

Autor jasně, stručně radí, jak v manželství vyjít, žádné okecávání, jde rovnou k věci, dává konkrétní příklady. Knížka se dá přečíst i za hodinu, v originále to je Šedesát minut pro manželství. Dobrá pro věřící i nevěřící, třeba jako dárek k svatbě.

manželství

Rob Parsons
britská, 1948
2015  97%Jak žít a přežít manželství
2004  90%Milovat proti všem předpokladům
2014  71%Supermatce řekni sbohem
2004  90%K jádru úspěchu
2012  85%Deset tipů pro rodinu

Kniha Jak žít a přežít manželství je v