Vissena Vissena komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

I když je to "dětská" kniha, mě se velmi líbila, a hlavně jsem v ní našla, co jsem potřebovala.. ".. sebe si vždycky neseš s sebou...."

27.08.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Když jsem se dostala ke knize poprvé, bylo to po shlédnutí prvního filmu, který se mi velmi výrazně nelíbil (jelikož mi unikalo spoustu věcí). Četla jsem ji v angličtině, protože "Hurikán".. A i když jsou má náctiletá léta dávno v trapu moc jsem si všechny tři knihy užila. Opět jsem se ovšem nepoučila a oblíbila si pár postav, které zákonitě musely zmizet.. klasika :) Za mě tedy třetí kniha nejméně a nejvíce oblíbená zároveň, velmi povedená série. Jedna hvězda pryč za český překlad, který mě v počátku odradil natolik, že jsem přečtení knih oddálila o pár let...

03.02.2015 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Když jsem knihu začala číst, nebyla jsem nadšená.. Byla to taková klasika, někdo se někam nově nastěhuje, v prvních pěti vteřinách potkává bájového chlapce, který se samozřejmě okamžitě zamiluje.. Naštěstí pro mě, jsem se k ní po pár dnech vrátila, a nemohla jsem udělat lepší věc. Kniha se četla sama, a autorka má ode mě poplácání navíc za Avett Brothers, do kterých jsem se po první notě zamilovala já :) Líbí se mi, když si v knize můžu najít něco, co v tu dobu zrovna potřebuju, třeba jako milou připomínku toho, že sebe si vždycky nesete s sebou. Nakonec ani nebudu čekat na překlad dalších dvou knih, a pustila jsem se už do druhé.

15.10.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čtivá kniha, která do člověka kopne přesně tam kde nechce a nechá ho přemýšlet nad věcmi nad kterými nepřemýšlí dokud by se ho to vyloženě nedotklo... Konec jsem si proplakala jako spoustu úseků v průběhu knihy, hlavní hrdinka mi někdy až moc děsivě připomněla mě samotnou.

15.02.2015 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

z nostalgie čtená, abych si připomněla mladá léta, nicméně by mě zajímalo jak to vlastně všechno bylo s jejím původním andělem.. :/
jinak klasika pro teenage

10.10.2019 2 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Chtěla jsem si přečíst, abych si udělala vlastní názor. Už před nějakou dobou jsem na tuhle knihu narazila na Goodreads... ale nezaujala mě natolik, že bych se ji snažila v angličtině shánět (ještěže tak), celkově bych to shrnula jako utahaný příběh bez nějaké pointy.. Škoda, že celé vyuzlení bylo poměrně odfláknuté. Co se mi líbilo byla v náznacích snaha autorky, aby si z knihy čtenář něco odnesl, aby se díval na svět trochu jinak, ale myslím, že se jí to nepovedlo tolik, jak chtěla.
Hvězda za zásady - buď milejší trochu víc než musíš, nikdy nejez nic většího než tvůj zadek - asi tak jediné co mi z knihy utkvělo ;)

19.08.2016 3 z 5

V řetězech V řetězech Jenny Nowak (p)

Od teenage období jsem knížky Jenny naprosto zbožňovala a užívala si každou stránku.. Tenhle "díl" byl pro mě vyložené bolestivý na dočtení, styl mi najednou absolutně nevyhovoval, chápu asi co bylo cílem.. Ale upřímně za mě strašlivé zklamání. Poprvé co jsem si knížku od Jenny ani nevychutnala ani neužila toho, že si v jejím světe můžu uletět někam jinam..
jedna hvězda nostalgie, protože je to Jenny
jedna hvězda za Dragosan a vzpomínka na ryšavou vílu..

16.04.2020 2 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Nejspíš budu jedna z mála, co tady nebude omdlévat nad úžasností knihy... a možná bych psala mírněji, nicméně po pěti dnech nad knihou, která *SPOILER* nemá žádný!!!! konec!Takže když pominu to, že pomalu v každé větě bylo, že Jacob má Aspergerův syndrom.. protože ačkoliv to tak u mě vždy nevypadá, nejsem naprosto nechápavá brambora... prvních pár desítek zmínek by stačilo.. V konečném důsledku to nebyla špatná kniha, i když mě nepřekvapilo, kdo je a není "vrah". Ale nemůžu si pomoct, musím vědět jak to všechno dopadlo.. knihy s otevřeným koncem by měly mít varování, protože jsem prostě postižená tímto směrem a dokáže mě to vytočit úplně do vrtulky.. Meh, není nad to užít si páteční večer!

11.12.2015 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Bez naděje byla fajn, tahle byla lepší.. Popravdě, vůbec mi nevadilo, že v podstatě čtu jeden příběh, ale z druhé strany.. Dokonce jsem četla spíš ještě nadšeněji.

16.11.2015 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Od Sparkse jsem četla i lepší, ale tahle je pro mě prostě srdcová záležitost. Titulní obrázek se jim ale strašlivě strašlivě nepovedl...

04.02.2015 4 z 5