virgo_books virgo_books komentáře u knih

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Pokud chcete opravdu skvěle napsaný YA comporary příběh, který zpracovává vážná témata, tak tuhle knihu rozhodně nesmíte minout.

Naše hlavní hrdinka se snaží začít znovu na nové škole, ale i tam ji provázejí následky z té předešlé.

Rozhodně doporučuji si přečíst trigger warnings, než se do knihy pustíte.

Je to velmi silný příběh, který jsem celý probrečela, ale rozhodně vám ho doporučuji.

Není to sice typ knihy, kterou bych četla často, ale rozhodně si volné pokračování ráda přečtu.

Za knihu děkuji nakladatelství YA.čtu

08.02.2024

Vztek Vztek Tracy Wolff

Tohle je přesně ta knihu, na kterou musíte být správně naladěni, abyste si ji užili.

Pokud nebudete čekat nic převratného, ale spíš si chcete knihu užít a pobavit se, tak je tohle přesně ono.

Už první díl byl super, ale tenhle u naprosto překonal. Nesmírně jsem si oblíbila Hudsona, který byl od začátku knihy skvělý a jeho pošťuchování Grace bylo prostě něco.

Celou knihu jsem si neskutečně užila, od zvratů po romantika, a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který snad brzy vyjde.

08.02.2024 5 z 5

Rapovej deník Lukáše Kouřila Rapovej deník Lukáše Kouřila Lukáš Kouřil

Ze začátku říkám, že rap neposlouchám, takže pro mě byla polovina knihy jako v jiném jazyce. Nicméně jsem se alespoň dozvěděla spoustu nových věcí a rozšířila si obzory.

Jak už název napovídá, tak je kniha napsaná jako deník. Vždy víme přesný datum, kdy se určitá událost stala.

Navíc je to celé napsané dost čtivě a autor vše říká narovinu, takže jsem se u toho i pobavila.

Sledujeme totiž celou autorovu cestu už od mladého věku a zjišťujeme, co všechno se kolem toho může pokazit.

Vše je navíc doplněno fotkami a ilustracemi, což tomu dodává tu správnou atmosféru.

Já jsem se u čtení dost bavila, a přestože to není můj obvyklý žánr, tak jsem ráda, že jsem se do knihy pustila.

Za knihu děkuji přímo autorovi.

08.02.2024

Magie zalitá jedem Magie zalitá jedem Judy I. Lin

Dnes tu mám pro vás tip na další skvělou fantasy z asijského prostředí.

Tentokrát jsem se nejenom dověděla něco více z asijské kultury, ale i spojila věci, které znám z ostatních knihy od Ocelotu.

Teď už ale k příběhu. Naše hlavní hrdinka omylem otráví svou matku a sestru. Aby našla způsob záchrany, musí se zúčastnit klání v magii čaje. To vám více vysvětlovat nebudu, počkejte si na knihu.

K tomu všemu se přidává i záhadný mladík, o kterém postupně zjišťujeme víc a objevuje se nám tam romantická linka.

Všechno je doprovázeno zvraty, intrikami a spoustou dalšího, co můžete na císařském dvoře očekávat.

Rovnou vás ale varuji, že je konec dost otevřený a vy budete další díl nutně potřebovat.

Dlouho ale čekat nebudeme, protože vychází už v dubnu a já se nemůžu dočkat.

Za knihu děkuji nakladatelství Ocelot.

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

Třetí a zároveň závěrečný díl série Scholomancie je konečně tady.

S tím, jak skončila dvojka, jsem jo prostě nutně potřebovala. Musím ale říct, že jsem asi čekala malinko víc.

Znovu tam bylo spoustu zvratů, magie a má oblíbená romantická linka, ale bohužel mi tam chyběla taková ta třešnička na dortu.

I přesto to ale bylo skvělé zakončení, které jsem si užila, a pokud máte rádi dark academy fantasy knihy, tak tuhle sérii rozhodně nesmíte minout.

Za knihu děkuji nakladatelství Host.

08.02.2024 4 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Tahle kniha ve mně zanechala dost smíšené pocity. Hned ze začátku mě vtáhla, ale pak to začalo upadat, když se hlavní hrdinka dostala na akademii.

Rin je pro mě dost zvláštní hrdinka, kterou si ne každý oblíbí. Já jsem si k ní vytvořila takový neutrální vztah, ale byla jsem ráda za její přátelství a vazby s ostatními postavami.

Nedá se říct, že by tam byla romantická linka, ale i tak jsem si dynamiku mezi hrdiny užila. A doufám, že něco víc bude v dalším díle.

I když se ocitáme na válečné akademii, tak se zde řeší intriky, bohové, rozdíly mezi vrstvami a národy a nadpřirozené síly. Navíc všechno doprovází drogy.

Poslední část byla asi nejzajímavější, ale taky dost temná a ne každý ji asi dokáže strávit. Pro mě tady zase začal příběh nabírat na rychlosti a potom přišel konec, který mě hodně nalákal na další díl.

Není to úplně taková ta klasická fantasy, kterou normálně čtu, ale i tak jsem si ji užila.

Za knihu děkuji nakladatelství Host.

Rapovej deník Lukáše Kouřila Rapovej deník Lukáše Kouřila Lukáš Kouřil

26.01.2024

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Pokud máte rádi romance s věkovým rozdílem mezi hlavními hrdiny, tak tohle bude kniha pro vás.

Většinou je starší mužská hlavní postava, ale tady je to naopak. Navíc má naše hlavní hrdinka už 2 syny.

Kniha se četla velmi dobře a ubíhala rychle. Já jsem si slupla za jeden večer.

Co se týče romantické linky, ocenila bych více jiskření, protože mi přišel celý jejich vztah trošku zrychlený.

Nechyběl ani nějaký ten zvrat a dost emotivní situace.

Já jsem si celkově knihu užila. Byla to taková milá oddechovka.

A pokud máte rádi fotbal, tak si taky přijdete na své.

3,5/5

24.01.2024 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Má první schůzka s autorkou a už teď vím, že její knihy budu milovat.

Není to ani tak o tom, že by byl příběh originální a já bych neodhadla zvraty. Spíš je to taková příjemná vánoční oddechovka se skvělými postavami a úžasnou atmosférou.

Romantická linka byla nádherná a uvěřitelná. Nejvíc se mi ale líbil vztah mezi Violou a Nateovo dcerou, protože jsem si je obě zamilovala.

Pokud chcete pohodovou vánoční knihu, u které nebudete muset přemýšlet a přečtete ji na jedno posezení, tak vám tuhle rozhodně doporučuji.

Už se těším, až se pustím do další knihy od autorky.

Za zaslání knihy moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

28.12.2023 4 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Na tuhle knihu jsem byla velmi zvědavá, protože jsem na ni viděla dost rozporuplné recenze.

Máme tu hlavní hrdinku, která se se svojí spolubydlící vypraví do baru a řekněme, že se ocitne v nesprávnou dobu na nesprávném místě a zavolá policii na lidi, kteří mají něco společného s mafií.

Z toho všechno nakonec vzejde, že musí hrát snoubenkou právě Asherovi.

Pro mě byla první část knihy dost uspěchaná, u některých scén jsem ani nechtěla věřit, že je autorka opravdu napsala a hlavní hrdinové mi lezli na nervy. Lucy byla dost naivní a nedokázala se vůbec ozvat.

To se ale v druhé polovině změnilo. Já jsem si oba dva oblíbila, a přestože tam vlastně nebyla skoro žádná erotická scéna, tak se jejich vztah začal hezky vyvíjet a bylo to uvěřitelné.

Kdybych si odmyslela první část, tak bych tuhle knihu hodnotila dost vysoce, protože se Lucy s Asherem krásně doplňovali, bylo vidět jiskření a rozhodně jsem se u knihy nenudila.

2,5-3/5

Za poskytnutí knihy děkuji @knihydobrovsky

22.10.2023 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Já jsem se do Kouzel rodu Thornů absolutně zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že k tomu vyjde novela, tak jsem se na ni nesmírně těšila.

Není to plnohodnotné pokračování, takže nečekejte žádnou velkou akci, zvraty nebo něco podobného.

Je to takové příjemné pohlazení pro fanoušky tohoto světa a postav.

Hlavní je tam ta romantická linka, protože se dům přiměje Nathaniela postrčit, aby vyjádřil své city.

Mně se tahle kniha moc líbila, a pokud jste četli Kouzla rodu Thornů, tak si tohle nenechte ujít.

Za zaslání knihy moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

16.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Asi není tajemství, že tuhle sérii absolutně miluju a to platí i o tomto díle.

Brexley je skvělá hlavní hrdinka, která je znovu uvězněná a čeká ji plno překážet.

To jiskření mezi ní a Warwickem je prostě boží. Celkově tahle romantika enemies to lovers mě neskutečně baví.

Máme tu další akci, překážky, intriky a je to stejně drsné jako předchozí díl.

Navíc zjišťujeme mnohem víc jak o magii, tak o Brexley samotné a rozhodně nejsme na konci.

Po celou dobu nás navíc doprovázejí Brexleyini malí kamarádi, takže jsem se v některých případech nemohla přestat smát. Opie s Mrňouskou prostě vedou.

Závěr byl dost otevřený a plný zvratů, z čehož plyne, že už se moc těším na pokračování. Tentokrát už bychom se měli vypravit do Prahy.

Prostě a jednoduše je tohle romantasy, které vám jen a jen doporučuju.

Navíc ty české obálky od @adela.stopka jsou úplně nádherné a já už se nemůžu dočkat, co si pro nás vymyslí příště.

Za zaslání recenzního výtisku moc děkuji @albatrosmedia

26.09.2023 5 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Pokud máte rádi romantiku bad boy & good girl, tak je tohle určitě pro vás.

Elena se přestěhovala z Prahy do malé vesnice a tam začne chodit do maturitního ročníku.

Já se musím přiznat, že jsem si před čtením nečetla anotaci, takže jsem si myslela, že bude romantická linka úplně s někým jiným.

Postavy jsem si oblíbila, hlavně teda Dannyho. Možná proto, že jsem čekala, že on bude love interest. I ostatní z kruhu kolem Eleny mi ale přirostly k srdci.

Celý příběh jsem si velmi užila. Je pravda, že dost věcí jsem čekala a nepřekvapily mě, přesto se to ale četlo krásně a já jsem se hodně bavila.

Pokud jste fanoušci Afteru, tak tohle vás určitě vtáhne taky.

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu

31.08.2023 4 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Na pokračování Mýtonošů jsem se neskutečně těšila, protože první díl byl prostě skvělý. Navíc zbožňuju jakékoli příběhy inspirované Artušovskými legendami.

Příběh se napojil přesně tam, kde ten předchozí skončil a hned od začátku na mě čekali zvraty.

Pokud se bojíte, že jste toho hodně zapomněli, bohatě stačí přehled od @humbook, protože zbytek je v příběhu hned na začátku připomenut.

V tomto díle se dozvídáme spoustu nových informací a taky se vracíme do minulosti, abychom pochopili, co se vlastně událo.

Znovu jsem si velmi užívala pošťuchování Sela a Bree a celkově tu jejich dynamiku.

Celou knihou nás jako minule provází spousta magie, časté zvraty, nechybí ani romantika, tajemství a spoustu bolesti.

Příběh ubíhal velmi rychle a byl zakončen otevřeným koncem, takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Snad ho u nás vydají brzy.

5/5

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia

30.08.2023 5 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

Musím přiznat, že jsem k druhému dílu série Tajemný hříšník přistupovala trochu skepticky.

První díl se mi dost líbil a na ten další jsem neviděla tak dobré ohlasy. Zvrácený mě ale příjemně překvapil.

Ze začátku jsem čekala až se to rozjede, ale potom se to četlo samo a stránky rychle ubíhaly.

Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, oba si nesli trauma ze své minulosti a tím se dokázali navzájem pochopit.

Jiskření mezi nimi bylo úžasné a celkově mě bavilo sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí. Beau bývala u policie, takže si taky nenechala všechno líbit a za mě se k sobě opravdu hodili.

Po celou dobu děje jsme navíc pátrali po tom, kdo mohl za smrt Beauiny matky a tím nastávala akce a zvraty.

Celkově to za mě byla skvělá mafie a pokud se vám líbil Podmanivý, tak se určitě pusťte i do tohoto dílu. Doporučuju ale to číst postupně, jinak byste si mohli něco vyspoilerovat.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia v rámci #spoluprace

30.07.2023 4 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Na pokračování a zároveň i závěrečný díl série Zlatá jsem se neskutečně těšila.

Konec prvního dílu totiž skončil otevřeně a já jsem se nemohla dočkat, jak to tedy dopadne.

Pokud jste ještě nečetly první díl, tak je to temný retelling o Rampelníkovi, který se ale jen lehce inspiruje původním příběhem.

Příběh navázal, kde minule skončil a hned jsem byla znovu vtažena do děje. Začátek skvěle osvětlil, co se na konci předchozí knihy stalo, takže jsem se vůbec neztrácela a všechno si hezky připomněla.

V průběhu děje jsem si říkala, co se tam asi tak ještě může stát, když mi zbývalo tolik stránek a pokaždé mě překvapil nějaký velký zvrat a odhalení, které s dějem pěkně zamávaly.

Četlo se to skvěle, má to úžasné postavy, nechybí romantika a celkově jsem s touto duologií velmi spokojená.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

26.07.2023 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jelikož příští rok maturuji, tak tahle kniha pro mě byla jasná volba, když jsem si vybírala, jaký příběh si z této krásné edice od cooboo přečíst.

Je to hodně tenká kniha, kterou přečtete opravdu za chvilku.

Příběh je z prostředí Paříže, kde se jednou potkají Petr s Lucií v tramvaji.

Vyvine se mezi nimi láska, ale jelikož je příběh z období války, tak to nemají jednoduché.

Je to dojemný a tragický příběh, který si určitě přečtěte a jestli máte možnost si ji vybrat jako povinnou četbu, tak určitě doporučuji.

Samozřejmě si ji můžete přečíst i jen tak. Opravdu příběh stojí za to.

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia

25.07.2023

Emma Emma Jane Austen

Emma pro mě byla úplně první knihou od autorky a musím přiznat, že jsem velmi zklamaná.

Kniha pro mě byla zbytečně zdlouhavá, a přestože jsem jí dávala hodně šancí, tak jsem už ani neměla náladu to dočítat.

Já nemám moc ráda popisy, jsem spíš na tu akci, a tady jsem se už neudržela a nějaké pasáže musela přeskočit.

U příběhu jsem se nudila a jediné, co mě drželo, byla vyvíjející se romantická linka.

Emma mě celou dobu neskutečně vytáčela, a když už jsem si říkala, že se jí možná rozsvítilo, tak mě naštvala ještě víc.

Jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila, byl asi pan Knightley. Zbytek postav mi byl většinou úplně jedno.

Tohle byla první kniha od autorky, kterou jsem četla, takže nemůžu porovnávat, ale tohle za mě bylo velké zklamání, protože anotace zněla opravdu slibně.

Potom, co jsem to vzdala, jsem si pustila film, který nebyl špatný, takže pokud chcete vědět, jak příběh dopadne, tak si asi radši pusťte ten film, než se prokousávat knihou.

Moc děkuji albatrosmedia.cz za poskytnutí knihy k recenzi.

23.07.2023

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Tohle je má druhá kniha z této série a musím přiznat, že jsem trochu zklamaná.

Asi do poloviny knihy mi příběh skoro vůbec neubíhal a musela jsem se do čtení nutit. Potom už se to ale celkem rozběhlo.

Hlavní hrdinové byli super, ale nejvíc jsem si oblíbila Izzy, na kterou jsem se pokaždé moc těšila.

Některé části knihy byly formou chatů a nechyběly ani doprovodné obrázky, což bylo super.

Romantická linka byla skvělá a celkově to prostředí kapely bylo zase něco jiného, než normálně čtu.

Pokud sledujete Stranger things nebo Marvel, tak si taky přijdete na své, protože jsou tam několikrát zmíněné.

Pokud chcete takový oddech na léto, tak to bude asi fajn, ale u mě pořád vedou Letní noci, které vám určitě moc doporučuji.

3/5

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia v rámci #spolupráce

04.07.2023 3 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Tak tohle je přesně ta kniha, kterou od autorky očekávám. Pohádková atmosféra, skvělá romantika a k tomu je tohle standalone, takže nemusíte čekat na další díl.

Kniha má absolutně nádhernou mapu, která nás vezme do úplně nového světa.
Na jednom konci žije princezna Annika a na druhém Lennox, který žije pro armádu a svůj lid.

Oba hrdiny jsem si nesmírně oblíbila a romantika mezi nimi byla skvělá. Jejich laškování jsem si užívala a prostě to bylo přesně takové Enemies to lovers, které chcete.

Kniha se četla sama, byly tam zvraty, akce a ani chvilku jsem se nenudila.

Pokud máte rádi tuhle autorku, tak se do knihy určitě pusťte. Já se bála, že to bude něco podobného jako Zaslíbená, ale tohle je stejně skvělé čtení jako Selekce.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia v rámci #spoluprace

30.06.2023 4 z 5