virgo_books virgo_books komentáře u knih

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Tohle za mě byla skvělá oddechovka, která je ideální nejen na léto.

Příběh se z poloviny odehrává u moře, kam se naše hlavní hrdinka vydá na sportovní kurz.

Účastníci si užívají běh, jógu a volejbal, ale neobejde se to bez komplikací.

Je tu skvělá i romantika, která má nádech zakázané lásky.

Kniha se četla sama a já jsem si příběh moc užila. Těším se, až se pustím do dalšího dílu.

31.03.2024 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Tohle je podle mě kniha pro fanoušky spletitých fantasy příběhů.

Je tu velmi originální magický systém i celé uspořádání světa. Někteří čaroději používají hůlky, jiní zase ne. A objevují se tam i různí nadpřirození tvorové (např. pegasi).

Příběh je hlavně z pohledu hlavního hrdiny, ale objevují se tam i jiné postavy.

S přítomností se proplétá i minulost, kterou se postupně dozvídáme.

Nechybí ani romantická linka, kterou já jsem si dost užívala. Poštěkování těch dvou vás bude zaručeně bavit.

Je tak spousta intrik, zvratů a akce, ale také zdlouhavějších popisů. Ty by za mě klidně mohly být kratší.

Celkově se mi ale příběh líbil, a přestože to není fantasy, které normálně čtu, tak jsem si ho užila.

Kniha jsem četla v rámci spolupráce s Backstage Books

10.03.2024 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Tohle volné pokračování příběhu Nely a Bena za mě předčilo první díl.

Dostali jsme se s hrdiny do nového prostředí, kde se znovu otevřely emoce a myšlenky, protože se po skoro dvou letech jejich cesty znovu setkaly.

Příběh je napsaný velmi čtivě, a jakmile jsem se dostala přes úvodní část, tak děj krásně utíkal.

Dozvídáme se, jak to všechno vlastně s postavami dopadne, a jestli dokáží překonat překážky a zaplnit ta prázdná místa, která v sobě mají.

Moc děkuji autorce za poskytnutí knihy k recenzi.

03.03.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tohle je absolutně dokonalá fantasy kniha, která vás vtáhne a nepustí.

Basgiath je akademie, na které jsou 4 kvadranty. Jeden z nich trénuje dračí jezdce, kteří musí čelit několika smrtícím zkouškám.

Samotné draky a jejich vtírání do lidských záležitostí si zaručeně oblíbíte.

V knize je taky spousta zvratů, magie, intrik a nebezpečí.

Nechybí ani úžasná romantická linka. Mezi postavami to doslova jiskří a já jsem se do nich absolutně zamilovala.

Taky je to docela emoční jízda, takže pokud jste jako já, tak si připravte kapesníky.

Knihu vám stoprocentně doporučuju. Určitě vás nesmí minout.

Navíc chválím překlad, protože některé věci nechaly jako v originále, z čehož jsem nadšená.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji AlbatrosMedia

25.02.2024 5 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Tohle je kniha, kterou přečtete za chvilku, protože je skvěle napsaná.

Nicméně název a obálka je trochu zavádějící, protože i já sama si myslela, že je to reverse harem (jedna žena a více mužů).

Pokud tuhle linku nemusíte, tak vás uklidním. Reverse harem to totiž určitě není.

To ale neznamená, že to není opravdu erotická knihy.

Hlavní hrdinka je vysokoškolská profesorka, která je fanynka právě téhle rockové skupiny.

Na jedné konferenci se jí poštěstí, protože je tam potká.

Řeší se tam i další věci, jako třeba rodinné problémy, ale kniha je hlavně zaměřená na tu romantiku.

Já jsem si knihu užila a těším se na další díly s jinými členy kapely.

Za poskytnutí knihy moc děkuji nakladatelství Ocelot.

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Já jsem se absolutně zamilovala do vlčích romancí a tahle není výjimkou.

Miluju všechny postavy a celý magický systém, který se odvíjí od znamení zvěrokruhu.

Já jsem si i tento druhý díl moc užila. Máme tu totiž další zvraty a nová odhalení, která s příběhem dost zamotají.

Kniha je velmi čtivá a i přes nějaká ta klišé a další věci, jsem se bavila.

Rozhodně se budu pouštět i do dalších dílů, protože tohle je prostě moje guilty pleasure série. Navíc to klasicky skončilo zvratem, takže už se nemůžu dočkat, co si autorka připravila dále.

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Na další díl Rebelek jsem se neskutečně těšila a rozhodně mě nezklamal.

Tentokrát tu máme nový pár Hattie a Luciana. Pro Hattie je to celé úplná katastrofa, přestože mezi sebou mají skvělou chemii.

Narozdíl od minulého dílu se dostáváme do menší vesnice/městečka a hlavní hrdinové řeší spoustu problémů.

Objevují se tam i postavy z minulého dílu a všechno se krásně propojuje.

Sice jsem si i tento pár zamilovala, ale pořád mám na prvním místě Anabelle a vévodu.

Už se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to celé se snahou sufražetek dopadne.

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

tajemstvím, že miluju romantiky ze sportovního prostředí. Rugby jsem ale ještě nečetla, což byla velká chyba.

Hned na začátku jsem si oblíbila hlavní hrdinku Lily, která pracuje jako fyzioterapeutka. Pod ruce se jí dostanou slavní hráči rugby a ona to zprvu vůbec neví.

Alexe a Jacka (což jsou právě ti sexy hráči rugby) jsem si taky okamžitě zamilovala. Když měli nějaký problém, tak se sice chovali jako idioti, ale Lily si je dokázala krásně srovnat.

Romantická linka byla úplně skvělá a jiskření mezi hlavním párem bylo doslova hmatatelné.

Nebylo to ale všechno růžové a řešilo se tam i pár vážných věcí.

Celkově to ale byla skvělá oddechovka, kterou jsem přečetla během pár hodin, a rozhodně vám ji doporučuju.

Závěr nebyl úplně vysvětlený, takže se těším na pokračování. Navíc tam bude hlavní roli hrát právě Jack.

4,5/5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Absolutně miluju prostředí i postavy z téhle série. Bylo super se do světa zase vrátit a zažít s hrdiny další dobrodružství.

Až někde v půlce mi ale došlo, že se to odehrává o několik let později po původní sérii.

Percy se chce dostat na vysokou a k tomu potřebuje doporučení do 3 různých bohů. První je právě Pohár bohů, který někdo ukradl.

Už tak nebyla taková akce jako v ostatních dílech, ale i přesto jsem si čtení užila.

Miluju Percyho s Annabeth a zase je sledovat i s ostatními při nějaké výzvě bylo skvělý.

Rozhodně se chystám i do dalšího dílu, až tedy vyjde. Jsem totiž zvědavá, jak to tedy všechno dopadne.

Jsem moc ráda, že u nás série vychází v těchto obálkách a že ji můžu mít doma.

3,5/5

Moc za knihu děkuji @humbookblogeri

23.02.2024 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tohle za mě byla úplně skvělá oddechovka.

Hlavní hrdinka je bodyguardka a zrovna přišla o matku. A aby toho nebylo málo, tak se s ní její přítel bodyguard rozešel.

Dostane ale nový úkol: chránit známého herce, který je neskutečně sexy.

Je tu skvělá romantika, která začíná falešným randěním, a to jejich jiskření je boží.

Navíc je tam lehká vyšetřovací zápletka a vtipné scénky.

Tuhle knihu prostě chcete číst. Já sama ji měla sfouknutou za chvilku.

4/5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s AlbatrosMedia

18.02.2024 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Já jsem se do této knihy prostě zamilovala.

Příběh se odehrává v době, kdy ženy musí bojovat za svá práva a v tomto boji se ocitne i hlavní hrdinka Annabelle.

Díky dámskému spolku se dostala na Oxford a teď musí kromě studia ještě přemluvit vlivné muže, aby prosadili volební právo pro ženy.

Celá ta doba byla úplně skvěle vykreslena a já jsem se tak přenesla do 19. století. Asi si dokážete představit ty kočáry, plesy, sídla a mnoho dalšího.

Romantická linka byla taky naprosto skvělá a já jsem se díky interakcím mezi hlavními hrdiny i pobavila.

Je to super oddechovka, u které budete fandit všem sufražetkám a přitom tiše doufat v jiskření mezi hlavní dvojicí.

Za poskytnutí knihy moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, Grada.

08.02.2024 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Pokud hledáte takovou oddechovou romantasy, tak vám tuhle knihu můžu určitě doporučit.

Máme tu 2 hlavní hrdinky, smrky, které nejenom sbírají duše zemřelých, ale samy mají různé nadpřirozené schopnosti. Obě se s nimi potýkají a ne vždy je to lehké.

Máme tu romantické linky, které mě velmi bavily. Musím ale přiznat, že jsem si více oblíbila tu Anninu, což je i moje oblíbená smrtka.

Dozvíme se totiž i něco o její minulosti a tom, jaký to má na ni dopad teď.

Celkově mě příběh pohltil a já jsem se nemohla odtrhnout. Máme tu zvraty, nějakou tu akci a záhady, které je potřeba vyřešit.

Čtení jsem si velmi užila a rozhodně se chystám na další díly.

Za poskytnutí e-knihy moc děkuji autorce.

08.02.2024 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Nel je herečka a veřejně známá osobnost. Je zasnoubená s profesiálním sportovcem a právě chystají svatbu, když se její celý život obrátí naruby.

Je ve špatnou dobu na špatném místě a jako jediná přežije nákazu virem, který jí ale zanechá spoustu dlouhodobých následků od změny vzhledu až po nové schopnosti.

Ona se tedy musí vypořádat nejen se svým životem a všemi problémy, které jí to přinese, ale ještě se naučit své schopnosti ovládat a držet na uzdě.

Hlavní hrdinku i další postavy jsem si dost oblíbila. Soucítila jsem s ní, když se postupně dozvídala o svých schopnostech, ale i o všem ostatním, co jí to přineslo. Ne nadarmo se říká, že se lidé projeví až v těžkých situacích.

Byly tam zvraty, akce a romantická linka, kterou jsem si dost užívala a těším se, jak se dál vyvine.

Navíc konec skončil otevřeně, takže se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Za hranicemi lesa Za hranicemi lesa Adéla Jedlitschková

Pokud máte rádi originální magický svět a k tomu trochu romantiky, tak se na tuhle knihu určitě podívejte.

Naše hlavní hrdinka Julianne žije se svým otcem a starším bratrem. Podle ní vedou nudný, pořád stejný život, ale ona touží po dobrodružství.

To se jí splní, když zachrání jednoho mladého muže a dozví se o tom, že nějaký druh magie existuje.

Také se nad nimi stále vznáší liščí proroctví a nebezpečí ze strany krále.

Já jsem si knihu velmi užila. Dozvídala jsem se pořád více o novém světě a druzích magie.

K tomu všemu je tu spousta nebezpečí, magických stvoření, intrik a trocha té romantické linky.

Musím přiznat, že jsem dost věcí odhadla. Přece jen už toho mám spoustu načteno. Ale kvůli konci se určitě pustím do dalšího dílu.

Taky ještě upozorňuju, že je tak celkem dost gramatických chyb, což ale není autorčina chyba.

Padlý vládce nebes Padlý vládce nebes Denisa Janštová

Tak tohle je přesně ten typ romantasy, který absolutně zbožňuju.

Naše hlavní hrdinka je princezna, která se dozví, že by si měla vzít krále znepřáteleného království. A to jen proto, aby nevypukla válka.

To pro ni ale nepřipadá v úvahu a ona se vydává najít posledního žijícího draka, který by ji před tím dokázal zachránit.

Necestuje ale sama. Doprovázejí ji některé nadpřirozené bytosti, kterých je tu plno.

Celý děj sledujeme ze dvou pohledů. Z pohledu naší hlavní hrdinky a potom draka, kterého hledá. Ten ale celý její rod nenávidí.

Do toho všeho se motá i proroctví a spousta překážek, které budou muset oba zdolat.

Já osobně jsem si postavy zamilovala a i romantická linka byla skvělá. Doufám, že se v dalším díle ještě více rozjede.

Navíc to skončilo zvratem, takže pokračování nutně potřebuju.

Pokud máte rádi podobné knihy jako já, tak tohle vás nesmí minout.

Moc děkuji nakladatelství Pointa za poskytnutí knihy.

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Už dlouho jsem se na tuhle knihu chystala a konečně její čas nastal.

Tohle je příběh odehrávající se v době karantény, kdy se naše hlavní hrdinka přesouvá z Prahy na chatu na vesnici.

Byla by z toho asi více nadšená, kdyby v Praze nebydlel kluk, ke kterému něco cítí.

Na vesnici bude většinu času trávit se svými sousedy, kteří nejenom mají malou holčičku, ale i kluka v jejím věku, který ji pořádně irituje.

Marina se tedy potýká nejen s karanténou, ale i s tímto chlapcem.

Já jsem si příběh a hrdiny naprosto zamilovala. Děj ubíhal sám a součástí byly i snímky chatů, které ho skvěle doplňovaly.

Romantická linka byla taky úžasná a i přes všechny překážky jsem těm dvou od začátku fandila.

Třešničkou na dortu byly zmínky knih a seriálu, které absolutně zbožňuju a mám je spojené právě s dobou karantény.

Prostě a jednoduše. Pokud si chcete přečíst skvělou romantiku, tak do téhle knihy určitě jděte.

Moc děkuji YA.ctu za poskytnutí knihy.

08.02.2024

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Tahle kniha mě hned na první pohled zaujala svou obálkou, která je prostě nádherná. (Ne nemá to nic společného s tím, že miluju fialovou barvu.)

Pokud hledáte romantasy, která se vám bude číst nesmírně rychle, tak tohle je ona.

Kniha má velmi krátké kapitoly, takže příběh ubíhá velmi rychle.

Je to spíš taková fantasy oddechovka, ve které ale nechybí zvraty a magický systém.

No a pro mě je důležitá i ta romantická linka, kterou jsem si nesmírně užila.

Na druhý díl se určitě chystám, protože se do světa smrtek chci vrátit a hlavně chci další části s mým oblíbeným párem.

Siverai: Dědici Remiey Siverai: Dědici Remiey Anna Tausigová

Tak tohle byla další skvělá česká fantasy kniha, kterou si prostě musíte přečíst.

Tentokrát tu máme místo víl alfy, kteří se dělí na noční a jitřní.

Naše hlavní hrdinka Adriena složila přísahu a stala se tak Siverai královny, která při útoku na Hvězdopád (její palác) zemřela.

Z královského rodu to nepřežil nikdo kromě korunního prince, kterého má teď celé povstání společně s Adrienou najít.

Ta si ale nese všechny vzpomínky, které v noc smrti královské rodiny zažila s sebou, což ji celou misi úplně nezlehčuje.

Nenarazíte tu jen na alfy, ale i na spoustu dalších nadpřirozených bytostí, které tuto výpravu ovlivní.

Kniha je plná zvratů, nebezpečí, přátelství, magie a spousty dalšího, co má správná fantasy mít.

Já samozřejmě ve všem hledám i tu romantickou linku, kterou si v tomto příběhu nejsem tolik jistá a doufám, že v dalším díle už se vyjasní. (Samozřejmě mám svého favorita, tak snad to bude on)

Rovnou vám ale můžu říct, že nechybí zachraňování naší hlavní hrdinky pohledným alfem, který nedělá nic zadarmo. V tom mi trošku připomněl Handlíře.

08.02.2024 5 z 5

Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Natálie Soldátová

Knihy s mafií mám dost ráda, takže jsem nemohla vynechat ani tuhle, která před nějakou dobou obletěla celý instagram.

Musím říct, že se kniha četla velmi dobře a já ji měla za večer přečtenou.

Začátek byl ale dost urychlený. Všechno se to odehrálo na prvních 60 stranách a přišlo mi, že by se to dalo trochu víc rozepsat. Jak děj, tak postavy.

To samé platí o vztahu hlavních hrdinů, protože vůbec netuším, kde se tam ty vzájemné city vzaly.

Když jsem se s tím smířila, tak potom všechno jelo skvěle. Nějaké to jiskření tam bylo. Nechybělo ani pár spicy scén a násilí, které se točilo okolo té mafie.

Zvraty jsem sice předvídala, ale i tak jsem si čtení (hlavně tu druhou část) užila. Taková průměrná oddechovka, u které některé věci musíte přehlížet. Pokud ale vezmete v potaz, že je to autorčina prvotina, tak si to můžete i užít.

2,5/5

Za knihu moc děkuji nakladatelství Pointa.

08.02.2024 2 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Pokud jste tuhle knihu ještě nepostřehli, nebo přešli, tak je to velká chyba.

Jak asi víte, tak já miluju romantasy a tohle se mi přesně trefilo do vkusu.

Musím ale přiznat, že jsem si nejvíc oblíbila hlavní hrdinku Avery, takže když byla její linka přerušena nějakou jinou postavou, tak jsem potichu zuřila.

Není to tak, že bych si ostatní postavy neoblíbila, ale Averinin příběh mě pohltil nejvíc.

Celkově to ale bylo skvěle postavené originální fantasy, u kterého by mi vůbec nevadila ještě mapa, abych se v celém světě orientovala.

Příběh byl v některých okamžicích dost temný, nechybělo napětí, nečekané zvraty, boj a nějaká ta romantická linka.

No a o konci se radši ani nebudu zmiňovat, protože ho pořád musím nějak vstřebat. Rovnou vám ale můžu říct, že budete nutně potřebovat další díl.