virgo_books virgo_books komentáře u knih

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Jestli chcete odpočinkovou romantiku, u které se zasmějete a nemusíte nad ní moc přemýšlet, tak vám tohle určitě doporučuji.

Příběh utíkal hodně rychle. Ani jsem se nenadála a už jsem byla na konci.

Děj byl celkem předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo a příběh jsem si užívala.

Hlavní postavy byly fajn. Hlavně tedy, když byly všechny pohromadě, tak jsem se nemohla přestat smát.

Prostě a jednoduše je to taková oddechovka, která má nějaké zvraty, je tam dobrá romantika a je to přesně odpočinkové čtení na léto, které budete mít za víkend přečtené.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @knihydobrovsky

21.06.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak tohle bylo epické ukončení série a za mě taky nejlepší díl.

Už víme, že autorka psát umí, ale tohle bylo fakt něco.

Kiva si musela projít tolika věcma, ať už byly sebevíc těžké. U tohoto dílu jsem taky nejvíc brečela.

Hned od začátku mě kniha vtáhla, ani jsem se nenadála a byl konec. Ubíhalo to hrozně rychle a mě moc mrzí, že se s hlavními hrdiny a tímto světem musím rozloučit.

Jak už jsme zvyklí, bylo tu plno akce, napětí, překážek, magie a taky zase skvělá romantika.

Zase jsem si o kousek víc oblíbila několik postav a pořád absolutně miluju Caldona. (to je prostě moje zlatíčko)

Pokud jste tuhle sérii ještě nečetli, tak to napravte, protože opravdu stojí za to a já ji teď budu doporučovat pořád. Opravdu si to tahle série zaslouží.

Bylo to celé velmi originální, zasmějete se, pobrečíte si, budete napjatí, jak to vlastně s hrdiny dopadne a budete milovat postavy i romantickou linku.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

20.06.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Závěrečný díl této série byl pro mě asi nejvíce čtivý. Bylo tam ale nejméně zvratů a něčeho, čím by se děj pohnul kupředu.

Nejprve jsem tomu chtěla dát nejlepší hodnocení z celé série, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc přicházím na věci, které bych knize vytkla.

Není tam úplně moc akce, ta je tam spíš ke konci, ale mně to ubíhalo rychle a měla jsem to za chvilku přečtené.

Dozvěděli jsme se zase něco málo o minulosti Avery a ke konci bylo jedno menší odhalení. To bylo za mě ale docela moc. Autorka to asi maličko přehnala.

Dostali jsme odpovědi na otázky z předchozích dílů a konečně se to celé nějak uzavřelo.

Musím říct, že mě Gabriel začal štvát s tou jeho přezdívku pro Avery, ale nějak jsem to přecházela.

Celkově sérii hodnotím jako menší nadprůměr. Mně se série četla dobře a chtěla jsem vědět, jak to vlastně celé skončí. Asi si ji znovu nepřečtu, ale čtení to bylo fajn.

3/5

Za knihu moc děkuji @sberatelka.knih a @knihydobrovsky

19.06.2023 3 z 5

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

Tohle byl velmi originální fantasy příběh zasazený do města Lwów a navíc je jeden z hlavních hrdinů z Prahy.

Čarodějky, alchymisté a vědmy jsou rozděleny na Temné a Světlé. Jejich magie je dost odlišná a zajímavá a mají úplně nový způsob, jak magii doplňovat.

Za každých 100 let se koná Hra, která určí, jestli budou vládnout Temné čarodějky nebo ty Světlé.
Celý princip hry byl úžasně promyšlený a já jsem si to hodně užívala.

Naše hlavní hrdinka Varta, která je Temná čarodějka, se do hry vůbec zapojovat nechce, ale nakonec je jedna z hlavních hráčů kvůli Zlatanovi, která je právě z Prahy.

Varta je úplně skvělá hlavní hrdinka. Nebojí se vyhrožovat smrtí, ikdyž ji někdo jenom otravuje, nenechá si nic líbit a pro své nejbližší by udělala vsechno.

Celý příběh utíkal nesmírně rychle, byly tam zvraty, nebezpečí, nezvyklá spojenectví a taky náznak romantiky, což bylo něco přímo pro mě.

Konec je celkem uzavřený, ale rozhodně je prostor pro pokračování, tak uvidíme.

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

4/5

10.06.2023 4 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Tohle byl velmi emotivní a dojemný grafický román, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Tentokrát je příběh z pohledu Liny, kterou s celou její rodinou odvezou pryč z rodné Litvy na Sibiř.

Je tam přesně popsáno, jak to tam měli všichni těžké, jak přežívali ze dne na den a o mnoho víc.

Taky tam je ale vidět, jak důležité je držet pohromadě, vzájemně si pomáhat a hlavně, jak je důležitá LÁSKA.

Všechno jsou to navíc věci, které se skutečně staly. Vzpomínky, které si autorka vyslechla, když byla sama v Litvě.

Já se přiznám, že jsem na konci brečela. Nejenom z toho, co tam všechno museli prožívat, a jak nespravedlivé to i po tom všem bylo, ale i kvůli tomu, že jsem se na konci přece jen dozvěděla něco hezkého a dojemného, čímž autorka příběh ukončila a mě naprosto dostala.

Pokud se vám nechce číst autorčina kniha v normální verzi, tak tohle je skvělá alternativa, která vás vezme společně s Linou na její cestu, protože grafika byla zase absolutně skvělá a přesně vystihla atmosféru celého příběhu.

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji @AlbatrosMedia v rámci spolupráce

04.06.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

William Wisting - policejní vyšetřovatel, který si chce užít klidnou dovolenou. Jeho plány však naruší postupně chodící anonymní dopisy, které poukazují na případy z minulosti. Policistovi dopisy leží v hlavě, a proto se spouští hned do pátrání, zda-li za mřížemi sedí skutečný vrah.
Jedná se o patnáctý díl, ve kterém je hlavním hrdinou právě William, a proto mi lehce chyběl detailnější popis hlavního hrdiny. Naopak věc, která se mi velmi líbila, byl popis forenzního vyšetřování, který nás provází celou knihou. Byl krásně popsaný i pro neznalého člověka tohoto oboru.
Tím, že se v knize řeší případ nejen ze současnosti, ale i z minulosti, vracíme se zpět v čase a zjišťujeme tak, jak daná situace doopravdy vypadala. Člověk se tak zaměřuje na spoustu detailů a snaží se vyřešit případ společně s autorem a to má za mě obrovské plus.
Kniha se četla velice rychle, protože se případy neustále vyvíjeli a nutilo vás to pokračovat a odhalovat skutečnou pravdu, která vás na konci příběhu rozhodně překvapí.

Za recenzní výtisk děkuji @albatrosmedia #spoluprace

4,5/5

01.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Za mě tohle bylo přesně to, co jsem od knihy chtěla. Taková odpočinková fantasy s romantickou linkou, která vás hned vtáhne do děje.

Nejenom, že jsou tady upíři a vlkodlaci, ale objevují se tu i čarodějky, draci a další bytosti.

Miluju knihy z prostředí školy pro nadpřirozené a tohle mělo úplně skvělou atmosféru. Doufám, že v dalších dílech prozkoumáme víc ze školy i z jejího okolí.

Romantická linka je úžasná, rozhodně nechybí jiskření a to, že si oba hrdinové prošli těžkými situacemi a traumatem, které je spojuje. (to ale není vše, co je k sobě váže. )

Grace vypráví absolutně otřesné vtipy, ale i tak jsem se celou knihu nemohla přestat smát.

Některé akce a zvraty byly nečekané, jiné jsem zase předvídala, ale vůbec mi to nevadilo.

Příběh je většinou z pohledu Grace, ale na konci máme i pár kapitol z pohledu Jaxona.

Děj ubíhal rychle, v žádné části jsem se nenudila a konec skončil takovým zvratem, že nutně potřebuju další díl.

4,5/5

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

31.05.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Tohle byl pro mě můj první grafický román a rovnou s tak smutným a důležitým tématem.

Fotograf z Mauthausenu je podle mě dost silná kniha, která vám na malém prostoru ukáže hrozně moc.

Tento příběh je napsaný podle skutečné události a odehrává se v koncentračním táboře Mauthausen.

Je tam vidět to, co museli vězni zažívat, co všechno obětovali, jak moc riskovali a taky nespravedlnost, která následovala.

Celý příběh je doprovázen grafikou, která přesně vystihuje atmosféru tábora.

Rozhodně si myslím, že je to kniha, která by se měla dostat k co nejvíce čtenářům. Pokud vás alespoň maličko zaujala, určitě si ji přečtěte.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia

26.05.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Tak tohle za mě byla super dark romance kniha.
Děj krásně ubíhal a četlo se mi to dost rychle.
Největší důraz se tu kladl na romantickou linku, což je za mě vždycky plus. Navíc to nebylo jenom v prostředí klubu, ale i nakladatelství, což knížce ještě přidalo.
Ze začátku jsem úplně nemusela hlavní hrdinku, ale postupem času jsem si ji více oblíbila.
Harry byl taky skvělý, ikdyž bych ho v některých chvílích ráda propleskla.
Celkově jejich interakce (ale i interakce ostatních postav) mě hodně bavily a dost jsem se nasmála. Nechybělo ani jiskření, takže já jsem byla spokojená.
Neobešlo se to bez zvratů a na konci se to zkomplikovalo a ne všechno jsem asi úplně pochopila, ale jinak jsem si čtení užila.

Děkuji moc autorce @bajadolceautor a @venupress za poskytnutí e-knihy k recenzi.

17.05.2023 4 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Jestli máte rádi mafii se skvělou romantickou linkou, tak by tohle mohlo být něco pro vás.

Na začátku se dozvídáme něco málo o minulosti obou hlavních hrdinů, a že to oba rozhodně neměli jednoduché. Potom se přesouváme do přítomnosti, kde teprve začíná ta pravá akce.
Když se obě postavy konečně setkají, tak je to plné jiskření, zvratů, zrady, tajemství a spousty dalšího.
Rose byla skvělá hlavní hrdinka, která si nenechala nic líbit, a tím hezky cuchala Dannymu jak nervy, tak sebekontrolu.
Byly úžasné duo, i když to neměli jednoduché a jejich příběh si prostě musíte přečíst.
Samozřejmě nechybí spicy scény, ve kterých se ale nemusíte bát takových těch klasických výrazů, které by se z knih měli opravdu vyškrtnout.
Knížka má sice skoro 500 stránek, ale četla se krásně, pořád tam byla nějaká akce a ani chvilku jsem se nenudila. Možná proto jsem ji přečetla za dva večery.
Na konci mě knížka celkem dostala a já byla celé finále dost napnutá.
Kniha je sice součástí série, ale příběh Rose a Dannyho je v této knize ukončený, za což jsem byla dost ráda.
Tohle byla jedna z nejlepších mafií, které jsem četla, takže jí určitě dejte šanci.

Dávám 4,5/5

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @albatrosmediacz

01.05.2023 4 z 5