Vini Vini komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Dobrá kniha s pochmurným dějem, zejména pro milovníky post-katastrofických knih.

04.03.2013 4 z 5

Hon na kluky Hon na kluky Věra Řeháčková

Pěkné a nenucené čtení, ideální zejména pro mládež.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Kniha se mi dobře a jednoduše četla, tak jako i předchozí díly této nezapomenutelné twilight ságy.

04.03.2013 5 z 5

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Hezká pohádka pro starší děti a dospělé, možná s trošku předvídatelným koncem.

22.10.2012 4 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Ze začátku mi přišla docela nepochopitelná a ztrácela jsem se mezi sny a skutečností, ale později mě příběh velmi upoutal svou napínavostí a nepředvídatelností. Určitě doporučuju!

12.10.2012 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Mně se tento díl líbil, mimojiné proto, že se hezky plyně četl.

Zlatá klec Zlatá klec Zuzana Francková

Jednoduché a přitom hezké čtení. Knížku jsem četla několikrát a pořád se mi líbí.

Gorilí máma Gorilí máma Lucy Daniels

Hezké oddechové čtení :)

24.09.2012 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Toto je nejlepší kniha, kterou jsem doposud přečetla. Četla se jedním dechem. Doporučuji přečíst :-)

Frida Frida Bárbara Mujica

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, kdo byla Frida Kahlo a jaký pozoruhodný (a místy smutný) život vedla. Kniha je napsaná skvěle, i když je pravda, že se mi film líbil o trochu víc.

Příběhy tisíce a jedné noci Příběhy tisíce a jedné noci Eduard Petiška

Od této knihy jsem čekala např. více dialogů mezi Šahrazádou a králem Šahrijárem, aby kniha působila zajímavěji. Místo toho jsem se dočkala jenom jednoduchého převyprávění krátkých pohádek.

07.09.2012 3 z 5

Devět částí touhy Devět částí touhy Geraldine Brooks

Tuto knihu nepovažji za jednu z nejlepších, protože jsem se v ní občas ztrácela a některé pasáže jsem musela číst dvakrát.

07.09.2012 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knížka je skvělá, ostatně jako všechny díly Twilight ságy. Určitě doporučuji :)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Od téhle knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji asi za 2 dny a přiznám se, že mě nikdy žádná kniha takhle nezaujala.

Carevnina dcera Carevnina dcera Carolly Erickson

Souhlasím, kniha je opravdu dobře napsaná, až se mi nechce uvěřit, že je ten příběh napůl vymyšlený.

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Knížku jsem také dostala na Vánoce a hned jsem se do ní začetla. Celkem se mi líbí, ale trochu mě mrzí ten konec. Podle mě by autorka klidně mohla napsat pokračování.