VikyKleinik VikyKleinik komentáře u knih

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Alespoň nebyl Deadpool zase největší trapák v historii komiksu, ale stejně mě tenhle příběh nebavil. Co k tomu říct. Očekavl jsem něco velkého, když o tom lidi básní jako o nejlepším Deadpoolovském příběhu. Dostal jsem jen malej né moc zajímavej příběh, kterej se mě snažil dostat skrz několik smutných scén, vnucených Deadpoolovi do charakteru z ničeho nic.
Pochybuji, že Deadpool začal mít zájem o nějakou dceru a ženu, které vošukal, před desítkami let. Navíc mě jako diváku může být u prdele, co se s nimi stalo. K těm postavám jsem blízko neměl, tudíž mě zajímat nemohli.

10.06.2017 2 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Film hodnotím 5/5, zatímco grafický román 3/5 a to cením originalitu. Zábavnost mi ale ohromně srážely ukecané pasáže trafikanta a nějakej ten minipříběh komiksu, jenž si četl kluk opodál. Opravdu jsem nečekal, že mě to vůbec nebude bavit číst.

10.06.2017 5 z 5

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Prvních 140 stran naprosto nečitelných. Starém, trapné příběhy Batmana (který se snažil být vtipný), Robina (který vypadá jak teplouš) a Jokera (mistra zločinu, kterému nikdy nic nevyjde...)

Jsem rád, že žiju v čase dnešních, kdy publikum vyžaduje od komiksů něco lepšího, než je prvoplánové nudné příběhy. Tímto se můžu dostat k 70s/80s kde příběhy už číst šli.
Současné příběhy však považuji za velmi znepokojující a silné. Nádherá propracovaná detailní kresba dává Jokerovi šílené tváři třetí rozměr. Část, kde Klaun Zločinu unesl Robina a projížděl se s ním v autě během noční vánoční atmosféry byly vyloženě děsivé.

Kdyby se kniha skládala jen z nových příběhů, dal bych o bod víc. Chápu, že se jedná o oslavu 75 let této postavy, to však nemění nic na tom, že nějakých 50 let ta postava stála za prd.

10.06.2017 2 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Jeden z nejlepších Road trip komiksů, co jsem četl.
Krásná kresba a skvělý příběh. Krajina Půlnočních Stínů se skvěle čte a baví od začátku do konce.

Když David říká Laurel, jak stojí zato žít i kvůli maličkostem, tak mi skoro ukápla slžička.

18.11.2016 4 z 5

Hulk proti světu Hulk proti světu Greg Pak

Završení průměrného příběhu. Hulk se vrátil, aby si to rozdal se superhrdiny a jak jsme mohli očekávat, nikdo neumře, tudíž vás nic nepřekvapí.
Všechny postavy jen opakují dávno slyšené kecy "Hulku nikdy by jsme...blablabla" nebo "Všechno jste mi vzali..."
Kéž bych si mohl užít akci, ale opět je tak přemrštěná, že se v ní člověk moc neorientuje a ani vlastně nechce. Většina soubojů má rychlí konec a postrádají logiku.
Zakončení tohoto příběhu je tak průměrné a předvídatelné, že celou tuto minisérii do dvou dnů zapomenu.

Greg Pak napsal příběh, který za moc nestojí. Měli vybrat někoho, kdo má smysl pro kvalitu a ne smysl pro průměrnost.

17.11.2016 2 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 Greg Pak

Další průměrné pokračování. Neustále se opakující dialogy o tom jak Hulk je osvoboditel planety...blablabla
Příběh je tak slabí a postavy tak nevýrazné, že vám bude ukradené, co se stane. Kdyby alespoň fungovala akce, jenže kresba je opět až moc předimenzovaná, tudíž se v ní špatně orientuje.
Panely kde se nic neděje jsou oku víc přitažlivé, než panely plné výbuchů a drcené země.

17.11.2016 2 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 Greg Pak

Průměrnej příběh Hulka, který mě ničím neoslovil. Akce a dialogy jsou v poměru 9:1, což by nemuselo být tak hrozné, jenže kresba je přeplácaná. Častokrát jsem kroužil očima nad mainstreamovostí Marvelu.

Thunderbolts: Víra v monstra Thunderbolts: Víra v monstra Warren Ellis

Jedno z nejlepších UKKček. Konečně jsem četl příběh Marvelu, kde umírají hrdinové, kresba je hezká i přehledná a akce je vyvážená s dialogy. Přidejte si k tomu skvělé morbidní hlášky Venoma a jediné, co sráží toto dílo je fakt, že je to jen začátek něčeho většího.

17.11.2016 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Když jsem byl ještě malý poseroutka, byla tato kniha moje bible, jenže ted už jsem velký kluk, je mi skoro osmnáct a cítím že snad brzy přijde první sex, a proto se této knihy musím zbavit.

03.11.2016 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Začněme tím nejpovrchnějším. Dlouho jsem přemýslel jestli je ta old school kresba vhodná, ale čím déle jsem komiks četl, tím víc mě nudila. Kresba Davida Lloyda je nepřehledná, ztrácí se tam detaily a mému oku se vlastně ani nelíbila. Po vizuální stránce je to bída.
Příběh je na tom trochu lépe, ale ve směs je to další promarněný potenciál. Postavy jsou strohé a témata, které by se měli vrstvit a prohlubovat, jsou opravdu povrchní.
V jako Vendeta není velké dílo. Lidé co tomu dali lepší hodnocení než já, mají pěkně nízkou laťku co se kvality týče.

03.11.2016 2 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Klub Rváčů je moje srdcovka, takže jsem se na pokračování velmi těšil. Začalo to zajímavě ale čím víc jsem četl, tím horší to bylo. Knihu bych přirovnal k 3 hodinovému filmu, sestříhanému do hodiny a půl. Děj je strašně zmatený, nesourodý a neucelený. Neměl jsem však pocit, že někde mezi těma scénama je hluboký chytrý děj. Je to totiž sračka, která svou smrdutost dokazuje s každou další stránkou. Absolutní vykrádačka předchozího dílu, kde všeho je víc ale ve výsledku horší. Několikrát jsem nechápal, co se děje a hlavně, proč se to děje. Můžete taky očekávat stupidní momenty jako armádu postižených lidí s wernerovo syndromem skákajících z letadla volným pádem s nožem mezi zuby a Ákáčkem na zádech. U původního Klub Rváčů jsme měli pocit, že by něco takového šlo zorganizovat. Tento sequel je ale viditelně hloupý.

Připravte se na to, jak Palahniuk zničí vlastní lore Klubu Rváčů. Připravte se na zmrtvých vstání několika postav z jedničky. Připravte se na boření čtvrté zdi, které jenom víc mate.
Rád bych pochválil kresbu, která sice je dobrá, ale nějak se nehodí ke Klubu Rváčů. Nehodí se k tomu ani paletou barev. Snad jediná věc kterou můžu s čistým svědomím pochválit je přebal.
Já utratil 7 kil a jediné, co se mi líbí, je přebal.

05.10.2016 odpad!

Mrtvý nebo živý Mrtvý nebo živý Mark Millar

V dětství se mi líbila premisa komiksových záporáků, kteří vyhráli nad hrdiny i fakt, že si to nebere žádné servítky. Taky jsem se párkrát zasmál, ale nyní, když jsem si komiks přečetl znovu, v něm vidím tak závažné nedostatky, že jsem hodnocení snížil o čtyři body.

Celý komiks má 3 podařené vtipy. Jednou z nich je třeba Futuristova prupovídka: “Říkáš mi fašoune, jako by to měla být nějaká nadávka. Ty jsi snad někdy slyšel o ženě, která sní o tom, že ji sváže a znásilní liberál?”
Většinou se to však snaží být příliš předrsnělé, avšak autor se netrefuje do černého, kvůli čemuž to hraničí s trapností. Jako děcko jsem to však nedokázal vnímat. Tohle má co dělat s vkusem.

Vadí mi též zkratkovitost a odfláklost obsahu. Příběhový oblouk charakteru protagonisty je jen těžko věrohodný. Mohlo mu být připsáno více oduševnělosti.
"Matka ze mě vychovala slabocha, protože věděla, jaké geny si nesu. Celej život jsem si nechával srát na hlavu, až jsem začal všechny nenávidět." - Něco takového si musím domýšlet, abych pochopil, proč je najednou schopný vraždit nevinné.
Faktem ale zůstává, že je to řádně nesympatická postava. Nejdřív si nechá srát na hlavu a pak se z něj stane arogantní násilník.
Sám umí nanejvýš zacházet se zbraněmi a je smrtelně přesný, ale to by nemělo stačit na to, aby mohl bez větších problému vyčistit místnost plnou superpadouchů s opravdovými superschopnostmi.
V komiksu se mihne celá řada postav, ale prakticky se o nich nic nedozvíme. Až na konci komiksu jsou k nim připsány informace v jakémsi popisku. Tohle by mělo být vtisknuto do obsahu příběhu.

Ve výsledku jsem se docela nudil a chvílema to vrhalo špatný dojem.

PS: Film (Wanted) je mnohem úmírněnější, z předlohy si bere jen pár motivů, ale ve výsledku působí lépe.

01.10.2016 1 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Příběh není nejsilnější, nejsilnější jsou nejrůznější odkazy a detaily, který toto postapo dělají neskutečně poutavé. Spousta skvělých nápadů, opravdu nabušenej komiks.

01.10.2016 4 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Hned na začatku vstanou mrtvý prezidenti USA z hrobů a řeknou, chceme zníčit Ameriku. Žádné zdržování. Hlavní je akce, takže většinu komiksu jen koukáme, jak Deadpool zabijí prezidenty. Z toho jen jeden za něco stojí "Theodore Roosevelt". Žádnej příběh nečekejte. Je to tak povrchní tak nucené. Musel jsem se nutit, abych Deadpoola dočetl. Hláškující postava, která není vůbec vtipná - je to zkrátka sračka (jako film).

01.10.2016 2 z 5